The Search, Part I
SD : 48212.4
N : 447
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející částl...
Připravujíc se možnou invazi Jem'Hadaru, vojáků Dominionu, Kira zjišťuje, že Deep Space Nine má nedostatek palebné síly na obranu. Náhle se ke stanici blíží zamaskovaná loď. Je již takřka u prstence stanice když se odmaskuje a její paluby zdraví svoje důstojníky komandér Sisko.
Sisko : "Nazdar, omluvám se za vystrašení, ale potřeboval jsem vyzkoušet maskování Defiantu."
Kira : "Defiant?"
Sisko : "Malé překvapení pro Dominion!"
[Zvukový záznam...]
Loď se jmenuje Defiant a je to experimentální loď, která byl původně navržená pro boj proti Borgům
(Pozn.: Defiant je vybaven novými zbraněmi Plasmový kanón, Kvantové torpéda, nová štítová technologie, které Federace již vyvíjela během první invaze Borgů a překvapivě i maskovací zařízení získané od Romulanů. Dohoda mezi Federaci a Romulany zněla tak, že Romulané zapůjčí maskovací technologii Defiantu výměnou za informace o Dominionu a Gama Kvadrantu. Defiant však smí používat maskovací nařízení pouze v Gama Kvadrantu. Je to dodatek ke smlouvě, která byla kdysi sepsána po první Romulansko-Federální válce, kdy se Federace zavázala nevyvíjet maskovací zařízení.)

Později v zasedačce :
Sisko : "Oficiálně je klasifikován jako eskortní loď. Neoficiálně, Defiant je válečná loď. Nic víc a nic méně."
[Zvukový záznam...]
Siskův plán je letět se svými důstojníky do Gama Kvadrantu a naleznout "Zakladatele", ještě nespatřené vůdce Dominionu, s mírovým poselstvím od Federace. Když to nebude možné, přítomnost Defiantu s jeho výzbrojí ukáže Siskovu rozhodnost bránit se vůči invazi. Na Defiantu poletí i T'Rul, Romulanka ovládající a řídící maskovací zařízení na Defiantu, které umožní, že loď nebude vidět Jem'Hadary během hledání. Hlídáním maskovacího zařízení Flotila pověřila Lt. Cmdr. Eddingtona z Bezpečnosti Flotily, kterému bylo nařízeno převzít Odovi povinnosti. Uvědomujíc si, že se Flotila snaží zbavit, naštvaný Odo rezignuje.
Později Sisko přinutí Quarka, aby se připojil k misi, protože jeho nedávné jednání s Kerammany, rasou, která žije pod Dominionskou vládou, by mohli být prospěšné při hledání. Odo taktéž nakonec přijde na palubu Defiantu z požadavku Bajoranské vlády, ale je více popudlivý než obvykle. Po vstupu do Gama Kvadrantu, T'Rul aktivuje maskovací zařízení, pomocí kterého se Defiantu stěží podaří uniknou dvěma lodím Jem'Hadaru. Jem'Hadar použil silný antiprotonový paprsek na proniknutí maskováním, ale zatím bezúspěšně.
 
Během cesty je Odo ve své nádobě.
Ornithar, Karemmanský úředník, je přepraven na palubu Defiantu a Sisko se ho ptá, kdy jsou Zakladatelé, ale úředník není příliš sdělný.
Ornithar : "Všechno co vím, je když nám Vorta řekne co máme dělat, my to udělám, protože když ne přijde Jem'Hadar a je konec." [Zvukový záznam...]
Nakonec však Ornithar prozradí Quarkovi a Siskovi, že rasa zvaná Vorta (zástupci Zakladatelů) jim nařídila, přesměrovat veškerou komunikaci s Dominionem na stanici umístněné planetě Callinon VII. Odova zvláštnost ho podivně přitahuje k místu na mapě označené jako mlhovina Omarion. Quark opustí Defiant, který letí k systému Callinon. Když jsou tam Dax a O'Brien se přepraví na základnu k opuštěnému zařízení. Právě v okamžiku kdy Dax hlásí, že všechny přicházející vysílaní jsou posílány na specifické souřadnice, je její komunikace se Siskem přerušena. Jem'Hadarské lodě se přibližují, T'Rul požaduje, aby Sisko letěl dál, protože nepřišli bojovat s Jem'Hadary, ale najít zakladatele. A proto se Sisko rozhodne nechat je tam a letět zamaskovaný na dané souřadnice.
Kira se ptá Oda v jeho kajutě na jeho podivné chování. Svěří se ji, že jeho pocity ho podivně nutí letět ke mlhovině Omarion - a je přesvědčen, že tam musí letět okamžitě. Kira se to snaží pochopit, ale je přerušena, když je Defiant napaden třemi loděmi Jem'Hadaru, kteří patrně analyzovali záznam z antiprotonového skeneru použitého při posledním setkání s Defiantem. Defiant je těžce poškozen během útoku. Jem'Hadarové se transportují na palubu a přemohou posádku můstku. Kira a Oda se brání, ale Kira je zraněna a upadne do bezvědomí. Vzbudí se až na palubě raketoplánu s Odem, který opustil Defiant a viděl ho jako mrtvé těleso ve vesmíru. Odo řídí raketoplán směrem k mlhovině Omarion.
Přistanou na povrch planety třídy M skryté v mlhovině. Brzy objeví jezero, z kterého vystoupí bytosti jako Odo - Podvrženci. O malou chvíli později vystoupí další Podvrženec v podobě ženy, které přistoupí k Odovi a řekne ohromnému Konstáblu slova, na které čekal tak dlouho : "Vítej doma!"
Pokračování příště...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]