Second Skin
SD : neuvedeno
N : 451
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Dax s Kirou si dali sraz u Quarka v baru. Chystají spolu antigravitační plavbu. Na odchodu dostane Kira zprávu z Bajoranského centrálního archivu. Úřednice dělá studii Elemspurského vyšetřovacího centra a potřebuje odpověď na pár otázek. Kira by ráda pomohla, ale je si jistá, že tam nikdy nebyla držena. Úřednice k jejímu překvapení ukáže Cardassianský záznam s její fotografií, ve kterém se píše, že byla v Elemspurském vězení sedm dní zavřena.

S Odovou pomocí najde jednoho spoluvězně který s ní měl být zavřen v jedné cele. Kira ho nezná, ale on si ji pamatuje a vzpomene si i její jméno. Kira si je i přes záznamy a svědectví spoluvězně jistá, že v Elemspuru nebyla, a aby zjistila pravdu, odlétá na Bajor.

Doktor Bashir vede s Garakem na promenádě své oblíbené rozhovory při jídle. Garak závidí Bashirovi cestování, setkávání s novými obyvateli a objevování cizích ras. Bashir se ptá co mu v tom brání.
Garak:"Vesmír je nebezpečný doktore, nikdy nevíte co se může stát."
Bashir:"Garaku, vy jste paranoik, vy si myslíte, že když opustíte tuhle stanici, Cardassiané vás zabijí?"
Garak:"Můj milí doktore, tak v tomhle směru máte naprostou pravdu."

Siskovi volá na stanici úřednice z Bajoranského archivu. Oznamuje mu, že Kira se ní chtěla setkat, ale nedorazila. Hledala jí a poslední místo kde byla viděna je vesmírné letiště v Elemspuru.

Kira leží na posteli a dostává injekci. Probere se z narkózy a podívá se do vedle stojícího zrcadla. Ke své hrůze zjistí, že má tvář Cardassianky a okamžitě se zeptá:"Co jste to se mnou udělali?"
Odpovídá jí Cardassian z Obsidiánského řádu jménem Entek:"Odvezli jsme vás domů, do Cardassie!"
Entek vysvětlí Kiře, že ve skutečnosti je Cardassianka Iliana Ghemor, je tajný agent Obsidiánského řádu a před deseti lety se dobrovolně přihlásila na tajný úkol na Bajoru. Cardassie unesla Bajoranskou teroristku, její tvář a vzpomínky dali Ilianě a jako falešnou Kiru jí vrátili zpět, aby vyzvídala v odboji. Aby Entek potvrdil svá slova, dá Kiře před odchodem záznam, který nahrála ještě před svou misí na Bajoru.

Na DS9 začíná Sisko rozjíždět pátrací akci po Kiře

Kira bloumá po pokoji ve kterém je zavřena, přemýšlí a už už šahá po záznamu, když se vrací Entek s dalším Cardassianem. Onen Cardassian je vyslanec a příslušník Centrálního Velení Tekeny Ghemor, Ilianin otec. Je rád ze znovushledání se svou dcerou, ale Kira stále tvrdí, že není Cardassianka a už vůbec Ghemorova dcera. Entek uklidňuje nešťastného Ghemora, že bude chvilku trvat než se Ilianě vrátí potlačené vzpomínky.

Na DS9: Garak zve Bashira na pozdní svačinu, získal totiž důležité zprávy o Kiře.

Ghemor přijde za Kirou a pokouší se jí jako její otec neúspěšně pomoc se rozpomenout.

Odo s Garakem sedí u Siska v kanceláři: Garak se dozvěděl od jednoho svého přítele, že Kira je pravděpodobně držena na Obsidiánské správě a ihned zdůrazňuje, že je dost nepravděpodobné, že se jí podaří zachránit.
Odo:"Nepravděpodobné možná pro nás, ale ne pro tebe Garaku."
Garak:"Obávám se, že přeceňujete mé schopnosti."
Sisko:"Doufám, že ne. Protože si vaše schopnosti otestujeme Garaku, tři z nás pojedou do Cardassie."
Garak samozřejmě nesouhlasí s tím, aby letěl na Cardassii, ale Sisko mu vysvětlí ( no prostě ho klasicky vydírá ), že Bajor není úplně spokojen s jeho pobytem na DS9 a Garak by měl dokázat záchranou Kiry svoji loajalitu. Garak tedy souhlasí, ale řekne Siskovi, že rozhodně nehodlá obětovat svůj život za jeho, a pokud se dostanou do vězení, každý půjde svou cestou.
Sisko:"Milý pane Garaku, tohle je první skutečně čestná věc, kterou jsi nám tady řekl."

