You are Cordially Invited
SD : 51247.5
N : 531
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na Dominion War Arc...
Válka s Dominiem zuří dál, ale život na DS9 se vrací do normálu. Sisko chodí po stanici a září blahem, že je zase doma. Martok se stává velitelem Deváté flotily bránící stanici.
Mezitím Worf a Dax začnou opět plánovat jejich dlouho očekávanou svatbu, na které se dohodli již před 4 měsíci. Protože Dax se má přidat k Worfově náhradní rodině, k Domu Martoků, souhlasí, že vytrpí ocenění od paní Domu, Martokovy ženy Sirelly. Dax je přesvědčená, že Sirella ji bude mít ráda a akceptuje ji. Je však velmi překvapená, když se dozvídá, že ona jako ne-Klingon téměř určitě neuspěje při získání Sirellininy podpory. [Zvukový záznam...]
Když se Worf doví, že Dax byla zamítnuta, požádá Martoka, aby zasáhl. Martok odmítne, ale souhlasí s tím, že se bude podílet na Kal'Hyah, tradičním Klingonském "večírku pro svobodné mládence".
Sisko, O'Brien, Bashir a Alexander se dychtivě k nim připojí, ale jsou zklamáni, když zjistí, že "party" není vůbec zábavná. Místo toho se musí postit, prolévat vlastní krev a provádět na sobě další specificky Klingoské způsoby utrpení. (Pozn.: Jsou to zkoušky Deprivace, Krve, Bolesti, Oběti, Úzkosti a Smrti.) 
Mezitím Dax snáší jiné formy Klingonského utrpení, když se snaží zalíbit Sirelle. Když Sirella chce po Dax, aby recitovala historii Domu Martoků, Dax vesele odrecutuje její zjištění, že Sirella nemá vznešenou krev, ale doopravdy je potomkem konkubíny. To samozřejmě Sirellu rozzuří.
Aby si užila, Dax uspořádá ve své kajutě předsvatební večírek.Uprostřed pití a orgií přijde Sirella a vyžaduje po Dax, aby se k ní připojila k dalšímu rituálu. Když ji Dax řekne, aby odešla, Sirella začne vyhrožovat zrušení svatby. Konfrontace skončí tím, že Sirella vyhlásí Jadzii nepřátelství. 
 

Ani po tomto výstutpu nechce Jadzia ukončit večírek a tak nevázané orgie pokračují. Ráno když odcházejí poslední hosti přichází Worf a informuje Dax, že Sirella ji zakázala se připojit k Domu Martoků.
Worf požádá Dax, aby šla za Sirellou a poprosila ji o odpuštění, ale Dax odmítne snášet takové ponížení právě tak jako Worfovu přání mít tradiční Klingonskou svatbu. Rozzlobený Worf i Dax zruší svatbu.
Později Martok přesvědčuje Worfa, aby se omluvil Jadzii, ale ona odmítne změnit svůj názor. Rozhodnutý vidět svatbu jde Sisko za Dax sám.
Ona mu popíše urážku, které byla vystavená. Připomene mu, že jako Curson Dax, byla vyslancem za Federaci při podepisovaní Khitomerské dohody. [Zvukový záznam...] Sisko poznamená, že Sirella pouze vidí ji, mladou ženu, která se chce přiženit do její rodiny. Dále řekne Jadzii, že určitě musela vědět, co se bude dít, když souhlasila, že se provdá za Worfa, a tak musí ctít tradice jeho lidu. 
Rozvášněná svoji láskou k Worfovi, Dax poslechne Siskovu radu.
Nakonec jsou Jadzia a Worfa oddáni a Sirella jim požehná a přivítá Jadzii do rodiny.
 

Vedlejší děj : Kira a Odo opět spolu začnou mluvit, poté co se oba znepřátelili během okupace stanice Dominiem, po pokusu o sabotáž zařízení, které mělo zničit minové pole chránící Federaci.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]