A Time to Stand
SD : neuvedeno
N : 525
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část... (Dominion War Arc)
 
Jsou to již tři měsíce co válka s Dominionem vypukla. Během těchto třech měsíců utrpěli Federace a Klingoni těžké ztráty. Po pravdě Federace nevyhrála ani jedu bitvu proti Jem'Hadaru. Morálka na lodích je nízká a stále klesá. Jednou z nejtěžších ztrát je zničení 7. flotily, která obsahovala 112 lodí když šla bojovat proti Jem'Hadaru, ale jenom 14 se vrátilo.
 

Defiant vede flotilu Federálních lodí domů na základnu. Většina je vážně poškozená, některé je nutno táhnou vlečným paprsek. Bashir poznamenává Siskovi, že Federace nemůže očekávat vítězství, když si bude vést stejně jak doposud. 
Ačkoliv Federace zlepšila technologie štítů (např. DS9 odolávala velmi dlouho útoku Dominionu), vypadá to, že tato výhoda se již dávno ztratila. Buď Hvězdná Flotila má problémy z instalováním nové štítové technologie (např. kvůli infiltraci měňavci ), nebo spíše to vypadá tak, že Jem'Hadaru se podařilo modifikovat svoje zbraně.
Flotila si povolá Siska a Admirál Rosss ho informuje, že byl zbaven velení na Defiantu [Zvukový záznam...] a on a jeho posádka byli přeřazeni na novou misi. Jejich úkolem je pomocí Jem'Hadarské lodě, kterou Sisko získal před rokem, letět do Cardassianského prostoru a tam zničit sklad Ketracelu White.
 
Mezitím na Terok Nor, život je ... nenormální. Jem'Hadarští a Cardassianští vojáci jsou všude a zabezpečují, aby byl "pořádek". Jak Dominion slíbil, žádny s Jem'Hadarských nebo Cardassianských vojáků není na Bajoru. Weyoun doufá, že to vytvoří dobré vztahy s Bajorem, ale Dukat je jiného mínění. Kira a Odo jsou bezmocní a nemůžou se stávající situací vůbec nic dělat. Ale přece, Odo použije svůj status "Zakladatele" a snaží se přesvědčit Weyouna, aby obnovil přítomnost Bajoranských bezpečnostních sil, kterým však Dukat odmítá věřit. Kontroluje Odo Weyouna?, nebo Weyoun to jenom hraje kvůli nějakým skrytým důvodům.
 
 
V té době jsou Sisko a jeho posádka jsou napadeni lodí USS Centaur pod velením kapitána Reynoldse, který si neví, že toto Jem'Hadarské plavidlo, je součástí tajné operace Hvězdné Flotily.
Pravděpodobně si Hvězdná flotila uvědomila, že na Zemi jsou měňavci, a tak se rozhodla maximálně tuto operaci utajit a neříct to nikomu, než Siskovi a jeho posádce.
Siskovi se nakonec podaří dosáhnou skladu a splnit svoji misi, ale za cenu, že výbuch vážně poškodí jeho loď - nefunguje komunikace, štíty ani warp motory, a tak jim bude trvat podle Bashirových výpočtů (Bashir využívá svého genetického zlepšení - hraje si na Data :-)) minimálně 17 než doletí na nejbližší základnu Hvězdné Flotily.
Pokračovaní příště... (Dominion War Arc)

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]