Entek přijde mámit z Kiry informace týkající se Bajoru. Kira odmítá spolupracovat a Entek ukáže další důkaz který má potvrdit, že je Iliana. Nechá transportovat do pokoje mrtvé tělo původní Kiry. A aby toho nebylo málo, řekne jí věci, které mohla vědět pouze ona a které on ví proto, že jsou to implantované vzpomínky. Kira je trochu zmatena důkazy a tím, že s ní Ghemor jedná jako se svou dcerou .

Kira nenechává nic náhodě a pokusí se o útěk. Ve chvíli když se jí podaří otevřít mříž okna akorát vejde Ghemor. Prosí ji, aby neutíkala, že se stejně nikam nedostane a řekne, že pro ni udělá všechno, aby jí pomohl. Kira začne rozehrávat novou hru. Využije toho, že Ghemor asi skutečně věří, že je jeho dcera a chce, aby jí pomohl utéct. Řekne, že nikdy nebude spolupracovat s Obsidiánským řádem, ten jí bude vyslýchat, posléze mučit a to nepřežije. Ghemor jí slíbí, že tohle nepřipustí a poprosí Kiru, aby si prohlédla záznam od Enteka.

Sisko s Defiantem se vydal na záchranou akci na Cardassii. Cestou jsou kontrolování Cardassianskou hlídkou. Defiant včetně posádky je maskován jako loď jiné rasy, která veze na Cardassii vojenský materiál. Cardassiani chtějí provést osobní prohlídku čímž by se Defiant prozradil. Vloží se do toho Garak, nechá odpojit maskování posádky ( holofiltr ) a řekne, že jsou Cardassiani na velmi tajné misi. Doloží to platným identifikačním kódem a rozkáže hlídce vymazat záznamy o setkání. Ohromenému Siskovi pouze řekne, že kód zaslechl když komusi spravoval kalhoty.

Entek znovu vyslýchá Kiru a tentokrát začíná být důraznější. Vejde Ghemor a když vidí co se děje, seřve Enteka. Dostanou se do hádky a Ghemor ho pošle ho pryč ( má přece jenom vyšší postavení ). Kira je už úplně zmatená, rozpláče se a nervově zhroutí ( nebo to jenom hraje? ). Ghemor ji jako milující otec utěšuje a protože ví, že jí Obsidiánský řád nedá pokoj dokud jí nezlomí, rozhodne se, že zařídí její útěk.

Ghemor se loučí s Kirou ( Ilianou ). Přichází mladý Cardassian, Ghemorův přítel který jí bude pomáhat na útěku. Kira má starost jestli se Ghemorovi něco nestane od Obsidiánského řádu. Uklidní jí, že má několik přátel kteří to zařídí a mají stejný názor jako on. Kira se ke svému překvapení dozvídá, že Ghemor je vlastně disident. Ne všem se v Cardassii líbí jak se Obsidiánský řád snaží dostat k moci. V tu chvíli Kiře všechno dochází. Obsidiánský řád reprezentován Entekem neměl zájem o ni, ale chtěl odhalit Ghemora jako zrádce, čímž by i rozbili disidentské hnutí, protože věděli, že Ghemor nedopustí, aby se něco stalo jeho dceři a pomůže jí k útěku. Za zády jim vchází Entek ještě spolu s dvěma dalšími agenty Obsidiánského řádu, poděkuje Kiře za pomoc při odhalení zrádce a zatkne je. Mladý Cardassian se pokusí bránit zatčení a je zastřelen.

V té chvíli se do místnosti transportuje Sisko s Garakem a namíří na agenty zbraně. Sisko hodí za Enteka bezdůvodně nějakou tašku. Entek se sice ohlédne, ale dál tomu nevěnuje pozornost. To byla ovšem chyba, z tašky se totiž zformuje Odo a odzbrojí Enteka. Entek je mimo jiné překvapen Garakovou přítomností. Flotilňáci má situaci pod kontrolou, berou sebou ještě Ghemora a odchází pryč. Entek nemůže pochopit proč Garak pomáhá zrádci a Federaci. Varuje ho, že mu Obsidiánský řád dovolil do této chvíle žít v exilu na stanici ale to se změní po tomto incidentu. Garak se tomu pouze usměje a odchází. Entek vytahuje ukrytou zbraň, Garak se otáčí a evidentně s chutí zastřelí Enteka se slovy:"Škoda, měl jsem ho rád!"

Na stanici se loučí Kira (Bashir potvrdil, že je jasně Bajoranka.) s Ghemorem. Ghemor bude v exilu pokračovat v hledání své dcery, která je někde na Bajoru. Ještě před odletem dá Kiře zajímavou radu ohledně Garaka:"Tím, že vám Garak pomohl, pomohl i nám, ale rozhodně mu nikdy nevěřte majore, nikdy! Je to nebezpečný muž, kdykoliv by dokázal zradit vás a taky všechny své přátele!"

Copyright © 1999 Mipix

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]