Prophet Motive
SD : neuvedeno
N : 462
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Nagus Zek, navštíví DS9 a nastěhuje se do Quarkovy kajuty, kde chce začít uskutečňovat důležitý projekt. Po vyhoštění Quarka z jeho kajuty mu Nagus odhalí, že přepsal Pravidla Zisku. Přemožení vzrušením začnou Quark a jeho bratr Rom číst knihu s představou, že jim nová pravidla pomohou získat nepředstavitelný zisk. Ale jsou šokováni když zjistí že 1. pravidlo je :"Když chtějí peníze zpět ... dej jim je!" (viz. 1. Pravidlo Zisku)
Quark a Rom čtou Nová Pravidla Zisku, které vyzdvihují vlastnosti jako dobrota a láska na rozdíl do zisku a chamtivosti. Quark je zdrcen, obzvláště poté co později zjišťuje, že Zek založil Feregijskou Dobročinnou Organizaci a Rom je jmenován jejím správcem. Zek věří, že Rom může být přeměněn do nového druhu Ferenga - Ferenga bez chamtivosti. Ale Quark nechce o tom ani slyšel, a namísto toho je přesvědčen, že se něco muselo stát s Nagusem. Není si jistý co bude dělat dál, až do té doby co mu Zek, řekne o daru pro Bajorany. Později Quark a Rom se vloupou do Zekova raketoplánu a s úžasem tam najdou jeden z chybějících Orbů.
Přes Quarkovo varování, Rom otevře Orb. Quark je vystaven účinkům tajemného objektu, který mu ukazuje vizi, ve které Nagus odhaluje Nová Pravidla Zisku jako dar. Po návratu do reality však Quark zjišťuje, že Pravidla nejsou dar Ferengům od Zeka, ale dar Zekovi od cizinců žijících v červí díře. Nastudováním Zekových deníků, Quark zjistí, že Zek navštívil červí díru na krátkou dobu, během které komunikoval z cizinci. Quark začne tušit, že Zek doufal, že mu Proroci umožní vidět budoucnost a tak vydělat velké peníze, ale něco se stalo co se stát nemělo. A tak se rozhodne, že jediná cesta jak zachránit Zeka, je letět do červí díry.
Uvnitř červí díry, se Quark setkává z Proroky, kteří mu vysvětlí, že byli rozzlobeni návštěvou Zeka, a tak ho přetvořili na předcházející méně agresivní stav existence. A jelikož se jim Quark zdá stejný, chtějí to samé udělat i jemu. Ale on jim nabídne obchod - když vrátí Zeka do původního stavu, zaručí jim, že již žádný Ferengi jich nenavštíví. Cizinci souhlasí, vrátí Zeka do normálního stavu a tím zachrání i Ferengijský způsob života.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]