Through the Looking Glass
SD : neuvedeno
N : 466
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na DS9:"Crossover" (Paralerní vesmír timeline)...
Sisko je unesen dvojníkem O'Briena do paralelního vesmíru, který navštívili Kira a Bashir asi před rokem. Tento O'Brien vysvětlí Siskovi, že jeho dvojník, vůdce Terranského povstání proti Klingonsko/Cardassianské Alianci, byl zabit. O'Brein chce po Siskovi, aby ho nahradil a přesvědčil jednu Terranskou vědkyni, aby se připojila k povstání. Tato vědkyně je Jennifer Sisko, dvojnice Siskovi zesnulé manželky. Ona navrhuje pro Alianci transspektrální senzorové pole, které by odhalilo základny vzbouřenců. Sisko ji musí přesvědčit dřív než dokončí svoji práci nebo ji budou muset rebelové zabít. Ale Sisko nechce, aby Jennifer znovu umřela a tak souhlasí.
Na základně vzbouřenců v Badlandech Sisko potkává dvojníky Bashira, Roma, Tuvoka a taky Dax, která je v tomto vesmíru Siskovou milenkou. Jenom O'Brien ví kdo je Sisko.
 

Na Terok Nor, kopii DS9, vládne alianční intendantka Kira. Nechá si přivolat Jennifer a řekne jí, že krveprolití Terranů skončí jakmile dokončí pole. Ale později Kira s Garakovou pomocí (její pravá ruka) umučí několik Terranských otroků pracujících v úpravně rudy. Později se od Roma Kira dozvídá, že Sisko je stále naživu.
S podkožním komunikátorem letí Sisko a O'Brien ve vzbouřenecké lodi na Terok Nor. Jsou zatčeni a předvedeni ke Kiře, [Kira k O'Brienovi : "Jsi Terran, narodil si se jako otrok a v otroctví i zemřeš!"] která pošle O'Briena do úpravny rudy, ale Siska si vezme do své kajuty.

Později Sisko potkává Jennifer, která ním opovrhuje a bez odhalení své pravé identity se ji omlouvá za jeho chování k ní a řekne jí, že ji přišel zachránit. Sisko se snaží přesvědčit Jennifer, že Aliance je její pravý nepřítel, a že Aliance plánuje zabýt rebely hned, jak by je mohla najít. Při prvním náznaku toho, že ji přesvědčil signalizuje O'Brienovi. O'Brien v úpravně rudy příjme signál a způsobí její vyřazení, čímž umožní Terranům uniknout. Mezitím Jennifer souhlasí s tím, že se Siskem odejde, oba potkají O'Briena zamíří k lodi. Ale místo lodě na ně čeká mrtvý přišpendlený Rom na tlakovém uzávěru a tak nemůžou utéct. Při úniku jsou obklíčeni Kirou a jejími jednotkami.
Mezitím co Kira čeká na Siskovu kapitulaci, zavede Sisko svoje lidi do úpravny rudy a zapečetí dveře. Když Kira, Garak a vojáci otevřou dveře najdou Siska a ostatní jak je klidně čekají. Sisko řekne Kiře, že zapnul autodestrukční mechanizmus stanice, které jen on může vypnout. Kira neochotně pouští Siska, Jennifer, O'Briena a Terranské otroky výměnou za zastavení autodestrukční sekvence.
Sisko s ostatními se vrací na vzbouřeneckou základnu, kde Jennifer prozradí Siskovi, že ví, že není její manžel. Políbí ho na rozloučenou a Sisko se smutně vrací do svého vesmíru.
 
Dax v paralerním vesmíru
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]