The Homecoming
SD : neuvedeno
N : 421
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Quark Kiře donese náušnici, doručenou z Cardassie IV. Kira v ní pozná náušnici Li Nalase, legendárního bojovníka odboje. Všichni si mysleli, že je již mrtvý, ale tato náušnice vypovídá o opaku. Kira věří, že je to volání o pomoc. Jde za Siskem požádat o runabout, protože je přesvědčena, že Li je ten typ vůdce, jakého Bajorani právě teď potřebují. Sisko je skeptický, myslí si, že je to příliš nebezpečné, ale slíbí jí, že o tom ještě popřemýšlí.
A v tom je tu další problém. Odo a O'Brien přišli za Siskem s nálezem několika nápisů na zdech, ukazujících na skupinu extrémistů zvaných "Kruh", kteří chtějí očistit Bajor od všech Nebajoranů. To mu připomnělo, že na Bajoru začíná stoupat napětí.
S tím vším na mysli a s doporučením Dax půjčí Kiře runabout, ale pod podmínkou, že s ní poletí O'Brien. Kira má něco proti, ale Sisko neuhne, a tak neochotně souhlasí s podmínkami.
Přistanou na planetě, kde vězni pracují pod širým nebem. Chtějí se dostat dovnitř silového pole. Kira flirtuje s Cardassianským hlídačem, pak s O'Brienem provedou náhlý výpad a dostanou se k vězňům. Li se dost diví, co tu ti dva dělají, ale jeho kamarád Borum mu řekne, jak propašoval náušnici ven, aby jim někdo přišel pomoct.
Když všichni odcházejí, napadnou je Cardassiani a začnou po nich střílet. Li to dostane a skupinka už ví, že se odtud všichni nedostanou. Borum řekne Kiře svůj plán. On a tři další tu zůstanou a zdrží hlídky, zatímco Kira dopraví Li Nalase zpět na Bajor. Kira neochotně souhlasí s touto obětí a odletí.
Zpět na stanici. Volá Gul Dukat. Omlouvá se za existenci toho kempu a slíbí, že budou propuštěni i ostatní vězni. Kira ani Sisko tomu moc nevěří, ale Sisko Kiře řekne, že může být spokojená s tím, co dosáhla. Na stanici zatím způsobil Li veliký rozruch. Všichni na něj pohlížejí s úctou. Li z toho však není zrovna odvázaný, ani když ministr Jaro z Bajoru promlouvá k lidem o jeho návratu domů. Pak ho Sisko odvede do Liho kajuty a povypráví mu o situaci na Bajoru a požádá ho, jestli by do toho všeho nemohl vnést trochu stability. Zatím Quarka přepadnou tři maskované postavy a vypálí mu želízkem značku na kůži.
Když Bashir ošetřuje Quarka, řeknou Liovi, že ti muži patřili ke "Kruhu". Li je zděšen a Sisko mu poví, jak spousta lidí odešla ke "Kruhu" kvůli politickému zřízení na Bajoru. Kira přidá svoje o tom, jak teď všichni spoléhají na něj. O chvíli později načapají Bajoranského hrdinu, jak se snaží zdrhnout ze stanice.
Li Siskovi pak vysvětlí, že on není žádný hrdina. Zabil neozbrojeného nahého Cardassiana, o kterém se až později dozvěděl, že to byl velký Cardassianský válečník. A tak se stal legendou. Proto nemůže vést Bajorany. Ale Sisko nesouhlasí. Říká, že Bajorani potřebují legendu, symbol toho nejlepšího uvnitř jich samých. Li to pochopí a je rozhodnut přijmout cokoliv, co mu nová role přinese. To ovšem ještě neví, že ho ministr Jaro obsadí jako styčného důstojníka na stanici, na místo, které donedávna patřilo Kiře. Sisko se snaží něco namítnout, ale Jaro je rozhodnutý s tím, že Kira je převelena na Bajor.
Pokračování příště...

Copyright © 1998 Martin Varga

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]