Dr. Julian Subatoi Bashir
Rasa : Human
Hodnost : Poručík
Současné umístnění : Šéf-doktor na stanici Deep Space Nine
Rok narození : 2341
Vzdělání : Hvězdná akademie a Lékařské škola, 2359-2369, vystudoval jako 2. nejlepší ve své třídě. 
Rodina : v roku 2370 oba rodiče ještě žijí
Stav : svobodný
Doktor Bashir patří mezi nejlepší Federální doktory. V ročníku dostudoval jako druhý, ale jen proto, že udělal při závěrečném testu chybu, kterou by nikdo trochu znalý v medicíně neudělal. Se znalostí dalších událostí se přímo nabízí vysvětlení, že to udělal schválně. Je možné, že se tak snažil zamaskovat své genetické zlepšení.
Po škole si mohl vybírat z mnoha různých míst, ale vybral si stanici DS9 a to předurčilo jeho další osud. Tato pozice mu totiž mimo jiné umožnila, aby se stal nejlepším Federálním odborníkem na mnoho mimozemských ras a druhů. Mnohdy zkoušel i mimořádné nové metody. Nebo pokud se mu k tomu naskytla příležitost, tak vylepšoval staré postupy.
Jeho první těžkou zkouškou se stalo, když se na stanici objevil virus vyvinutý Bajorany proti Cardassianům. Jeho princip spočívá v napadání neuronových drah v mozku a jejich přepojení na jiné místo. Tento virus ale napadá všechny a tak se musí Bashir rychle pustit do řešení. Je již téměř úspěšný, ale pak náhle sám onemocní a práci za něj musí dodělat tvůrce tohoto viru.
Bashirovy schopnosti samostatně nejsou omezeny pouze na lékařské a i díky tomu spolu se Siskem a Jadzii dokáže přežít v minulosti a přitom nezměnit časovou linii.
Jeho rodiče ho nechali jako malého geneticky upravit a to na něm pochopitelně zanechalo značné následky. S touto skutečností byl nejvíce konfrontován asi tehdy, když měl za úkol pomoci v začlenění do společnosti několika geneticky upraveným lidem. K tomuto úkolu byl vybrán hlavně proto, že na rozdíl od ostatních se jemu začlenění do společnosti podařilo. (I když se svým neustálým mluvením leze často O'Brienovi na nervy.)
Přes svá genetická vylepšení se ale občas chová velice nechápavě.
Zvláštní vztah navázal během svého působení na stanici s Garakem. Zpočátku byl Bashir velice vyděšený, když zjistil, že je na stanici vůbec nějaký Cardassian, ale netrvalo dlouho a doktorovi se podařilo navázat s Garakem vztah, který nemá daleko k přátelství. Pravidelně spolu obědvají a Garak naučil Bashira dívat se na takový oběd jako na filozofickou arénu.
Garak sice Doktorovi nikdy neřekl o sobě pravdu. (To by bylo přece jenom příliš proti jeho povaze) Několikrát mu však nabídl značné množství teorií a připustil si doktora k tělu asi ze všech lidí nejvíce.
 
Životopis
2368-69 V tomto roku vyhrál mezihvězdný turnaj v tenise
2369
(46379.1)
S hodnotí podporučík zařazen jako hlavní doktor na stanici Deep Space Nine pod velením komandéra Siska.
2371
(488xx.x)
Nominován Carringtonskou cenu. Stal se nejmladším nominovaným v celé historii.
2372
(49011.4)
Povýšen do hodnosti poručíka.
2373
(506xx.x)
Odhaleno jeho genetické zdokonalení.
2374
(516xx.x)
Sekce 31, což je Federální tajná organizace, se ho pokusila získat. Bashir odmítl.
Copyright © 1998 Štepán Luňák