In the Pale Moonlight
SD : 51721.3
N : 543
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
 
Sisko zapisuje do deníku. (Celá episoda jsou vlastně vzpomínky Siska na uplynulé 2 týdny.) Ovšem nemůže si vzpomenout jaký je vlastně datum. Počítač mu to prozradí: 51721.3. To, co stalo musí odvyprávět, ale jak nato, vůbec se mu do toho nechce, protože to nebude příjemné.
Celé to začalo před oněma 2 týdny. Jako každý pátek i tento přišlo hlášení o ztrátách. Pátek se tak stal nejhorším dnem v týdnu. Každý se vrhne k seznamu a horlivě hledá jména. Tentokrát je to Dax, která zdrceně odchází od tabule - je tam jméno její přítelkyně. Pak přijde Bashir a ptá se, co se stalo s lodí Cairo. Sisko mu odpoví, že zmizela během hlídkování Neutrální Zóny.
Dax ho přeruší a řekne, že není nutné dál pokračovat - je to stará písnička: Jem'Hadarské lodě proletěli skrz Neutrální Zónu a překvapili Federaci. Už se to stalo aspoň po "miliontý". Bashir konstatuje, že je nutné získat Romulany na stranu Federace a Klingonské Říše. Jenže Dax mu řekne, že to je to poslední co Romulané chtějí, jim prostě tohle všechno náramně vyhovuje. Tehdy se Sisko rozhodne, že udělá vše proto, aby Romulany zatáhl do války proti Dominionu.
Později se Sisko o tom baví s Dax ve své pracovně. Sisko se snaží přijít na způsob jak Romulany přesvědčit. Dax se nabídne, že bude hrát Romulanského prokonsula. Sisko teda začne, ale žádný argument není dobrý (ani ten, že když Dominion porazí Federaci a Klingony pustí se do Romulanů, protože Dax-Romulan mu odpoví, že je to pouze spekulace od jednoho důstojníka Flotily a přece kvůli tomu nezatáhne Romulanskou Říši do války a bude obětovávat tisícky Romulanských životů).
Sisko ji pochválí, že je výborný Romulan, na co mu od odpoví, že preferuje puntíky před špičatýma ušima. Sisko rozhovor ukončí tím, že plán Dominionu na útok proti Romulu nebo Remu leží někde v útrobách Cardassie Prima, což není v současné době příliš dostupné místo. Pak ale řekne:"Naštěstí je tu na stanici někdo, kdo se specializuje na získávání přístupů tam kde ho nevítají."
Sisko si pozve Garaka. Ten mu záhy řekne, že nikdo jiný nechce vidět Dominion zničeno víc než on, ale odmítne letět na Cardassii Prima, protože by to byla jistě sebevražedná mise. Sisko ovšem podotkne, že muž s jeho kvalitami má určitě na Cardassii přítele nebo bývalého kolegu s Obsidiánského Řádu, který by mohl pomoci. Garak mu řekne, že to bude pro onoho člověka velmi špinavá a krvavá práce. Sisko však zdůrazní, že dnes ráno prožil jednu takovou špinavou a krvavou mizérií a rozhodl se udělat vše, aby přivedl Romulany do války, ale nezvládne to sám. Poté Garak souhlasí.
Za pár dní o půlnoci Kira probudí Siska se špatnou správou od velitelství Flotily.
Jem'Hadaři obsadili Betazed!!!
Sisko vstane a jde na Ops, kde rozebere se svými důstojníky, co se stalo. 10. Flotila měl chránit Betazed, ale právě byli na cvičení. Lodě Jem'Hadaru proletěli Neutrální Zónou a za míň než 10 hodin byla planeta obsazena. (Co asi dělá Lwaxana.) Kira poukáže, že když má Dominion Betazed může napadnout Vulkan, Andor, Tellar a Alfa Centauri (už jen krůček a pak Země). Dax zakončí, že je právě vhodný čas k získaní nových spojenců.
Sisko zajde za Garakem, který mu oznámí, že jeho plán nelze provést, protože všichni jeho přátelé jsou mrtví. Ale Garak navrhne jiný plán. Když se nemohou dostat k záznamům, mohli by je vytvořit. Sisko to komentuje, že správně měl říct "Děkuji, pane Garaku", ale neudělal to. Garak mu ukáže záznam o Romulanském senátoru Vreenakovi, který je tajemníkem Romulanské Válečné Rady, Viceprezidentem Tal Shiaru a jedním s Naralových (TNG:"Unification") nejbližších poradců a nelze opomenout, že právě on podpisoval Neagresivní Pakt s Dominionem. Kdyby se podařilo přesvědčit jeho, úspěch se dostaví. Garak pokračuje, momentálně je Vreenak ne cestě na planetu Soukara, kde se za 10dní střetne s Weyounem. Pak Garak navrhne Siskovi, aby Wreenaka pozval na DS9, to on určitě neodmítne a potom mu má ukázat falešný hologram toho jak Weyoun, Damar a několik dalších legátů plánují útok na Romulus. Použijí se nějaké údaje přímo z Cardassie Prima a muž, který to vše má vyrobit se jmenuje Tolar, ale je momentálně v Klingonském vězení a Sisko by ho měl odtamtud dostat.
Tolar v konferenční místnosti poděkuje Siskovi za to, že ho dostal z vězení a řekne, že na oplátku bude chtít určitě udělat nějaký holoprogram a dodá, že ještě niky nepracoval pro Hvězdnou Flotilu. Sisko ho však uklidní a řekne, že je to neoficiální a dělá jenom pro něj. Tolar se začne domnívat, že Sisko chce nějaký sexy-program, ale Sisko mu řekne, aby šel nyní do své kajuty a že za chvíli za ním přijde Garak. Tolar při jméně Garak všechno pochopí.
Na druhý den Sisko sedí ve své pracovně, když ho vyruší Odo. Řekne mu, že Tolar se pokusil zabít v opilosti Quarka. Měl několik drinků a pak se začal navážet do jedné s Dabo dívek (nebyla to Leeta). Quark zasáhnul, ale Tolar o bodnul nožem. Quark chce oficiálně podat žalobu, ale Sisko ho podplatí, aby to neudělal. Sisko si tehdy začne uvědomovat, že to celé není dobré, ale pak přišel do své kajuty, podíval se na seznam obětí a vše bylo jinak.
Později se Sisko střetne s Garakem v turbovýtahu. Garak ho ujistí, že problémy s Tolarem již nebudou, dal mu totiž ke dveřím bombu (nebo jenom žertoval o tom). Garak pokračuje, podařilo se mu získat tyčinky a data z Cardassie, ale jeho člověk požaduje 200 litrů Bio-mimetického gelu. Sisko to nejdřív kategoricky odmítne (to je technologie kontrolovaná Federaci), ale pak si to rozmyslí.
Ještě toho dne si nechá zavolat Bashira a dá mu rozkaz vydat mu bio-mimetický gel. Bashir ho ujistí, že podá stížnost.
Později v simulátoru Tolar ukazuje svoji práci Siskovi a Garakovi. Oba s tím souhlasí, jenom Siskovi již trocha zapracují nervy a poněkud drasticky se vymáhá ujištění, že to bude fungovat.
O několik dní Vreenakův raketoplán přistane na DS9 (Zamaskovaný raketoplán přistane na plošině pro runabouty, až se ocitne uvnitř, tak se odmaskuje).
Vreenak vstoupí na palubu a Sisko se mu představí. Vreenak ho očastuje titulama a nezapomena připomenou, že je také muž, který začal válku s Dominionem. Dále vyjádří svoje nízké mínění o důstojnících Federace.
Později ve Vreenakově kajutě. Vreenak prozradí Siskovi, že Federace podle něj pohraje v každém připadě a proto není důvodu, proč by se měli Romulani postavit na stranu poražených. Sisko to připustí a dodá, že Dominion se neuspokojí jenom s dobitím Federace a Klingonské Říše. Vreenak na to řekne, že je to dobrý argument, ale je to pouze spekulace. Sisko odpoví tím že, co když nyní Dominion plánuje překvapivý útok na Romulus.
Později se Vreenak bez slova podívá na onen program. Po zhlédnutí požádá Siska, zda-li by mu mohl dát tu tyčinku k prozkoumání. Sisko mu ji dá a od teď může jenom čekat a doufat v Tolarovo mistrovství.


