Captive Pursuit
SD : neuvedeno
N : 406
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Během toto, co Sisko poslouchá stížnosti od jedné Quarkovi Dabo dívky, je varován, že neznámé plavidlo přilétá červí dírou. Na palubě je plazu podobná humanoidní bytost, která se představí jako Tosk a neochotně souhlasí, aby jeho loď zachytil O'Brien do vlečného paprsku.
O'Brien přijde na palubu Toskovi lodě, aby opravil lodní systémy a aby se s Toskem seznámil. Ačkoliv je Tosk podezíravý vůči O'Brienově laskavosti, následuje ho na Promenádu a je fascinován vším, co vidí. Během rozhovoru se O'Brien dozvídá, že Tosk je velmi rozdílný od lidí - potřebuje velmi krátkou dobu na spaní, tařka nejí a hlavně nemá smysl pro humor. Jako chování se zdá být O'Brienovi zvláštní a proto o tom varuje Siska, který mu řekne aby na něj dohlídnul.
Po dalšího rozhovoru při opravuje Toskovi lodě, řekne O'Brien ostatním důstojníkům, že podle něj, musí být Tosk v nebezpečí. Odo objeví, že Tosk se začal zajímat o zbraně na stanici a posléze ho zatkne. K Siskově zlosti odmítá Tosk odpovídat na otázky a O'Brien se sám sebe obviňuje za to, co se stalo, protože on uvedl Toska na stanici.
Později nová loď s podobnými znaky jako Toskova loď přilétá červí dírou k DS9 a tři cizinci se bez pozvání transportují na promenádu. Bytosti jsou zjevně nepřátelské a z phaserové střelby vyplyne, že míří do Odovi kanceláře, aby zajali Toska.
Vedoucí vetřelců oznámí Siskovi, po té co najde Toska a palba utichne, že oni jsou lovci a Tosk je kořist. Sisko řekne lovci, že tento typ krvavých sportů se nebude na stanici provozovat. I přes jeho mínění, ale ve shodě s Primární direktívou Hvězdné Flotily, souhlasí propustiti Toska lovcům do jejich "péče". Když se to doví Kira, která chápe O'Brienovi pocity zoufalství pro nového přítele, navrhne, aby Tosk požádal o azyl a tím by ho Federace musela chránit.
Ale Tosk odmítne jít proti pravidlům jeho kultury a nepožádá o azyl. Avšak O'Brien si vymyslí, že má podle Siskových rozkazů, asistovat při doprovodu Lovců při deportaci Toska ze stanice. O'Brien naprogramuje bezpečností body, aby zneškodnili Lovce, když nimi bude procházet. To se i stane, Lovec je omráčen, což umožní Toskovi, aby unikl.
Později Sisko pokárá O'Briena pro braní věcí do svých rukou a neuposlechnutí rozkazů. O'Brien se ještě zeptá Siska, proč se vůbec podařilo jemu a Toskovi uniknou, protože kdyby je chtěl zastavit, tak se jim to nemůže kvůli velkému množství kontrol podařit. (Sisko totiž nařídil Odovi, aby nespěchal při jejich zajištění a Odo to pochopil) Sisko požádá O'Briena, aby si to nechal pro sebe, a tak O'Brien nyní ví, že s ním Sisko vlastně souhlasil, ale nemohl to dát najevo.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]