Call to Arms
SD : 50975.2
N : 524
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Sisko a O'Brien sledují, jak již pátý Dominionský konvoj za posledních 5 týdnů vylétává z červí díry a zamíří do Cardassie
Mezitím Quark si myslí, že Federace již tu dlouho nebude, místo ní přijdou Cardassiani, a proto se zásobuje Jamokovou omáčkou (u Cardassianů oblíbená). Později se Nog zeptá Siska v jeho kanceláři, zda-li je pravda, že Romulani podepsali Neagresivní Pakt s Dominionem. Slyšel to prý od Vulkanského vyslance. Sisko mu odpoví, že takových řečí je mnoho, ale přesto po odchodu Noga si zavolá Velitelství Flotily.
V zasedačce : Je to pravda! Romulani včera podepsali Neagresivní Pakt. Worfova reakce :"Romulani! Vždy jsem věděl, že nemají žádnou čest - a toto je toho důkazem". Tholiani taktéž podepsali Neagresivní Pakt. Spolu s Romulany nebudou atakovat Dominion teď ani v budoucnosti. Sisko řekne ostatním vyšším důstojníkům, že zastaví konvoje teď a tady - Velení dalo svolení k zaminování červí díry což zabrání příletu dalších lodí Jem'Hadaru z Gama Kvadrantu.
Odo : "Když se pokusíte zastavit ty konvoje, bude to asi znamenat válku!" [Zvukový záznam...]
Sisko : "Asi, ale jedna věc je jistá, ztratili jsme mír, což znamená, že válka může být naše poslední naděje." ["war could be our only hope..."]
Dax, O'Brien a Rom (který je rozptýlen svojí následnou svatbou s Leetou) navrhnou maskované minové pole, kterého miny se můžou samy replikovat a samy zaměřovat na blížící se lodě. Plán má jednu nevýhodu minové pole smí být aktivováno, až po nakladení všech min. Později se Kira a Worf ptají na posily Hvězdné flotily. Sisko jim však zdělí, že žádné posily nebudou. Jenom poznamená, že "lodě Hvězdné Flotily budou potřeba někde jinde". Dále jim sdělí, že jejich jediným úkolem je bránit Defiant a DS9, během toho jak bude Defiant pokládat miny.
Defiant začne klást miny a brzy nato přiletí Weyoun na DS9 se správou pro Siska z Dominionu - buď odstraní miny, nebo oni, poté co obsadí stanici. Sisko však řekne Weyounovi, že miny zůstanou tam, kde jsou. Weyoun se nejdřív naštve, ale poté se pokusí hrát ze Siskem diplomatickou hru.Weyoun řekne Siskovi, že díky invazi Klingonů se Cardassiani cítí velmi nervózní, protože nemůžou chránit svoje hranice. Ale od té doby co je Cardassia členem Dominionu, jsou jejich starosti i našimi starostmi. Sisko naznačí, že Cardassia má již více než dost lodí na chránění svých hranic, ale Weyoun poznamená : "Vy si to myslíte, Já si to myslím, ale Cardassiani..." - "Ach, ano, Já vím, jsou nervózní" přeruší ho Sisko. Weyoun navrhne kompromis, když Sisko odstraní miny, Dominion se omezí jenom zásobovací lodě, výrobní jednotky a zdravotní pomoc, až do doby, kdy se Cardassia postaví na vlastní nohy, aby si mohla bránit svoje hranice. Weyoun slíbí, že to bude osobně tlumočit Zakladatelům. Sisko se zeptá, co si o tom bude myslet Gul Dukat. Weyoun odpoví, že Dukat bude nejdřív zuřit, ale časem se uvědomí moudrost tohoto rozhodnutí. Sisko "souhlasí" s Weyounem, který ještě na odchodu dodá, že udělali první krok k nastolení míru.
