Rocks and Shoals
SD : 51096.2 (Datum v epizodě nebylo řečeno, ale bylo získáno zvětšením detailů.)
N : 527
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
 

Předcházející část... (Dominion War Arc)

Sisko a jeho posádka jsou napadnuti dvěma loděmi Jem'Hadaru, a tak se Siskova ukradená loď zřítí do oceánu na nedaleké planetě. Dax je zraněná.
 
Zatímco Nog a Garak hledají vodu a jídlo jsou zajati skupinou Jem'Hadarům, kteří taktéž uvízli na této planetě. Jem'Hadarové předvedou vězně před svého nadřízeného Vortu, Keevana, který je zraněn, když on a jeho skupina havarovala na této nehostinné planetě. Bez lékařského ošetření zemře a bez jeho zásob Ketracelu White zemřou i jeho muži.
 
 
Sisko a zbytek posádky začnou hledat Noga a Garaka, ale jsou napadeni Jem'Hadary i přes výslovný rozkaz Keevana nenapadat Siska a jeho posádku 
Když se Jem'Hadaři vrátí, Keeven jim vynadá a pošle jednoho ze svých mužů za Siskem s návrhem - vyměnit Noga a Garaka za doktora.
 
Bashir zachrání Keevana, a potom udělá další návrh, kterým by si zachránil vlastní krk. Již nemá žádný Ketracel a když jeho mužům dojde, zblázní se a budou zabíjet všechno kolem sebe. Proto Keeven řekne Siskovi, že zítra nařídí svým vojákům napadnout Siska a jeho posádku a taktéž dá Siskovi plán boje, který tak přivede Jem'Hadary do pasti a následné exekuci. Výměnou zato dá Siskovi komunikační vysílač, který bude O'Brien schopen opravit, a tak poslat zprávu o pomoc. 
 
Před bojem : Sisko řekne Remata'Klanovi, Třetí Jem'Hadar, že Keevan ho a jeho muže prodal a navrhne mu, aby se vzdali, když ještě můžou. Ale Remata'Klan to nemůže udělat, protože by to bylo přímé neuposlechnutí rozkazu svého Vorty. Je jedno jestli ho a zbytek jeho mužů zradil, protože když jim Vorta nařídí, aby se zabili, zabijou se. (Pozn.: Remata'Klan je nejlepší příklad toho, co Zakladatelé zamýšleli, když tvořili Jem'Hadary, aby se chránili. Zajistili absolutní oddanost ke Vortům a Podvržencům nemajíc ohled na jejich životy)
Nakonec Siskovi a jeho posádka pozabíjí všech 10 Jem'Hadarů nechajíc Keevana naživu.


Mezitím na Terok Nor : Kira se cítí neklidná a frustrovaná. Za poslední 3 měsíce neudělala nic co by povzbudilo její Bajoranské druhy a nic, co by narušilo plány Dominionu. Bajor se, den po dni, stává poslední přírůstkem Dominionu. Vortové jako úředníci jsou na Bajoru a Dominion podporuje Bajoranskou ekonomiku. Vedek Yassim informuje Kiru o tom, že Vortové přistály na Bajoru a Kira během rozhovoru zjistí, že vlastně bráni Dominion. Yassim ji řekne, že "protivníkem musí být zlo" [Zvukový záznam...] a později se Yassim ubezpečí, že Kira pochopila její slova, těsně předtím než se Vedek oběsila na promenádě. A tak konečně začne Kira a Odo něco podnikat...
Pokračování příště... (Dominion War Arc)
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]