If Wishes Were Horses
SD : N/A
N : 416

Dax je pozvána doktorem Julienem Bashirem na oběd. Julien neskrývá svojí náklonost k ní. Na OPS zaznamenali neobvyklý energetický jev, nakupení emisí toronů v plazmovém poli, zatím nevědí jestli to může způsobit nějaké problémy.

U O'Brienových sa objeví pidimužíček, O'Brien o něm četl svojí dcerce, ale byla to jen pohádka, netuší odkud se tu vzal. Přivolá bezpečnost, ale ta si sním neumí poradit, mizí a opět se zjevuje jinde.
U Siska se zjeví Buck Bokai, baseballový hráč, který zemřel před 200 lety a u doktora Bashira se objeví Dax, s neuvěřitelnou nákloností.

Všichni důstojníci se sejdou na OPS. Neumí si vysvětlit jak je možné, že všechno z jejich fantazie je nyní skutečné. Na celé stanici sa dějí fantastické věci - na promenádě sněží, pobíhá tam pštros a u Quarka každý vyhrává. Dax objeví vlnění plazmového pole, je to subprostorová trhlina. Pokoušejí se v databázi najít vlnění podobného vzorce, tato trhlina se objevila v polovině 23. století v systému Hanoli, trhlina se rozšířila a systém byl zničen.
Hvězdné datum 46853.2. Vypustili jsme sondu na prozkoumání subprostorové anomálie. Více jak polovina lidí na DS9 hlásila zhmotnění svých představ.

Sonda zjistí, že anomálie vtahuje do sebe hmotu okolního prostoru a úměrně s hmotou se zvětšuje. Zatím nenašli způsob jak to zastavit, kvůli bezpečnosti byly všechny lodě od stanice odkloněny. V systému Hanoli to Vulkanci chtěli řešit speciálním torpédem, ale nepodařilo se jim to.

O'Brien se chce také pokusit použít pulzní vlnové torpédo, avšak s lepší technologií než měli Vulkanci před 200 lety. Kira se má postarat o evakuaci pylonů. Má velmi realistickou vizi o zničení dolního pylonu, všechno však zmizí a trikordér ukazuje normální stav. Quark se ocitne za silovým polem ve vězení - Odova představivost. Za poslední hodinu se trhlina zvetšila o 28%.
Vypálí pulzní torpédo, intenzita vln z trhliny klesá, hranice toronového pole se zmenšuje, energie částic stoupá, vlnové emise však kolísají, kontrolovaný kolaps se nepodařil. Senzory zachytí subprostorové oscilace, celá stanice se třese, Julienova povolná Dax je zraněná a štíty v sekcii 4 nefunkční. Přicházejí informace ze senzorů, trhlina je 340x větší než predtím. Důstojníkům docházejí nápady, pidimužík nabídne svou pomoc, ale O'Brien mu musí slíbit svoji dceru, ale on k tomu samozřejmě nepřistoupí. Komandér se z čista jasna dovtípí o co tu jde. První scanování nezachytilo žádné anomálie. To znamená, že Dax si představila, že našla subprostorovou trhlinu a ukázalo se, že je to tak. Prikáže deaktivovat štíty a věřit, že nic nehrozí stanici ani systémům. Trhlina zmizí, všechno bylo vytvořené fantázií.
Komandéra ješte navštíví Buck Bokai a poví mu, že on není výplodem fantázie, je členem vesmíné výpravy, která zkoumá galaxii. Sledovali jednu z lodí Federace při průletu červí dírou a chtěli vědět víc o lidech, fascinuje je totiž lidská představivost.

Copyright © 2001 Hati & Ben Sisko

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]