Playing God
SD : neuvedeno
N : 437
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Arjin, Trill snažící se získat doporučení k připojení symbiontu, je nervózní z toho, že musí studovat pod Daxem, který je znám velkým množstvím zamítnutých uchazečů. Po příjezdu na stanici se seznámí s Jadzií, která hraje s dalšími Ferengi karetní hru Tongo u Quarka v baru a velmi je překvapen jejím chováním. Později Dax a Arjin letí v runaboutu do Gama kvadrantu a už během cesty Dax zjišťuje, že s Arjinem budou problémy. Náhle je runabout zasažen malým kouskem neidentifikované hmoty. Počítač jenom určí, že hmota pocházela z podprostorové kapsy, ve které se nachází protoplasma. Poškozený runabout s hmotou uvnitř se vrátí na stanici.
Zatímco O'Brien připravuje komoru pro hmotu ve vědecké laboratoři, Dax pozve Arjina na večeři a vyjádří mu svoje obavy o tom, že on se řídí jenom očekáváním jiných lidí, má malé aspirace a nemá žádné životní cíle před připojením symbiontu.Později u Siska v pracovně, prozradí Dax Siskovi svoji neochotu konfrontovat Arjina s jejími dojmy, protože Curson Dax trénoval ji, byl na ni hrubý a dal ji nepříznivé ohodnocení. Sisko však trvá na tom, aby dala Arjinovi šanci.
O'Brien zjišťuje, že Cardassianští hraboši, kteří se na stanici právě přemnožili, prokousali vedení k ochrannému poli kolem hmoty, která se teď může rozpínat. Během toho jak Arjin a Dax studují hmotu, Dax řekne Arjinovi svoje názory, což způsobí, že naštvaný odejde z místnosti. Dax poté zjistí, že hmota je velmi rychle expandující proto-vesmír, který vytlačuje tento vesmír. Sisko se po těžké úvaze rozhodne tento vesmír zničit. Avšak jeho rozhodování se ještě zkomplikuje, když Jadzia oznámí, že v tomto proto-vesmíru je život!
Sisko teď zvažuje jak zachránit statici a zároveň nezničit vznikající civilizaci. Zatím co se Sisko rozhoduje, Dax najde Arjina a vysvětlí mu jak kdysi plachá Jadzia prošla programem navzdory Cursonovi a tím získala svoji vnitřní sílu. Během toho jak Jadzia naléhá na Arjina, aby udělal totéž, přijde Sisko se svým rozhodnutím, pokusit se vrátit hmotu zpět do Gama kvadrantu. Dax vyzve Arjina, aby pilotoval runabout s ní a on souhlasí. O'Brien vytvoří silné tlumící pole pro hmotu, ale to začne kolabovat poté co se runabout s hmotou na palubě dostane co červí díry. Dax přikáže Arjinovi (který je výborný pilot), aby ručně pilotoval mezi kouskami hmoty v červí díře, které by mohli ovlivnit proto-vesmír a způsobit jeho expanzi. Pole zkolabovalo, ale Arjinovi se podařilo bez chyb proletět do Gama kvadrantu a vrátit vznikající vesmír zpět do podprostorové kapsy a tak si získat respekt u Jadzii a kladné ohodnocení.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]