Resurrection
SD : neuvedeno
N : 532
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na DS9:"Shattered Mirror" (Paralerní vesmír timeline)...
Cizinec transportuje na stanici a zajme Kiru. Kira však šokována, když vidí, že vypadá úplně jako její mrtvá láska, Vedek Bareil. Brzy prozradí, že je Bareil, ale z paralerního vesmíru a uniká před ďábelskou Aliancí v jeho vesmíru. Později, když ho odzbrojí a uvězní, chce by tady Bareil mohl zůstat. Sisko upozorní Kiru, aby její pocity k zesnulé milované osobě ji neovlivnili při úsudcích a upozorní ji, že on není Vedek Bareil. Přesto souhlasí, aby mohl Bareil zůstat na stanici. 
 
Když Kira informuje Bareila, že její Bareil byl duchovní vůdce, Bareil se tomu zasměje a řekne ji, že jeho život jako zloděj je na hony vzdálen od spirituálního života. Později se Bareil připojí se Kiře ve svatyni, aby se dozvěděl víc po Bajoranské víře v jeho "novém" vesmíru.
Kira pozve ho, aby se s ní zúčastnil večeře s Worfem a Dax. Večeře dopadla jeho velký úspěch pro Bareila, který pak strávil noc s Kirou.
Další ráno, je Bareil vystaven Orbu Proroctví a Změny a zážitek, který tak prožil byl mocný a vyčerpávající.

 
Kira mu rozumí a pošle ho, aby si odpočinul. Poté co vstoupí do své kajuty se objeví tam objeví i Intendantka - dvojnice Kiry v paralelním vesmíru a políbí ho.Intendantka ho žádá, aby ji řekl o svých pocitech z Majora Kiry. On ji řekne, že si myslí, že je nádherná, ale ona mu poznamená, že on jako zloděj ji není hodný. Taktéž mu připomene jejich úkol - ukrást Orb a sjednotil Bajorany ve válce proto Alianci.
Později Quark řekne Kiře, že její přítel má tendence trávit dlouhé hodiny v Bajoranské chrámu. Zatímco co ona mu sdělí, že Bareil ve víru náboženských zážitků, Quark poznamená, že by taky mohl plánovat vykrást svatyni.
V noci se pokusí Bareil ukrást Orb, ale Kira na něj již čeká. Taktéž přijde Intendantka, úplně stejně oblečená jako Major, a poznamená, že za mají naplánovaný transport domů. Kira varuje Bareila, aby nedával Intendantce Ord a připomene mu jeho sílu.
Úžasně její slova se ho dotknout. Bareil střelí Intendantku s phaseru a odhaluje Kiře, že když se díval do Orbu, viděl je sebe oba spolu s rodinou na Bajoru. Naneštěstí, Bareil on stále cítí, že si Kiru nezasluhuje. A tak nechá Orb tam kde je, transportuje se s Kirou ze stanice, přesvědčený že mu odpustí.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]