The Sound of Her Voice
SD : 51948.3
N : 549
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na palubě Defiantu Sisko a jeho posádka zachytí nouzový signál a hlas kapitána Lisy Cusak. Její únikový modul havaroval na vzdálené planetě po zničení její lodi jménem Olympia. Ačkoliv obousměrný spojení nebylo navázáno, Lisa bez stání mluví. Jelikož Definat byl nejblíže, vydala se jeho posádka na šest dnů dlouhou záchrannou akci.

O'Brien pracuje na vytvoření obousměrného spojení ve strojovně a neustále poslouchá místy velmi zajímavému monologu Lisy. Ovšem je zaskočen, když Lisa zaslechne část jeho rozhovoru s Kasidy Yates a vloží se do jejich rozhovoru. Tím obě strany zjistí, že navázali oboustranné spojení a tak se Lisa dovídá, že bude zachráněna.
Lisa odhalí, že si dává trioxové injekce, aby kompenzovala nadbytek oxidu uhličitého v atmosféře, ale nemá ho dost do doby, kdy přiletí Defiant. Doktor Bashir ji poradí, aby snížila dávky doufaje, že její tělo je dostatečně silné a vydrží i se sníženými dávky než přiletí záchrana. Posádka také souhlasí, že budou s Lisou stále na střídačku hovořit, aby ji udržely při bdělosti. 
Lisa se ukáže být výborný vypravěč a posádce nezůstane nic jiného než být trpělivými posluchači. Lisa má dobrý smysl pro humor a osvěžující pozitivní postoj k životu. Siskovi poradí s jeho romantickými problémy s Kasidy, O'Brienovi vypořádat se s hněvem nad probíhající válkou a Bashirovi dokonce zapomenou na jeho práci a uvolnit se. Když Lise dojde triox, Bashir zjišťuje, že nepřežije déle než dva dni - ovšem Defiantu schází ještě tři dni cesty.
Odhodlaný zachránit svou novou přítelkyni, Sisko nařídí vyčerpat phaserové rezervy (což se pochopitelně Worfovi nelíbí) a tak získanou energii použít na zvýšení rychlosti. Doletí k planetě právě v okamžiku, kdy Lisa ztratí vědomí, ovšem tam jich čeká ještě jedna špatná zpráva - planeta je obklopená energetickou barierou, kterou nemůže Defiant a ani transportní paprsek překonat.
Sisko, O'Brien a Bashir se rozhodnou riskovat svůj život a pokusit se prorazit barieru v malém raketoplánu (spíš takový dopravník).
Podaří se jim dosáhnou povrchu planety a nelézt místo havárie jejího raketoplánu a posléze vstoupí i do jeskyně, kdy si Lisa zřídila útočiště. Ovšem najdou jenom kostru. Po zběžném průzkumu zjistí, že byla to doopravdy ona, ale podle trikordéru je již tři roky mrtvá.
O'Brien vysloví domněnku, že energetická bariéra musela její radiový signál nějak posunout o tři roky do budoucnosti a tak mohla navázat kontakt s Defiantem, ale také musela jejich odpovědi přenášet zpět do minulosti. Ačkoliv je Lisa již dlouho mrtvá, posádka pocítí ztrátu a rozhodne se vzít ji na Deep Space Nine, kde proběhne Irská hlídka (bdění u mrtvého) mezi přáteli.


Vedlejší děj:
Quark se rozhodne využít zamilovanosti Oda do Kiry a tak navrhne Odovi, aby Kiřě koupil dárek a pozval ji na oslavu měsíčního výročí jejich vztahu do simulátoru. Quark plánuje, že během té doby provede velmi výnosný obchod s obchodníkem, kterého by Odo okamžitě zatknul. 
Ovšem Odo změní den oslavy, a jelikož Quark se již nedokáže spojit ze svým obchodním partnerem a ohlásit mu změnu plánu, začíná Quark podléhat depresi a připravovat se na delší pobyt ve vězení. Ovšem Odo se doví co Quark plánuje, a tak změní den oslavy na původní den, nechaje pro tentokrát Quarka jakože zvítězit.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]