Improbable Cause
SD : neuvedeno
N : 465
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Mírumilovné odpoledne je otřeseno, když Garakův obchod je zničen explozí. Ačkoliv na první pohled se zdálo, že to byla nehoda, podrobnější pátrání odhalilo, že exploze měla vypadat jako nehoda. Sisko a Odo se na ošetřovně ptají, kdo by ho chtěl zabít, ale Cardassian je jako obvykle nesdílný a tajemný. Poté co se Odo od O'Briena dovídá, že způsob provedení ukazuje na Flaxianské zabijáky a právě dnes jménem Retaya přilétl.
Vyptáváním se Retaye Odo nezjistil nic a Odo mu dovolí odejít, odvolá muže z Garakovi ochrany v domnění, že to vše přinutí Garaka spolupracovat. Později Odo nasedne do runaboutu, aby pronásledoval Retayu, ale Garak na něj již čeká uvnitř. Odo neochotně souhlasí s tím, že ho bude Garak doprovázet (snad mu něco řekne). Ale naneštěstí Retayova loď vybouchne těsně předtím než se dostala do warpu. Odo konstatuje, že je konec výletu.
 

Analýza výbuch ukázala, že výbuch patrně způsobili Romulani. Odo se domnívá, že Romulani najali Retayu, aby zabil Garaka, ale proč? Odo se dále dozvídá od informátora, že Romulani možná plánují invazi do Cardassie. Informátor to odůvodňuje tím, že za poslední týdny bylo na Cardassianských hranicích příliš mnoho Romulanských aktivit. Dále mu řekne, že 5 bývalých členů Řádu Obsiadiánů zemřelo za ne příliš jasných okolností (3 přirozenou smrtí a 2 náhodou ) v ten samý den co Garakův obchod explodoval.
Odo ukáže Garakovi seznam mrtvých těch mužů a poté ho konfrontuje z myšlenkou, že si obchod vyhodil do povětří sám. Garak teda nakonec přiznává, že on a ti mrtví muži byli pravé ruky Enabrana Taina, bývalého šéfa Řádu Obsidiánů (jako jediný se dožil důchodu). Dedukujíc, že Tain musí být v nebezpečí, Garak se ho pokusí kontaktovat, ale dozvídá se, že jeho bývalý šéf záhadně zmizel před několika dny a tak spolu s Odem ho jde hledat. Garak požádá Oda, aby zadal kurz na planetu nedaleko Cardassianských hranic, kde má Tain bezpečný dům. Těsně před příletem tam, jsou však zastaveni Romulanskou lodí (třída Warbird) a zajati. Uvnitř lodě, jsou předvedeni před Taina, který na ně již čeká a informuje je, že on nařídil zabít Garaka.
Tain vysvětlí, že Romulanský Tal Shiar a Řád Obsidiánů se spojili a připravují flotilu Romulanských a Cardassianských lodí, která poletí do Gama Kvadrantu. Jejich misí je zničit Dominion, eliminováním Zakladatelů a poté se Tain plánuje vrátit na svůj bývalý post hlavy Řádu. Důvodem, proč nařídil zabít Garaka, je, že každý, kdo má o něm informace, by mohl být pro něj nebezpečný. Ačkoliv je teď Garak na lodi a Tain by ho mohl zabít, nabídne mu, aby s ním spolupracovat, a že zapomene na chvíli na to, že ho kdysi zradil.
Odo varuje Garaka, aby Tainovi nevěřil, ale Garak řekne ano a nechá Oda tváří v tvář Romulanům a neurčité budoucnosti.
Pokračovaní příště...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]