Vidiian

Vidiiani žijí v Delta Kvadrantu. Jejich rasa byla stejná jako jakákoli jiná humanoidní, ale poté, co byli nakaženi virem Phage se jejich život od základu změnil. Tento virus totiž dokáže doslova "sežrat" zaživa kterýkoli orgán organismu. Vidiiani se pokoušeli najít lék, očkování, antivir a nebo jakýkoli jiný proti-prostředek, ale výsledek byl nulový. V zoufalé představě vlastního konce se nakonec odhodlali ke kroku, který by jim připadal za jiných okolností nepředstavitelný. Začali si chybějící orgány nahrazovat orgány jiných bytostí. Nejprve brali jen orgány z mrtvých, ale to brzo přestalo postačovat. 
A právě nyní následovalo rozhodnutí po kterém se stali Vidiiani noční můrou mnohých humanoidů v kvadrantu. Začali totiž odebírat orgány, které potřebovali, z jiných humanoidních forem. (Jejich obětí se stali i Neelix (VOY:"Phage") a Boerst z posádky Voyageru (VOY:"Faces") ) Sami toto rozhodnutí považují za jedinou možnost, jak uchránit vlastní druh před vymřením.
Oběti jsou často nejprve uneseny, poté donuceny pracovat pro Vidiiany na těžkých pracích (protože nemoc už dokázala Vidiiany jako druh značně oslabit.) a pak, když už jsou příliš "udřené", tak následuje rozdělení těla na orgány, které jsou buď okamžitě použity, nebo jsou uskladněny do doby, kdy potřeba budou.
Vidiiani disponují vysoce vyvinutou technikou (především lékařskou). Tuto techniku si upravili pro využití pro transplantace. (Například jejich možnosti v genetické úpravě orgánů jsou na úrovni, která převyšuje Federální o několik řádů.) Jejich nejčastější zbraň ani není zbraní, ale ve skutečnosti spojením skalpelu, transportního paprsku, výtečného lékařského skeneru a zařízení, které šokem ochromí oběť. Disponují také (jako jedni z mála v kvadrantu) maskovacím zařízením, ale pouze v nemobilní formě (tj. pro použití na asteroidech či planetách). I když ve skutečnosti vlastně jde o jakýsi hybrid mezi maskováním a simulátorem.

Copyright © 1998 Štepán Luňák