Time's Orphan
SD : neuvedeno
N : 548
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

O'Brien je opět po dlouhé době se svou ženou a 2 dětmi. Ale během pikniku na oslavu této události spadne 8letá Molly do nějakého energetického pole. Když v Defiantu přiletí zbytek posádky objeví, že Molly spadla do časového portálu, který je přesunul v čase o 300 let do minulosti, do doby kdy ona planeta nebyla ještě obydlená.

Znovu zaktivují portál a přetransportují ji zpět, ale jejich výpočty nejsou přesné - spletou o 10 let. A tak když se Molly materializuje je s ní 18tiletá mladá žena.
Protože Molly byla bez lidského kontaktu po 10 let, chová se jako divoké zvíře, bojí se svých rodičů a nedokáže mluvit. Na Bashirův návrh, do jednoho z nákladových prostorů byl umístěn strom, trávník a několik kamenů. Tam O'Brienovi začali bolestivý boj o znovuzískání dceřiny důvěry. Když ji Keiko donese její oblíbenou panenku, Molly se po prvé usměje. 
Pak Molly pokračuje v učení několika základních úkonů. Brzy nato Molly vydá ze sebe první slovo - Domov - a tak O'Brien a Keiko ji zavedou zpět do jejich kajuty. Tam ukáže Molly svým rodičům fotografii pořízenou na onom pikniku a tak se rodiče dovídají, že za svůj domov považuje Molly onu planetu.
V zoufalství, aby O'Brien udělal svou dceru šťastnou, vytvoří v simulátoru hologram planety. Plán funguje výborně do té doby, než musí opustit simulátor pro další zákazníky. Pak zmatená hlukem Quarkova baru, Molly propadne panice a bodne jednoho ze zákazníků rozbitou flaškou.

 
Později Sisko a Odo se smutkem informují O'Briena, že Federace oficiálně žádá, aby byla Molly umístěna do speciálního ústavu. O'Brien ví, že dlouhý pobyt v tom ústavu by ji zabil, rozhodne se ukrást runabout a zavézt Molly na "její" planetu. Plánuje že, až budou tam aktivuje portál a nechá svou dceru ním projít a tak jí už nikdo nenajde. Ačkoliv jí už nikdy neuvidí, O'Brien i Keiko vědí, že je to jediná možnost jak zachránit jejich dceru. Avšak jsou chycení mužem od bezpečnosti dřív než se jim podaří opustit stanici.
Odo přijde za nimi, pošle muže od bezpečnosti pryč a dovolí O'Brienovým odletět. Vrátí se planetu, aktivují portál a se slzami v očích se rozloučí s Molly, která si sebou vezme její oblíbenou panenku. Když Molly projde na druhou stranu portálu objeví malou 8letou holčičku, která je schovaná za kamenem a plače. Malá Molly je vylekaná, ale její straší dvojnice ji dá její panenku a pošle ji portálem zpět, aby se vrátila ke své rodině. Když malá Molly přejde portálem zpět, starší se rozplyne.


Vedlejší děj: Zatímco O'Brien a Keiko se věnují Molly, Worf a Jadzia se starají o malého Kirayoshiho (narozen v DS9:"The Begotten"). Worf si chce dokázat, že dokáže být otcem a chce přesvědčit Dax, že mohou mít děti.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]