Sisko samozřejmě ničemu nevěřil a tušil, že to celé je jenom kvůli tomu, že invazní flotila přiletí k DS9 co nevidět. Proto nařídí generálu Martokovi, aby letěl na Cardassianskou hranici a ozval se jakmile zjistí přilétající Dominionská flotilu a Worfovi nařídí, aby připravil palebné pole [weapons array]. Sisko řekne Kiře, aby připravila jeho setkání z Bajoranským Ministerským shromážděním. Má v plánu jim navrhnou, aby podepsali Neagresivní Pakt s Dominionem, který nabídnul Weyoun Kai Winn před několika týdny. Poznamená, že když před pěti lety přebíral velení DS9, jeho hlavním cílem bylo napomoct Bajoru se dostat z krize po okupaci Cardassiany, ale nyní když Federace nemůže zaručit jeho bezpečnost, je to jediná možnost jak uchránit Bajor před další válkou.
Bajor podepsal Neagresivní Pakt s Dominionem, a proto na doporučení Premiéra Bajoru všichni obyvatelé musí odejít ze stanice. Odchází i Tora Ziyal (dcera Gula Dukata a blízká přítelkyně Garaka ). Sisko oddá Roma Leetu a hned na to Rom nařídí své ženě, aby odešla na Bajor. Sisko se zeptá počítače, zda-li je program "Sisko 197" v pořádku, odpověď zní ano. [Zvukový záznam...]
Martok hlásí, že Dominionská flotila tu bude tak asi za hodinu. Spojení je náhle přerušeno a na obrazovce se objeví Gul Damar (pravá ruka Dukata), Dukat a Weyoun ( všichni mají oblečen přístroj pro virtuální vidění bitvy [virtual headsets])
Dukat : "Kapitáne Sisko, nepředpokládám, že by se jste se chtěl vzdát a předejít zbytečnému krveprolití."
Sisko : "Rozhodně ne".
Dukat : "Očekával jsem, že to řeknete." [Zvukový záznam...]
Sisko vyhlásí poplach. Dominionská flotila bude za 20 minut v dosahu zbraní. Dax v Defiantu oznámí Siskovi, že to za 20 minut nestihnou, ale Sisko nařídí, že musí.
Konverzace mezi Odem a Garakem na promenádě [kousek z ní]: Garak vzpomíná jak před 2 lety, při útoku Klingonů na stanici, Garak a Dukat bojovali bok po boku, aby chránili Cardassianskou civilní vládu. Garak, řekl Odovi, že na moment byl Dukat velmi snadný cíl, ale kdyby zabil Dukata, musel by zabít všechny Klingony sám a tak ho nechal žít. Odo naznačí, že Garak lituje že Dukata nezabil, na to Krejčí odpovídá, "Drahý konstáble, to bude litovat každý na této stanici."
Martok se vrací k DS9 a Sisko mu nařídí, aby chránil Defiant, který je teď velmi zranitelný. Worf aktivuje palebné pole. Kira pro záznam protestuje, že se Hvězdná flotila nevzdala Bajoranské Vládě a hned na to u Siska hlásí do služby. [Zvukový záznam...]
Dominionská flotila se blíží k stanici. Na dosah palebného pole budou asi za minutu. Dukat řekne, že na tuto chvíli čekal celých 5 let. Damar poznamená, že nejdřív obsadí Terok Nor a pak Bajor. Weyoun připomene, že Bajor má s Dominionem Neagresivní Pakt, ale Dukat nesouhlasí. [Zvukový záznam...] Weyoun mu však důrazně domluví v tom smyslu, že Dominion si ctí svých smluv a od té doby co je Cardassia součástí Dominionu, bude je Dukat ctít taky. Dukat svoji větu vezme zpět, až poté co se jeden Jem'Hadar postaví za něho. Dukat nařídí, aby část flotily vyřídila Defiant a zbylá, aby zaútočila na stanici.

Damar : "Jsme na dosah zbraní."
Dukat nařídí palbu!
Dukat : "Dobrá...takže vším co máme...palte!" ["Well...then by all means...fire!"][...fire!......]
Válka začala.
DS9 je několikrát zasažena, palbu opětuje. Worf likviduje Jem'Hadarské lodě blížící se k Defiantu.
První část bitvy
Weyoun je překvapen, že štíty DS9 stále drží.  [Zvukový záznam...] Podle něho přece federální štíty neodolají palbě Jem'Hadaru (příklad Odyssey, teď to však vypadá, že se Flotila získala technologické informace z Jem'Hadarské lodě, kterou Sisko zajal asi před rokem). Dukat nařídí, aby se flotila přeskupila a provedla další útok.
