A Man Alone
SD : 46421.5
N : 403
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Přizpůsobování Deep Space Nine novým usedlíkům z celé Galaxie, kteří chtějí zde a za červí dírou začít nový život, pokračuje. O'Brienova žena Keiko opustila Enterprise i její kariéru botaničky. Siskův syn Jake je osamělý a vyřeší svůj problém spřátelením se z Ferengijským chlapcem Nogem. Mezitím Odo čelí naléhavému problému, když uvidí Ibudana - Bajorana, který byl před časem zatčen za vraždu Cardassiana, ale později propuštěn Bajoranskou vládou - jak hraje u Quarka v baru Dabo. Odo se snaží udržet stanici bez kriminálních živlů a proto mu nařídí, aby odešel. Později Sisko Oda zastaví a vyčte mu, že nemůže brát zákon do vlastních rukou, musí nejdřív přednést důkazy. Odovo přání zbavit se Ibudana se splní, ale ne úplně podle jeho představ - Ibudan je nalezen mrtev s dýkou v zádech v simulátoru.
Sisko pochopitelně nařídí vyšetření vraždy. Brzy poté najde svého synátora vyvádět nepěkné žertíky na promenádě s Nogem. Překvapivě, tato hloupá situace mezi otcem a synem, vytvoří příležitost pro Keiko, která se dobrovolně rozhodne dozírat na děti z DS9, tím že otevře školu. Později se Odo stává hlavím podezřelým, když objeví zfalšovanou evidence obsahující fakt, že vrahem musel být s největší pravděpodobností měňavec - což ukazuje na něj.
Obyvatelé DS9 brzy začnou podezírat Oda a ačkoliv většina důstojníků mu věří, že je nevinný, Sisko ho uvolní dočasně ze služby šéfa bezpečnosti. Mezitím se Keiko začne potkávat s problémy své vlastní snahy, poněvadž členové různých ras a komunit se brání myšlence poslat svoje děti do Federální školy. Zatímco se snaží získat studenty, Bashir pracuje na Odově nevině - experimentujíc s fragmenty DNA, které našel v kabině zavražděné. Odrazená nulovým zájmem o její školy, se Keiko rozhodne zrušit školu, ale ještě svoje rozhodnutí změní, poté co je podpořena svým manželem. Mezitím Odo zjišťuje, že je vyloučen ze společnosti (nikdo se sním nebaví a všichni od něho odcházejí), převážně Bajoranští osadníci mu zdemolovali kancelář a začnou dokonce ohrožovat i jeho. Bashir pokračuje ve zkoumání zbytků DNA nalezených v Ibudanovým simulátoru a doufá, že vyřeší tuto záhadu, vytvořením repliky (klona) bytosti, které původní DNA patřila.
Reagujíc na zvýšení napětí na stanici Sisko a Kira zesílí ochranu Oda. Během konfrontace s rozzuřeným davem, který se dožaduje spravedlnosti, Bashir poskytne definitivní řešení Odova problému, když odhalí výsledky experimentu. Zavražděný muž nebyl Ibudan, ale jeho klon, vytvořený a zavražděný tak, aby vše nasvědčovalo tomu, že vrahem je Odo. Jeho hodnost mu je navrácena poté, co objeví pravého Ibudana na palubě jeho lodi a jelikož je i vražda svého klona vraždou, je konečně schopen Ibudana odsoudit a zavřít.
A jak to dopadlo ze školou. Nakonec přišli Jake, Rom a i další děti.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]