His Way
SD : neuvedeno
N : 544
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
Bashir předvede posádce svůj nový holoprogram, zpěváka z 60tých let jménem Vic Fontaine, který bavil zákazníky po barech. Vic je sice jenom hologram, ale je neobyčejně vnímavý a okamžitě rozpozná Odovu neopětovanou lásku ke Kiře. Brzy nato Kira odletí na Bajor za svým ex-milencem Shakaarem, co Oda samozřejmě rozesmutní.
Poté co Quark Oda přesvědčí (Quark Odo v jeho pracovně: "Nejsi ani popravdě nejlíbeznější muž v Galaxii. Dokonce nejsi ani nejlíbeznější muž v sektoru nebo na této stanici - dokonce ani ne v této místnosti"), aby se pokusil svoje city Kiře říct, Odo "půjčí" Bashirův program a požádá Vica o malou romantickou radu.
Poté co se Odo stylizuje do smokingu a přemění se na hráče na piano, Vic vytvoří dvojici nádherných holo-slečen a představí jich Odovi. Jsou velmi milé na Odo, ale jeho problém je, že Odovi citu jsou napřímeny k nikomu jinému, jenom Kiře. Vic Odovi připomene, že nejlepší způsob jak se cítit příjemně s Kirou je cvičení s těmito dvěma slečnami.
Odo navštěvuje simulátor každý den a za týden mu Vic představí jeho Lolu, sexy vypadající barovou zpěvačkou, který vypadá přesně jako Kira.
Zpočátku Odo zdárně s Lolou flirtuje, ale v okamžiku kdy ji už už chce políbit, to neudělá. Pak řekne Vicovi, že nemůže zapomenout, že Lola jej jenom hologram, protože se nechová jako Kira.
Za několik dní se Kira vrátí na stanici, ale Odo není schopen s ní hovořit. Vix se rozhodne, že si zahraje na dohazovače. Vic přeruší Kiřin holoprogram a prozradí ji, že je informován o Odových citech. Pak požaduje od Kiry, aby se vrátila do simulátoru na speciální večeři s Odem.
Vic podvede Oda, aby přišel na večeři, protože získal perfektním holoprogram Kiry. Večer je nádherný - Kira i Odo jsou oblečeni do večerních šatů a Vic jim slouží jako elegantní číšník. Kira a Odo začnou mluvit o tom, že je ironii, že jejich "první schůzka" je v simulátoru a dokonce začnou i tancovat. Avšak když Kira začne mluvit o tom, že odejde ze simulátoru, Odo odhaluje, že si myslel, že ona je byla vlastně jenom holoprogram. Když pak Vic nesměle informuje Oda, že doopravdy tancoval s reálnou Kirou, Oda to uvede v rozpaky a naštvaně odejde.
Odo začne věřit, že ztratil svoji poslední šanci jak získat ženou, kterou miluje. Jenže je překvapen, když se s Kirou potká na promenádě a ona mu začne tvrdit, že byla sním na té večeři tu noc. Oba vášnivě argumentují, ale nakonec Odo sevře Kiru a vášnivě ji políbí, tak že to viděli úplně všichni (Quark, Dax, a další na promenádě...). O několik dní později Odo navštíví Vica v simulátoru a předá mu svoje díky, že jeho a Kiru spojil v jeden pár.

Pozn.: Jednou se to muselo stát, ale nějak se nám to vymyká z rukou Dax+Worf, Kira+Odo.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]