POZOR! POZOR! POZOR! POZOR! POZOR!
Následuje rozuzlení
POZOR! POZOR! POZOR! POZOR! POZOR!

Vreenak si nechá zavolat Siska a řekne to velmi krátce: "Je to povrh!!!" Sisko neví, co říct. Vreenak pak nastoupil do svého raketoplánu, odletěl domů. Zdálo se, že se to Siska již nebude víc týkat. OMYL!
O dva dni později se od Worfa Sisko doví, že Vreenakův raketoplán explodoval. Tal Shiar se domnívá, že to byla sabotáž provedena Dominionem a proto je možné očekávat, že Romulanská Říše vyhlásí Dominionu válku!!! Zatímco celé posádce se to náramně líbí, Sisko se naštve odejde za Garakem. Sisko vstoupí do krejčovské dílny a praští Garaka.
Okamžitě ho obviní z toho, že od začátku chtěl do toho raketoplánu tu bombu dát a věděl, že tyčinky neprojde kontrolou. Sisko se pak zeptá na Tolara a Garak mu řekne, že spolu s Vreenakem je to jenom další oběť. Nato Garak dostane další ránu.
Garak pak Siskovi vysvětlí, že to nyní vypadá, jakože Vreenak získal (možná ukradl) na Soukaře onen program a jelikož se to tom jakože Dominion dozvědělo, bylo donucené zabít ho, aby zahladilo jakože plánovanou invazi. Jakékoliv nedokonalosti programu, mohou být připsány na vrub explozi raketoplánu. Sisko to připustí. Pak mu ještě Garak prozradí, co vlastně udělal:"Vyměnil jste Alfa Kvadrant za Romulanského senátora, kriminálníka, a čest a morálku důstojníka Hvězdné Flotily."
Na druhý den v 8:00 staničního času Romulanská Říše oficiálně vyhlásila Dominionu válku. V zápětí Romulanské flotila napadla a zničila 15 Dominionských základen podél Cardassianských hranic!!! Sisko dosáhl toho, co chtěl, jenže nemůže žít s tím, že lhal, podváděl a podplácel.
Pak smaže tento záznam.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]