Equilibrium
SD : neuvedeno
N : 450
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Sisko pořádá u sebe večírek pro své blízké. Dax vezme do ruky Jakeův hudební nástroj (nějaká verze futuristických kláves) a zahraje perfektně ke svému překvapení neznámou melodii, která je jí odněkud povědomá. Později hraje Dax se Siskem u něj v kanceláři šachy a stále si v zadumaném stavu pobrukuje onu neznámou melodii. Nesoustředí se na hru, prohraje, neočekávaně se rozzlobí, obviní Siska že podváděl, shodí šachy na zem a odejde.

Sisko pošle Kiru za Dax, která je momentálně v baru, aby se jí zeptala, co se s ní děje. Podivně chovající Dax se s ní nechce bavit a chce, aby odešla. Když Kira neodejde, odchází Dax. Kira jí dá ruce na ramena, aby jí zadržela, ale Dax jí podrážděně varuje, aby dala ruce pryč. Vyjde z baru na promenádu a zaslechne onu neznámou melodii. Rozhlíží se odkud přichází a nahoře na ochozu si všimne stojící tajemné postavy v černém plášti a masce. Dax se ohlédne a zjišťuje, že na promenádě nikde nikdo není. Podívá se nahoru, postava je pryč a vedle ní stojí jiná postava s maskou. Ta si jí sundá a má pod ní další masku. Dax se ohlédne a tam stojí další postava a i ta si sundá svojí masku pod kterou má další. Vystrašená Dax chce utéct a vrazí do Quarka. Tajemné postavy jsou pryč, na promenádě jsou opět lidé a halucinace je pryč.

Dax se nechá prohlédnout od doktora Bashira. Ten zjišťuje, že halucinaci zavinila nízká hladina isoboraminu který zprostředkovává přenos synaptických funkcí mezi symbiontem a hostitelem. Z databáze se doví, že je na vině asi jeden z předchozích hostitelů Tobias Dax, který byl zraněn při nehodě a upadl na šest měsíců do bezvědomí. Bashir neví co dělat aby dostal zpět hladinu isoboraminu a navrhne, aby letěli za doktory na domovskou planetu Trillů. Sisko s tím souhlasí se slovy, že Curson mu chtěl vždycky ukázat svůj domov a letí tam Defiantem.

Na Trillu se podrobí lékařské prohlídce. Doktorka Renhol jí po prohlídce informuje, že hladina isoboraminu se zlepšuje. Dax, Sisko a Bashir se vrátí na Defiant a doporučí Dax, aby si šla lehnout. Po cestě do kajuty zase zaslechne melodii a objeví se před ní postava s maskou. Dax se ptá: "Kdo sakra jste?"
Postava: "Je tady krásně, nemám pravdu?"
V té chvíli vyběhnou z jedněch dveří dva členové ze Symbiozní Komise ve sto let starých uniformách a chtějí chytit Dax. Ta se brání, jednoho odrazí a s druhým se pere. Halucinace mizí a Dax překvapeně vidí, že se pere s Bashirem.

Dax se nechá znovu prohlédnout doktorkou Renhol. Ta zjišťuje, že hladina isoboraminu znovu klesá. Dax chce vědět co znamenají halucinace které musí být vzpomínky, neboť uniformy které viděla se používali v době kdy se ještě nenarodila a jde si promluvit s jedním opatrovníkem symbiontů Timorem. Ten se stará o symbionty v jeskyních pod zemí, kde plavou ve zvláštních jezírkách. Přiloží Dax ruku na břicho a pozná že došlo k narušení rovnováhy mezi symbiontem a hostitelem. Halucinace které vidí Dax jsou vzpomínky jednoho z hostitelů, ale neví zatím jakého.

Vrátí se na Defiant, kde počítač rozluštil tajemnou melodii. Složil ji Trill jménem Joran Beral před 86 lety. Když Dax uvidí jeho fotografii dostane se do další halucinace. Vidí v ní jak tajemná postava v plášti a masce zavraždí jednoho doktora ze Symbiozní Komise. Dax se snaží postavu zadržet a sundat jí masku. Pod maskou se skrývá tvář Jorana Berala. Probere se z halucinace a upadne do nervového šoku. Dax leží v bezvědomí a prohlíží jí doktorka Renhol. Hladina isoboraminu nebezpečně klesá a pokud symbiont nebude do 48 hodin přemístěn do jiného hostitele, zemře.

Sisko z Bashirem jdou znovu za Timorem. Ten se chová vyhýbavě a náhle jim už nechce pomoc. Z toho vyvodí, že někdo chce, aby mlčel a má to cosi společného s Joranem Beralem. Na Defiantu se podívají do Beralových záznamů a zjišťují, že jsou částečně vymazány. Porovnají záznamy Dax a Berala a zjistí další zajímavou věc. Joran Beral zemřel ve stejný den jako Tobias Dax, což je den kdy byl Tobiasův symbiont předán Cursonovi. Sisko ještě projde záznamy Trillských hudebních akademii v době kdy žil Beral a přijdou na jeho bratra Yolada. Kontaktují Yolada. Dozvědí se od něj že jeho bratr Joran měl zabít doktora ze Symbiozní Komise který ho vyřadil ze seznamu čekatelů na symbiont. Podle oficiálních záznamů připojen k symbiontu nebyl, ale šest měsíců před vraždou doktora se mu pochlubil že je připojen.

Siskovi je to už jasné. Mezi Tobiasem a Cursonem byl ještě jeden hostitel - Joran Beral. Doba, kdy byl připojen byla v databázi zamaskována jako Tobiasovo zranění a následné bezvědomí. Dax měla záměrně blokovanou paměť na Jorana, ale začala si v podobě halucinací vzpomínat. Sisko s Bashirem přijdou za Dax ve chvíli, kdy se jí doktorka Renhol chystá odejmout symbiont. Řeknou, že vědí celou pravdu o tom, že se Symbiozní Komise zmýlila a dala symbiont Joranu Beralovi. Joran byl nevhodný hostitel, ale tím že přežil šest měsíců dokázal, že k připojení je vhodná téměř půlka populace a ne jen jeden z tisíce. Renhol to přizná a omlouvá to tím, že kdyby se to bývali všichni dozvěděli, nastal by chaos, protože symbiontů je málo a hlavní slovo při výběru by měli peníze. Sisko pohrozí, že pokud Jadzii nepomůže, zveřejní tajemství a tak je Dax symbiont neodebrán.

Jadzia později vejde do jezírka k symbiontům v jeskyni, aby se jí obnovili vzpomínky a přijme Jorana jako svou novou součást. Zpátky na stanici Deep Space Nine si pak hraje Jadzia onu známou melodii ...

Copyright © 1999 Mipix

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]