Sons and Daughters
SD : neuvedeno
N : 526
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část... (Dominion War Arc)
Klingonská loď IKS (Imperial Klingon Ship) Rotarran pod velením generála Martoka a s prvním důstojníkem Worfem zachrání Siska a jeho lidi, kteří zůstali na opuštěné planetě hluboko v Cardassianském území. Letí na základu 375 vysadit Siska, na kterého již netrpělivě čeké admirál Ross. Během tohoto letu se Jadzia často ocitá ve vášnivém obětí Worfa a spolu plánují jejich svatbu. Později přicházejí na Rotarran nováčci.
 

Když si je nechá Martok předvést [Zvukový záznam 1, 2...], Worf je šokován, když jedním z nových rekrutů je jeho syn -Alexander (představí se jako Alexander Rozhenko), který je členem Klingonských Obranných Sil a je připraven bojovat proti Dominionu.
Worf prozradí generálovi, že poslal Alexandra k pěstounským rodičům na Zem před několika lety, když zjistil, že Alexander nejeví zájem stát se válečníkem. Martok vyzve Worfa, aby vylepšil vztahy ze svým synem, ale Worfův pokus to jenom zhorší. Úkolem Rotarranu je střežit a doprovázet zásobovací lodě, které letí na G'Natu V, protože předcházející konvoj byl zničen Jem'Hadary.
V jídelně si Alexander se dostane do rvačky z Ch'Targhem, prošedivělým Klingonským veteránem. Worf vidí, že chlapec si počíná špatně a zastaví ho. Naštvaný a ponížený Alexander řekne svému otci, že neměl právo zasahovat. Ch'Targh se vysměje mladému (3/4) Klingonovi a připomene Worfovi, že nebude schopen přijít svému synovi na pomoc, když bude bojovat s Jem'Hadary.
Později osádka můstku oznámí domnělý útok Jem'Hadaru. Když očekávané torpédo nezasáhlo, Worf oznámí Alexandrovi, že jednoduše zapomněl vymazat simulaci bojového programu ze senzorových výstupů. Ostatní se tomu smějí a uvítají Alexandra ve jeho hodnosti. Worf je však rozčilen a v rozpacích nad tím, že jeho syn se stal lodním šaškem. Rozhodnut udělat z Alexandra bojovníka Worf zápasí ze svým synem s různými Klingonskými zbraněmi. Chlapcovi zkušenosti jsou nedostačující a praktická výuka se promění v rozčilenou konfrontaci. Později Martok informuje Alexandra, že je vyřazen z posádky na Worfovu žádost. Zničený Alexander s tím konfrontuje svého otce a obviní ho, že se ho snaží zbavit, přesně tak jak to udělal když byl ještě malý. Worf je zdrcen zjištěním, že tyto slova byla pravdivá, ale již nemá čas se z toho dostat - loď je dostane pod útok Jem'Hadaru.
Když je Alexandrův senzorový panel zničen během bitvy, on a Ch'Targh se dobrovolně přihlásí na nebezpečnou úlohu - zacelení plasmové trhliny. Zjišťujíc, že už nemusí nikdy vidět svého syna je Worf naplněn emocemi. Naštěstí lodě Jem'Hadaru jsou zničeny a Alexander a Ch'Targh úspěšně dokončí svůj úkol. Worf se omluví Alexandrovi za své činy v minulosti a slíbí, že udělá z Alexandra pravého válečníka, když on naučí jeho být správným otcem. K potvrzení toho, Worf a Martok formálně přijmou Alexandra (Alexander syn Worfa) do Martokova domu.
 

 
Mezitím na Terok Nor : Gul Dukat přiveze Kiře překvapení - svou dceru Tora Ziyal. Ziyal se stala na Bajoru malířkou a ačkoliv byla pod dohledem přátel Kiry, jsou to taky jenom Bajorani, kterým je velmi nepohodlné, když se starají o dceru člověka, který vede válku proti Emisarovi. Je zajímavé poznamenat, že Ziyal zapomněla, že její otec ji minulý rok chtěl zabít (a samozřejmě i miliony Bajoranů).
Pocity Kiry jsou zmatené, když musí být ve stejné místnosti s nenáviděným Dukatem ale i se Ziyal, ke které si vybudovala náklonnost, a kterou v minulost zahrnula starostlivostí.
Pozn. Jake se snaží stát dalším členem odbojové jednotky, která má zatím dva členy : Kiru a Oda. Pokračování příště... (Dominion War Arc)
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]