The Search, Part II
SD : neuvedeno
N : 448
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející částl...
Žena Měňavec povzbudí Oda, aby začal pomalý proces, během kterého se naučí, kdo je a objeví pouto, které je spájí, známé jako Velký Článek. Odo je spokojený se shledáním ze svými lidmi, kteří ale nemají rádi Kiru, protože je "Pevná" životní forma.
Mezitím donucení opustit Defiant po útoku Jem'Hadaru již několik dní Sisko a Bashir letí sami v raketoplánu, který je již v dost špatném stavu. Náhle jsou zachyceni vlečným paprskem. Sisko a Bashir jsou připravení na nejhorší, ale jsou to O'Brien a Dax, kterým se podařilo kontaktovat Zakladatele a nyní je přiletěli zachránit. Po návratu na stanici se Sisko dovídá, že Federace vyjednává mír s Dominionem, jehož zástupcem je jeden ze Zakladatelů, Borath (stejné rasy jako Eris).
Když se Sisko dovídá, že Romulani byli vyloučeni z jednání, vyjádří svůj nesouhlas s tímto rozhodnutím (Romulani určitě začnou válku) admirálovi Necheyevové, ale ona se odmítne zabývat jeho obavami.
Na druhé straně červí díry, Kira nemůže navázat spojení se Siskem z důvodů interferencí, pocházející z neznámého zdroje, zatímco Odo se namáhá s jeho "hodinami" měnění tvarů. (Dokonce se Odo spojí i Ženou-Měňavec)
Později Žena Měňavec mu poví, že přišli na tuto skrytou planetu již velmi dávno, protože byli pronásledováni Pevnými. Dále mu řekne, že on je jedním ze stovky nezletilých, které kdysi vyslali do Galaxie, aby ji tak mohli dále zkoumat. Všem nezletilým byla geneticky implantovaná touha vrátit se domů a Odo je první, kterému se to díky červí díře podařilo. Ostatní očekávají ne dřív než za 300 let. Když se Odo zeptá jak dlouho je byl pryč, je mu odpovězeno, že "hodně dlouho".
Zatímco co Kira hledá Oda, objeví zamknuté dveře - něco co by Podvrženci nikdy nepoužili. To u ní vyvolá zvědavost.
Zpět na stanici : Rvačka mezi O'Brienem a Jem'Hadarským vojákem vypukne, poté co do Milese Jem'Hadar nevyprovokovaně strčí. O'Brien se dostane na ošetřovnu, ale Jem'Hadar nejde do vězení - Jem'Hadaři mají na stanici absolutní svobodu. Sisko jde proto rozzuřený za admirálem, ale ta mu jenom řekne, že Federace již podepsala smlouvu, ve které souhlasí předat kontrolu nad Bajoranským sektorem včetně stanice a červí díry Dominionu. [Zvukový záznam 1, 2, 3...] Sisko vznáší námitku, ale není to nic platné - on a jeho posádka jsou již převeleni na jiné místa.
Šťastný Odo řekne Kiře, že se rozhodl zůstat se svými lidmi, ale Kira se ho zeptá, zda-li by ji nemohl pomoct vypátrat ten skrytý zdroj, dříve než ona odletí. Je poněkud překvapen, když mu Kira řekne, že zdroj je za zamknutými dveřmi.
Na stanici : Jem'Hadarský voják chladnokrevně zastřelí Romulanskou důstojnici T'Rul a poté napadne ještě stále rozzuřeného Siska. Později Sisko zjišťuje, že události se poněkud vymkly s rukou, a proto se Sisko spojí s Garakem, Dax, Bashirem, a O'Brienem a začnou uskutečňovat sebevražedný plán, ve kterém chtějí ukrást runabout, zhroutit červí díru a tak nechat Dominion na jeho straně Galaxie napořád.
Při úniku je Garak zabit, ale Siskovi a ostatním se podaří dostat na runabout a poté vypálit torpédo do červí díry. Červí díra zkolabuje v oslňující explozi. Mezitím Odo otevře záhadné dveře, za kterými s velkým překvapením uvidí čekajícího Jem'Hadara. Kira i Odo jsou zavedeni dále do jeskyně, kde oba uvidí jak Sisko a posádka Defiantu leží se zavřenýma očima a jakési přístroje jsou připojeny k jejím hlavám. Borath je zde také a prozrazuje, že prováděl experiment, za účelem odhalit jak bude Hvězdná Flotila reagovat, když Dominion získá pevné postavení v Alfa Kvadrantu a kolik jsou ochotni obětovat, aby se vyhli válce. Přichází i Žena-Měňavec, a když Kira předpokládá, že i měňavci patří do Dominionu, prozradí : "Patří? Majore, Měňavci jsou Dominion!" - tato odpověď rozbije konstáblovy sny - jeho lidé jsou Zakladatelé!!
Boje proti Pevným jich změnili a rozhodli se podniknou vše pro svoji ochranu. "Ironické?", říká Zakladatelka, "Štvaný nyní ovládají stovky jiných ras". Odo se zeptá proč jeho lidé si přejí někoho kontrolovat. "Protože, to co můžeš ovládat, Ti nemůže ublížit. Před mnoha lety jsme se rozhodli zanést pořádek do chaotického vesmíru."
Odo přes jeho přání připojit se k článku, namítá, že vždy stál na straně spravedlnosti, a proto se k nim nepřipojí. Zakladatelka mu však řekne, že on netouží po spravedlnosti, ale po pořádku a to je to, co mu Článek může dát. Odo se definitivně odmítne připojit a požaduje, aby jeho lidé byli propuštěni a on se vrátí s nimi. Sisko a ostatní se proberou a ničemu nerozumí... Odo jenom poznamená, že jim to všechno vysvětlí později.
Těsně před odchodem Oda.
Zakladatelka : "Alfa Kvadrant je příliš chaotický, snesl by trochu pořádku."
Odo : "Prosazování vašeho typu pořádku do Alfa Kvadrantu, může být těžší, než si dokážete představit."
Zakladatelka : "Jsme ochotni čekat, až přijde pravý čas..."
Odo se s Kirou (která na něj pro jistotu počká) transportuje na Defiant, s myšlenkou, že Federace má nyní nového nebezpečného a mocného nepřítele a jenom čas ukáže co bude dál...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]