 
Druhá část bitvy
Skoro všechny miny jsou už položeny, když je Defiant napaden 3 loděmi Jem'Hadaru. Ale přilétající Martokovo plavidlo vyřeší problém. Štíty DS9 jsou na 35%. Dukat nařídí koncentrovat palbu na sekci 17 přistávacího prstence. Funguje to - hlavní zdroj je zničen a štíty DS9 jsou dole. Ale Sisko dostává dobrou zprávu : Defiant dokončil pokládaní min a nato se samy zamaskovaly.
Weyoun poznamená, že se bitva nevyvíjí podle plánu, ale Dukat oponuje, že minové pole vypnou po dobytí stanice a proto Damar signalizuje pro posily. Sisko řekne, že udělali všechno co mohli a nyní podle rozkazu Hvězdná flotily evakuuje stanici.
Defiant přistál na DS9 a Dax s Worfem si slíbili, že po válce, až se sem vrátí, se vezmou. Worf přijal místo prvního důstojníka na Martokově lodi.
Později na promenádě se Sisko loučí s těmi, kdo zůstává na stanici (Kira, Odo, Quark, Rom, Morn,...).
Sisko : "Když jsem byl přidělen na toto místo, vůbec jsme tady nechtěl být. Chtěl jsem být kdekoliv, ale ne tady. A teď o 5 let později, se tato stanice stala mým domovem a vy mojí rodinou. Odchod ze stanice, odchod od vás, je tou nejtěžší věcí co jsem kdy dělal. [Zvukový záznam...] Ale válka nekončí. Chci aby jste věděli, že zatímco my tady bojujeme, flotila Federálních a Klingonských sil překračuje Cardassianské hranice a zničí Dominionské loděnice na Torasu III. Vaše a naše oběť možná pomůže vítězství. Ale žádné vítězství neudělá tento moment pro mě snazší a slibuji vám, že nebudu mít klid dokud se nevrátím. Sem. Na toto místo k vám."

Sisko se beamne na Defiant. Tam čeká Garak a přeji si, aby mohl jít ze Siskem, že nemá kde být. Defiant a Martokova loď opouští bajoranský systém a Dominionská flotila se blíží k Terok Nor.
Kira pošle zprávu vítající Dominion na DS9 a poté spustí program Sisko 197 [Zvukový záznam...], který zničí všechny počítače na DS9. Rom začne pracovat u Quarka jako Federální špión. Náhle zjistí, že Jake je stále na stanici místo toho, aby odešel na Defiant! Jake mu řekne, že zde zůstal jako válečný reportér. Na Defiantu se to Sisko dozvídá a zuří, ale nemůže se vrátit pro syna, a tak řekne Dax, aby držela kurz. Za 48 hodin střetnou Federální a Klingonskou flotilu. Nog ještě poznamená, že "Dominion bude litovat, že kdy vstoupilo do Alfa Kvadrantu."
Zpět na Terok Nor. Dukat a ostatní vstoupí na promenádu, Damar poznamená, že je to velké vítězství pro Cardassii a Dukat dodá "- a pro Dominion". Weyoun poznamenává, že více než 50 lodí bylo zničeno a i loděnice na Torasu III, je to vítězství, ale draze zaplacené. Poté potkají Kiru, Oda a Quarka. Kira jich vítá jménem Bajoranské vlády na DS9, ale Dukat ji opraví "Terok Nor, že ano". [Zvukový záznam...] Weyoun je potěšen, že vidí Oda a chová se k němu jako k bohu.
Po letmém pohledu na Ops Weyoun poznamenává, že hlavní prioritu je odstranit minové pole, aby mohly přiletět posily z Gama kvadrantu. V Dukatově pracovně Dukat nachází Siskův baseballový míček a vysvětlí Weyounovi, že je to vzkaz, znamenající, že se Sisko vrátí...
Nakonec, Defiant a Rotaran se připojí k masivní flotile Federálních a Klingonských lodí!
Další část... (Dominion War Arc)

Flotila Federálních a Klingosnkých lodí
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]