Distant Voices
SD : neuvedeno
N : 464
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Bashir se probouzí na dosti zničene stanici a neví co se stalo. Začne se tedy potloukat po stanici a potká krejčího (Garak), ale ten také neví co se stalo. Potom potká pohromadě Dax, O'Briena, Kiru a Oda. Ti se všemožně dohadují co dál a či je to vina. O'Brien potom spraví jakési relé a přehraje hlasový záznam rozhovoru Siska a Dax, kteří mluví o tom, že Bashir je v kómatu, mezitím Bashir zestárne a zešedivy mu vlasy (vypadá asi na 50 let). Bashir má podezření, že ostatní jsou podivní, jenom on je normalní. O'Brien mu podá trikordér a Bashir zjistí, že je opravdu v kómatu a ostatní nevykazují známky života, takže nejsou skuteční.
Bashir si uvědomí, že byl telepaticky napaden Letheanem a vše se odehrává v jeho hlavě. Ostatní postavy představují jeho charakter: O'Brien nerozhodnost, Kira průbojnost, Odo profesionalitu, Dax dobrodružnost. Potom Bashir všechny vyzve, aby šli do OPSu a opravili stanici, jinak Bashir umře. Snaží se o to, ale jsou pronásledováni Lesetiancem a ten všechny postupně zabije. Zbyde pouze Bashir, který je čím dál tím starší a Garak. Lethean se objeví před Bashirem a začne ho demoralizovat věcmi, které vyčetl z jeho mozku. Bashir se nedá a dál se belhá do OPSu.
Když tam je, řekne Bashir Garakovi, že nemohl dlouho přijít na to, co jeho postava představuje. Musí to být jedině Lethean. Garak se přetransformuje na Lethean a myslí si, že má vyhráno. Když je v OPSu, zjistí, že tam nic nespraví a jde do ošetřovny. Tam se doplazí už jako stoletý. Bashir spraví hlasový interface stanice a vytvoří kolem Letheana silové pole a nechá ho sterilizovat, čim ho zabije a vzbudí se do reality.
Je tím pádem jeden z mála lidi, kteří přežili telepatický útok Letheana. Potom se dozví, že Lethean chtěl ukrást bio-mimetický gel a Bashir ho přitom načapal, proto strávil celej den v kómatu.
Copyright © 1998 Petr Artur Poláček & Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]