Quark
Pohlaví/Rasa: Muž/Ferengi
Současné působiště : Vlastník a barman v baru na stanici DS9
Rok narození : asi 2333 pozemského času
Místo narození : Ferenginar 
Rodiče : Otec Keldar - mrtev, Matka Ishka - žije na Ferenginar 
Bratr : Rom - zaměstnanec baru 
Stav : rozvedený (krátce ženatý z Klingonkou jménem Grilkou)
Bar Ferenga Quarka je centrum veškeré zábavy, her, komplotů a zákulisních jednání na stanici DS9. Předtím, než se usadil na DS9, pracoval osm roků na jedné Ferengijské nákladní lodi. Když se dostal na Bajor, chopil se šance a zřídil si na DS9 bar. Quark se stará o "společenské vyžití" na stanici. Mimo baru vlastní i restauraci, hernu a patro simulátoru, kde se vaše sny za "menší bakšiš" stanou na chvíli skutečností.
Většinu svého času tráví v baru. Jestliže se někde v okolních sektorech děje něco nekalého Quark v tom má obvykle prsty. Netrvalo proto dlouho, a objevili se první konflikty s Odem. Quark nedá pokoj žádné, pro něho přitažlivé ženě, libovolné rasy. Quark má částečně typické vlastnosti všech Ferengi, ale i smysl pro spravedlivost. Stále myslí na svůj zisk. Sisko se na Quarka může spolehnout, nejen proto, že Quark v tom vidí zisk, ale nikdy by nenechal svého přítele v ohrožení. Nejednou měl hlavní zásluhu na záchraně členů posádky nebo i celé stanice.
Vrcholem byla účast na sabotáži zbrojních systémů, když byla stanice v rukou Dominionu, přispěl tak k znovu získání DS9 a záchraně Alfa Kvadrantu před 2800 loděmi Jem'Hadaru. Jako vůdčí osobnosti promenády mu v baru pomáhá jeho "trochu pomalejší" bratr Rom a jeho synovec Nog, který kamarádí se Siskovým synem Jakem.
 
 
Životopis
2351 Opustil domov.
2360 Založil si bar na Terok Nor.
2369
(46379.1)
Zůstává na DS9, aby docílil propuštění synovce Noga, kterého Odo chytil při krádeži.
(46423.7) Rozšíří jídlem z poškozeného replikátoru epidemii, ale nakonec s Odem DS9 zachrání.
(46531.2) Uspořádá aukci artefaktů od Vash, ale jeden z nich málem zničí stanici.
(466xx.x) Hostům z Gama kvadrantu se nejvíce z DS9 líbí Quarkův bar a naučí ho novou hru, ve které ale jde o životy posádky.
(466xx.x) Alespoň na čas se stavá vůdcem Ferengského imperia.
2370
(470xx.x)
Přinese Kiře náušnici doručenou z Cardassie čímž spustí celý řetěz událostí a doplatí na to tím že mu povstalci z Kruhu vypálí želízkem značku na kůži.
(4725x.x) Při cestě do Gama Kvadrantu za obchodem odhalí existenci mocné organizace jménem Dominion.
2370
(478xx.x)
Dohodne obchod se zbraněmi pro Maquis s Vulkankou Sakonnou. Když to praskne, Odo je zavře a Quark Sakonně vysvětlí nesmyslnost jejich boje.
2370
(479xx.x)
Se Siskem a Erisin, kterou na planetě našli jsou zajati v Gama kvadrantu Jem'Hadaři. Quark po návratu na stanici odhalí, že Erisin je Dominionský špión.
2371
(48212.4)
Se Siske letí do Gama kvadrantu v novém Defiantu s mírovím poselstvím.
