Facets
SD : neuvedeno
N : 471
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Jadzia Dax se připravuje na svoji Zhian'taru, Trillský obřad Uzavření. Během rituálu se bude moc Jadzia střetnout s předcházejícími hostiteli symbiontu Dax, čehož se dosáhne přemístěním vzpomínek do někoho jiného. Sisko, Kira, Bashir, Odo, Quark, O'Brien a Leeta souhlasili s tím, že budou hostiteli vzpomínek. Rituál je proveden pomocí Strážce. Kira jako první podstoupila transformaci a stane se Lelou, prvním hostitelem Daxe.
Strážce nechá Jadzii o samotě s Lelou, která svým chováním a gesty předvede několik chrakteristik symbiontu Dax. Další byli O'Brien/Tobin a Leeta/Emony. Quark poněkud nepohodlně hostoval ženského hostitele Audrid, zatímco Bashir/Torias byl zklamán nad svým krátkým životem ukončeným nehodou.
Jadzia se pak připraví na velmi komplikované setkání s Joranem, který byl vrahem. Sisko se dobrovolně podujal hostováním Jorana, a proto byl radši umístněn do cely. Sisko/Joran začne peskovat Jadzii říkajíc, že není dost dobrá pro Daxe. Obelstí ji, aby stáhla silové pole a poté se ji pokusí uškrtit.
Ale Jadzia ho zdolá několika Klingonskými údery, po kterých Sisko opět začne kontrolovat svoji mysl. Později Jadzia poví Siskovi, že by radši ukončila svoji Zhian'taru, protože se obává rozhovoru se svým posledním hostitelem. Jadzia se stále vyhýbala odpovědi na otázku, proč ji kdysi Curson vyhodil z Připojovacího Programu. Myslel si snad, že nebyla dost dobrá pro připojení?
Odo se stane hostitelem Cursona a když se transfer ukončí, přemění se na kombinaci sebe a Cursona. Odo/Curson má hroznou radost, že opět vidí Siska. Jadzia se k nim připojí u Quarka v baru, Sisko odejde znaje, že si chce Jadzia promluvit s Odo/Cursonem o svých pocitech nejistoty. Ale on neřekne nic, čím by ji pomohl, jedině, že se ji omlouvá. Ale Jadzia odpoví, že když budou Curzonovy vzpomínky opět připojeny k ní, obává se, že bez jeho úcty k ní, ztratí úctu sama k sobě. Odo/Curson ji však s úsměvem sdělí, že rád vyřeší její problém - Curson zůstane připojený k Odovi!
Jadzia se obává, že ztratí část sama sebe a Sisko ji vyzve, aby si s Odo/Cursonem pořádně promluvila. A tak Jadzia posbírá v sobě odvahu a řekne Odo/Cursonovi, aby se Curson odpoutal od Oda. Odo/Curson odmítne. Ale Jadzia začne víc naléhat a odhalí, že Curson ji vyhodil z Programu, protože byl do jí zamilovaný. Na oplátku mu řekne, že i ona ho miluje a budou navěky spojeni v symbiontu, když se vrátí do jejího těla. To přesvědčí Odo/Cursona, aby se oddělili a Cursonovy myšlenky se vrátí zpět do Jadzii, která tak získá sebedůvěru, kterou potřebovala.

Vedlejší děj : Nogovi se podaří udělat testy, které ho opravňují k tomu, aby byl připuštěn k přimačkám na Akademii Hvězdné Flotily. Tomu se snažil zabránit, i nekalými praktikami, strýček Quark, který v tom vidí nebezpečný precedens pro Ferengijskou společnost.

Poznámka : Jména Emony a Audrid nebyly řečeny v tomto díle. Tyto jména byly převzaty z pozdějšího dílu DS9:"Rejoined". Jméno Torias zde taktéž nebylo řečeno, ale bylo převzato z předcházejícího dílu DS9:"Equilibrium".

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]