Profit and Lace
SD : neuvedeno
N : 547
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Velký Nagus Zek a Ishka, matka Quarka a Roma, přilétají na DS9 oznámit, že Nagus Zek ovlivněn feministickou Ishkou, přidal nový dodatek do Ferengijského Účtu Příležitostí [Ferengi Bill of Opportunities] - vyhlásil zrovnoprávnění žen. Naneštěstí to totálně rozvrátilo Ferengijskou společnost, Zek byl zbaven funkce Velkého Naguse a Likvidátor Brunt je momentálně zastupujícím Velkým Nagusem - permanentním se stane do tří dnů.

Zek ujištěn Ishkiným citem pro business pozve na stanici komisaře Ferengijského Obchodního Úřadu [Ferengi Commerce Authority, FCA], ale jediného koho se podaří přesvědčit, aby přijel je majitel Cola-koncernu - Nilva.
Brunt přijede taktéž na stanici a začne hrozit likvidací majetků Quarka a Zeka. To způsobí, že Quark se velmi pohádá s Ishkou, která dostane srdeční záchvat.
Po operaci Bashir ujišťuje, že Ishka bude zdravá, ale jelikož bude muset nyní mít klid, nebude se moct setkat s Nilvou. A tak nechá Zeka bez Ferengijské ženy, a tak nemůže dokázat, že rovnost pohlaví je dobrý nápad. A jelikož není jiné možnosti, Quark souhlasí s tím, aby ho Bashir dočasně předělal na ženu. 
Z Quarka se stane krásná žena, kterou pojmenují Lumba a díky hormonům je s něho emocionální troska. Se velkým zapřením, nastuduje poznámky své ženy a nacvičí chození a mluvení jako žena. 
Když Nilva přiletí na druhý den, Zek řekne Nogovi, aby Nilvu nějak zabavil.
Ovšem Nilva chce vidět Zeka okamžitě. Na cestě Nog a Nilva narazí na Brunta, který mu vyklopí, že Ishka není v pořádku. Nog však řekne, že Zek má i druhou ženskou poradkyni jménem Lumba a zavede ho do Romovy kajuty.
Nilva když uvidí Lumbu se okamžitě zamiluje a pozve ji na večeři. Okouzlující Quark snadno přesvědčí komisara, že rovná práva pro ženy umožní expandovat Ferengijskou ekonomii.
Naneštěstí je Quark příliš okouzlující a tak Nilva neodolá a pozve ho po večeři do své kajuty.
Zatímco se Quark zoufale snaží zahnat Nilvovy romantické pokusy o sblížení.
Brunt náhle vrazí do místnosti a řekne Nilvovi, že Lumba je doopravdy muž. Quark rozhrne svoje šaty a jeho hormonálně změněné tělo ukáže svému nápadníku, že je zcela úplně žena.
Nilva slíbí udělat vše co dokáže, aby zajistil Zekovi jeho funkci Velkého Naguse.
Tyto všechny události umožnili Quarkovi proniknout do tajů ženské duše a znovuzískat lásku své matky.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]