Badlandy (Badlands)
 
Badlandy jsou mlhovina rozprostírající se poblíž Bajoranského hvězdného systému a zabírající v průměru přes dvanáct světelných let. Z vnějšku se jedná o oči lahodící podívanou. Když jste uvnitř připadáte si jako v pekle - a to doslova.
Díky enormní elektromagnetické aktivitě jsou v Badlandech senzory a jiné měřící prostředky v podstatě k ničemu a samozřejmě to stejné platí i o warpu. Zesílené záření molekulárních mračen hvězdné hmoty dosahuje síly až několika stovek wattů - což z této mlhoviny činí ještě větší nebezpečí. Další zábavu dodávají poněkud zrádné proudy uvnitř mlhoviny a náhodné plasmové bouře.
Vzhledem k tomu, že je extrémně těžké vyhnout se veškerým nástrahám této mlhoviny - většinou, když vás tam něco trefí máte doopravdy problém - mohou se těmito mlhovinami pohybovat pouze malé a manévrovatelné lodě. Největší loď, která tam kdy vlétla a přežila to byl U.S.S. Voyager, když pronásledoval Makisty.
A právě z posledního uvedeného důvodu jsou Badlandy z taktického hlediska zcela neocenitelným přínosem - pro Makisty. Je to místo, kam letíte, když se vám na záď nalepí velká loď se silnějšími štíty a větší palebnou silou (další důvod, proč považovat Defiant za nebezpečnou).
Do historických análů pravděpodobně vejde akce, při které zachránila Ezri Worfa uzavřeného v zachraném modulu a unášeného neznámo kam. Užila přitom v Badlandech nevídanou taktiku - vypnula motory.
Copyright © 1999 Martin Minář