Crossover
SD : neuvedeno
N : 443
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Po určitých potížích během přeletu skrz červí díru se Kira a Bashir dostanou do paralelního vesmíru, kde na stanici bydlí přesný dvojníci Garaka, Oda a je spravovaná dvojnicí Kiry, Kira II. V tomto vesmíru, nemají ani ponětí o červí díře a lidé (zde nazýváni Terrani) jsou zde otroci. Z toho důvodu je Bashir poslán na manuální práce do úpravny rudy, kde musí pracovat pod sadistickým, lidi nenávidícím Odem II.

Později Kira II řekne Kiře o podobném incidentu, který zažil asi před stoletím kapitán Kirk (TOS : "Mirror, Mirror"). Tento incident v paralelním vesmíru později vedl k vytvoření mocné aliance mezi Klingonskou a Cardassianskou říší, které je Bajor mocným členems. Kira II však řekne Kiře, že nemůže dovolit ji a Bashirovi se vrátit zpět, ale Kira přesvědčí svoji dvojnici, aby je ušetřila a pomohla jim vrátit se zpět. Kira využije situace a řekne Bashirovi, co ví - jelikož se předcházející incident stal pomocí transportéru, Bashir si myslí, že by ho mohli použít i teď a snaží se ukecat O'Brienova dvojníka, aby jim pomohl. Naneštěstí, uštvaný a vyčerpaný Terran má je pramalý zájem riskovat hněv svých nadřízených. Zatím Kira skoro uspěla u Quarka II, který je však zatčen (později i zabit) Garakem II (pravá ruka Kiry II) za pomoc Terranům utéct ze stanice.
Kira potkává i Siskova dvojníka, s kterým je lépe zacházeno než z ostatními Terrany, protože vybírá daně pro Kiru II. Potom Kira II ujistí Kiru, že se nemusí ničeho bát a navrhne ji, aby se sblížili. Později Garak II řekne Kiře, že zamýšlí zlikvidovat Kiru II a potom nechá Bashira a ji utéct, za předpokladu, že bude nějakou dobu předstírat, že je Kira II, která pak odstoupí, aby mohl Garak II převzít stanici. Ještě jako dodatek ji prozradí, že Bashir zabije, když jeho nabídku odmítne. Kira spěchá k Bashirovi a řekne mu, že se musí dostat k runaboutu a utéct pomocí červí díry. Kira řekne Siskovi II, co ji Garak II řekl, ale se Siskem to ani nehlo.

Ten večer Garak II připravuje svůj plán na marnotratné párty na počest Kiry II. V té době Bashir využije nehody v rudním procesoru, kde pracoval, zabije Oda II a uteče. Zpráva o útěku Bashira se dostane až na party, zatímco Bashir se snaží najít O'Briena II, který se rozhodne mu pro tentokrát pomoct. Nakonec jsou však oba chyceni a předvedeni před Kiru II. Navzdory prosbám Kiry, se Kira II rozhodne Bashira zabít. Potom se otočí na O'Briena II, který udělá proslov, ve kterém všem řekne, že mu Bashir řekl o vesmíru, ve kterém jsou Terrani respektováni a mají svoji důstojnost. Jeho slova změní Siska II, který namíří svoje zbraně proti Kiře II a pomůže Bashirovi a Kiře uniknout
Oba se vracejí do svého vesmíru, zanechajíc dvojníky Siska a O'Briena bojovat za své práva v jejich vesmíru.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]