(482xx.x) Nešťastnou náhodou zabije v baru Klingona Kozaka. Jeho žena Grilka si pak Quarka, odvede na Kronos, kde se s ním ožení. Grilčin nepřítel D'Gor ale odhalí, že Kozak nepadl v boji a vyzve Quarka na souboj. Místo toho ale Quark vysvětlí Nejvyšší radě jak se věci mají. Grilka pak dostane dům do své správy a Quark svobodu a vrátí se na DS9.
(48315.6) Setkavá se s posádkou Voyageru, když se v baru snaží oblafnout Kima a Parise.
(4835x.x) Quark získá vrak havarované lodi z Gama Kvadrantu. Při prohlídce nového majetku však zjistí, že s vrakem koupil také dítě. Později se ukáže, že je to Jem'Hadar.
(4858x.x) Na DS9 přicestuje Velký Nagus, aby získal Quarka a Roma pro svůj plán - Ferengi bez chamtivosti. Quark letí do Červí díry jednat s Proroky, aby vymanil Naguse spod jejich vlivu.
(488xx.x) Quark letí domu, aby přesvědčil matku vzdát se podnikání, které mají Ferengijské ženy zakázané. Nakonec se mu to podaří, ale jen Rom se ví, že matka v tom dál pokračuje...
(489xx.x) Quark se snaží zabránit Nogovi v přijetí na Akademii Hvězdné Flotily
2372
(492xx.x)
Quark, Rom a Nog se dostanou zpět v čase do roku 1947 a ztroskotají na Zemi (konkrétně Roswell, New Mexico) a okamžitě začne rozvíjet plán jak si obchodně podmanit Zemi..
(495xx.x) Barový štrajk pod vedením Roma a Leety způsobí dočasné uzavření Quarkova Baru.
(499xx.x) Quark prodá svoje tělesné části, protože je zachvácen nevyléčitelnou nemocí.
2373
(501xx.x)
Worf a Dax naučí Quark jak se dvořit před Klingonskou ženou, poté co na stanici přiletí Grilka, bývalá Quarkova žena.
(502xx.x) Quark cestuje na Raisu.
(506xx.x) Quark se namočí do nebezpečného obchodu ze zbraněmi.
(507xx.x) Quark opět odlétá na Ferenginar, aby si opět vydobyl jméno ve Ferengijské společnosti.
(50975.2) Po odchodu Federace z DS9 zůstava jako 5. kolona na niní již Terok Nor.
2374
(51145.3)
Quark opije Damara a zjistí, že Damar objevil plán jak zničit minové pole. Spolu s Kirou a Romem pak vymyslí plán, jak mu v tom zabránit.
(<51247.5) S Kirou a Romem deaktivují zbraňové systémy stanice a umožní tak znovuzískání DS9 pro Federaci.
Pozn.: bez jejich pomoci by už byl Alfa-kvadrant v rukou Dominionu.
(5138x.x) Dominion unese Quarkovu matku. Quark ji chce vyměnit za Vortu Keevana, kterého Sisko zajal. Při potyčce Ferengů je ale Keevan zabit. Vorta Yelgruna to při předání zjistí, dojde k přestřelce ve které Ferengi team vítězí. Quark tak získá matku a dalšího Vortu pro Federaci.
(5143x.x) Morn předstírá smrt, aby Quarkovo hledání jeho dědictví odvedlo od něho pozornost jeho nepřátel. Quarkovi se nakonec odmění 100 pruty zlatem raženého latinia.
(518xx.x) Znovu získává lásku své matky, když si ozkoušel jaké je to být podnikavou ženou, aby pomohl Zekovi, který byl sesazen protože měl ženskou poradkyni, stát se znovu Velkým Nagusem.
2375
(52152.6)
Worf, O'Brien, Bashir a Quark provádějí na Klingonském Dravci misi na vlastní pěst: zničit Dominionskou loděnici, aby zabezpečili místo pro duši zemřelé Jadzie.
(521xx.x) Získává další oběkt na flirtování: nového hostitele Daxe - Ezri.
Copyright © 1998-9 Jiří Stehlík