Babel
SD : 46423.7
N : 405
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Frustrovaný mechanickými závadami na stanici se O'Brien snaží opravit potravinové replikátory. Při opravě jednoho z nich však nevědomky spustí neznámé zařízení, které je napojené na staniční replikátorový systém. Později z neznámého důvodu při rozhovoru s Kirou v Ops začne O'Brien mluvit nesrozumitelnou hatmatilkou. Bashir ho vyšetří. Nenajde sice žádné fyziologické poškození, ale urči diagnózu jako neobvyklou formu afázie (poškození mozku, při kterém jsou poškozené neuronové dráhy což znemožňuje, aby se člověku vyjádřil srozumitelně). Brzy nato se Dax stane další obětí této záhadné nemoci.
Jelikož se jedná o afázii provede Bashir neurosynaptické porovnání Dax a O'Briena a objeví, že jejich neuronové dráhy jsou napadnuty virem. Hned nato na ošetřovnu přicházejí dva další infikovaný členové osádky a tak je Sisko nucen vyhlásit na DS9 karanténu. 
Později Odo objeví, že Quark nelegálně vstupuje do kajut posádky na velitelském patře (tam stihl Miles replikátory opravit) a pomocí replikátoru v tamních kajutách objednává pokrmy pro své zákazníky, čímž je tak infikuje. Protože se epidemie velmi rychle šíří, prověří Bashir vzduch a zjišťuje, že virus již zmutoval i na formu přenášenou vzduchem - co znamená, že již každý na stanici je infikován.
Po přísné inspekci v přístupovém tulenu replikátoru, Kira nalézá cizí zařízení, které O'Brien nevědomky spustil a tak rozpoutal epidemii. Kira předpokládá, že je to Cardassianská sabotáž. Všichni členové posádky souhlasí, že musí rychle něco udělat, dřív než bude pozdě. Mezitím ani Jake epidemii neunikl.
Později Bashir informuje Siska, že virus byl patrně vytvořen Bajorany a tak Sisko nařídí Kiře, aby ověřila tuto hypotézu. Mezitím se O'Brienovi nebezpečně zvýší horečka a je v ohrožení života, když Kira rychle nenajde protilátku. Kira v Ops se pokouší najít Surmaka Rena, vědce, který pracoval v odboji, a který by mohl něco vědět o viru.
Mezitím Sisko a Odo se snaží zabránit Jaheelovi (kapitán jedné nákladní lodě) porušit karanténu opuštěním DS9. Jaheel se odmítne přizpůsobit Siskovým rozkazům a snaží se odpoutat svoji loď od stanice, čímž vystavuje přistávací prstenec nebezpečí roztržení. Během pokusu zabránit tomuto nebezpečí se u Siska projeví onemocnění vydáváním nepochopitelných rozkazů. A tak musí Odo a Quark převzat kontrolu nad stanicí a jelikož Jaheelova loď již začala hořet musí se pokusit dostat Jaheela pryč z lodě a loď odpoutat od stanice, dřív něž vybouchne. To se jim nakonec podaří.
V stejné době Kira při pokusu najít protilátku je z runaboutem na orbitě Bajoru a transportuje Surmaka na palubu i přes jeho nesouhlas. Surmak nakonec souhlasí s vývojem protilátky a následuje Kiru na DS9. Naštěstí pro všechny Surmak je úspěšný a život na stanici se vrátí do normálu.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]