Shakaar
SD : neuvedeno
N : 471
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Po smrti Prvního Ministra Bajorské provizorní vlády, Kai Winn je ustanovena prozatímně na jeho funkci a očekává, že bude později oficiálně zvolena. Později Winn navštíví Kiru na DS9 se speciální žádostí. Skupina farmářů v Dakurské provincii (domov Kiry) odmítá vrátit reklutivátory [reklamators], která Winn potřebuje pro ozdravný zemědělský program v provincii Rakantha. Vedoucí farmářů Shakaar vedl odbojovou jednotku během okupace, ve které byla i Kira, a proto Winn chce od Kiry, aby ho přesvědčila vrátit reklutivátory. Kira neochotně přijme postavit se proti svému příteli, ale dělá to jenom pro dobro Bajoru.
Kira se vrátí domů a najde Shakaara, který ji pokojně řekne svoji stranu příběhu : obdržel reklutivátory jenom před 2 měsíci, na které čekaly 3 roky a bylo mu a jeho přátelům (Furel a Lupaza) řečeno, že je smí používat jeden rok. Ale když se Winn dostala k moci, bylo jim nařízeno vrátit je okamžitě. Zatímco Rakanthský projekt je zaměřený na zvýšení produkce pro export, Shakaarovi farmáři ledva stačí uživit svoje lidi a proto je jeho projekt důležitější. Kira ho přesvědčí, aby se střetl s Winn a pokusili se najít kompromis. Kira oznámí Winn, že se ji podařilo přesvědčit Shakkara, aby s ní začal vyjednávat, Winn se k jednání staví velmi neochotně, ale přijímá. Později Kira poví Shakkarovi o schůzce, když tu přijdou 2 důstojníci bezpečnosti, kteří mají příkaz zatknou ho. Rozzuření nad tím, že Winn lhala, Kira pomůže Shakkarovi zneškodnit důstojníky a oba utečou.
Shakaar, Kira a jejich přátele se nyní skrývají v horách, kde za okupace unikali Cardassianům. O týden později, Bajorské jednotky se k nim přibližují a Shakaarovy vyčerpaní lidé, zjišťují, že nemají na výběr, ale musí bojovat. 
 
Shakaar a Kira nalákají Bajorské vojáky do kaňonu, kde na ně přichystali léčku. Ukryti v kaňonu Kira s Shakaarem sledují jak jednotky vcházejí do jejich pasti. Ale když uvidí tváře svých "nepřátel", zjišťují, že by stříleli na své přátele z odboje. Proto Shakaar a Kira složí zbraně a po krátké konverzaci s vedoucím jednotek Lenarisem zabrání boji.
Později Lenaris zavede Kiru a Shakaara k Winn do úřadu. Shakaar informuje Winn, že se rozhodl, že bude kandidovat na místo Prvního Ministra. Po zjištění jak je Shakaar velmi populární a toho že přivedla Bajor na pokraj občanské války, se Winn rozhodla nekandidovat na Prvního Ministra a veřejně začne podporovat Shakaara.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]