In The Hands Of The Prophets
SD : N/A
N : 420

Keiko učí ve škole o červí díře, když z ničeho nic vstoupí Vedek Winn a začne protestovat proti školským osnovám, které jsou založené na čisté vědě. O’Brien ztratí svůj klíč EJ-7. Vadí mu, že si nemůže vzpomenout kam ho dal, protože to je velmi důležitý klíč. Má novou asistentku, je velmi šikovná a jmenuje se Neela. Keiko zajde za komandérem a spolu s majorem Kirou se pokoušejí řešit raní incident ve škole. Nedoberou se ale k uspokojivému řešení a tak Sisko navštíví Vedek Winn. Dax hledá kadeta Aquina, počítač hlási, že není na stanici a přitom se neodhlásil. O’Brien skenuje stanici, aby našel svůj klíč. Stopu tritania najde v energetickém kanále na palubě 12 v sekci 8. Je úplně roztavený a kolem něj jsou stopy po organickém materiálu. Noc předtím než Aquino zmizel zaznamenal do deníku, že v potrubí zjistil nepravidelnost toku plazmy a šel to opravit. Plazma ho tedy zastihla přímo v potrubí.
O’Brien si chce koupit lízátko jamja, avšak bajoranský prodavač mu je odmítne prodat. Keiko se před školou střetne z Winn, která žádá místo pro Proroky v jejím vyučovaní. Keiko odmítne ustoupit a tak ve škole zůstane jen pět bajoranských dětí. O’Brienovi je podezřelé, že si Aquino vzal nástroj bez dovolení. Odo si tento případ vezme na starost, protože se domnívá, že by to nemusela být jen nehoda. Komandér přilétá na Bajor, kde ho přivítá Vedek Bareil. Žádá audienci u shromáždění, aby vyřešil vzniklou situaci. Nechtějí ho však přijmout, jedni se ho bojí jako bezbožného symbolu federace, někteří se ho bojí protože viděl Proroky a někteří se bojí jen proto, že jim to Winn našeptala.
Několik Bajoranů odmítlo nastoupit na stanici do služby. Doktor Bashir identifikuje vzorek DNA, potvrdí se, že je to kadet Aquino, ale nezabila ho plazma nýbrž přímý energetický výboj - phaser. Směřoval turbovýtahem k runaboutu na plošinu C. Podle všeho tam byl i zavražděn. O’Brien najde bezpečnostní modul, dájí se s ním obejít ochrané protokoly. Byl zabudovaný v nosníku plošiny A. Odo má hypotézu, podla které se Aquino blížil k bloku C, protože senzor zachytil odchylku v bezpečnostní síti. Někoho tam vyrušil a ten ho pak zabil. A teprve potom se přesunul na plošinu A. Jeho úmysl byl jasný - ukradnout runabout.
Škola vybuchne, vzniklý požár sa podaří uhasit, ale celé zařízení je zničené. Explozi způsobila jednoduchá, podomácku vyrobená bomba složená z kelbonitu a infernitu. Vedek Bareil proti očekávání přiletí na stanici. Neela se sejde s Vedek Winn, z jejich rozhovoru je jasné, že oni dvě jsou zodpovědné jak za vraždu Aquina, tak za zničení školy.
O’Brien objeví zvláštní soubor A.N.A. Počítač tvrdí, že patří jemu, ale Miles o něm nic neví. Soubor je chráněný sérií zakódovaných sekvencí. Dax spustí dekodovací program na rozluštění onoho kódu. Program obsahuje postupné odstavení bezpečnostní sítě směrem k runaboutu na plošině A. Senzorová analýza zachytí neznámý program v kanceláři bezpečnosti. O’Brien ho identifikuje jako podprostorové zařízení integrované do izolineárního koprocesoru, jeho úlohou je vyřadit zbraňové senzory na promenádě. O’Brien ho opravoval před dvěma dny - s Neelou. Vedek Bareil a Vedek Winn se potkají na promenádě. Jejich politickým řečem naslouchá početné obecenstvo. Neela se v davu pokusí nenápadně vytáhnout phaser a už méně nápadně zamíří a vystřelí na Bareila. Komandér však stihne po ní rychle skočit a Bareila tak zachránit. Kira tuší, že Winn vyvolala rozruch na stanici, aby se za pomoci zfanatizované Neely zbavila Bareila a mohla nastoupit na místo Kai. Neela však tvrdí, že konala sama ve jménu Proroků a nepřiznala, že jí k tomu Winn dovedla ... a tak vedek Winn, ze všeho vyjde z čistým štítem...

Copyright © 2001 Hati & Ben Sisko

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]