Family Business
SD : neuvedeno
N : 469
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Ke Quarkovi do baru přijde Brunt - agent Ferengijského Obchodního Úřadu [Ferengi Commerce Authority, FCA] a předloží mu soudní příkaz za nevhodný dohled na členem rodiny. Quarkova a Romova matka Ishka, byla obviněna, z toho že vydělává peníze, což je ilegální pro Ferengijské ženy. Jako nejstarší mužský příslušník rodiny je za to Quark zodpovědný.
Quark a Rom vrací na rodnou planetu, Ferenginar, kde musí Quark přesvědčit Ishku, aby se přiznala, jak vyžaduje Ferengijské právo. Bratři přicházejí do domu svého mládí s Bruntem, ale Quark si moc nepřeje vidět znovu svoji matku. Všichni tři jsou překvapeni, když najdou Ishku oblečenou, což je opět nezákonné pro Ferengijské ženy. Brunt pak řekne Quarkovi, že má tři dni, aby přinutil matku se přiznat, jinak bude odvlečena do pracovního táboru a Quark bude nucen uradit, všechno co ona vydělala. Pak odejde.
Později u večeře Ishka prozradí, že porušila zákony tím, že investovala část toho, co jí Quark měsíčně posílá a vydělala pouhé 3 proužky zlatem raženého latinia. Ovšem stále odmítá přiznat se, což Quarka naštve. V její místnosti Ishka prozrazuje Romovi, že se nepřizná a říká, že je to otázka cti a důkaz, že i žena je schopna vydělávat stehně jako muž.
V noci Quark s hrůzou zjišťuje, Ishka nevydělala jenom tři pásky, ale že majoritním vlastníkem nejmíň tuctu firem uvnitř Ferengijské Alianci a vlastně není ani schopen spočítat, kolik toho vydělala. I kdyby prodal všechno co má, nevyl by schopen všechno uhradit. Quark je prostě zruinován!
Quark s tím konfrontuje Ishku, která ho obviní, že žárlí na její finanční království - přesně jako jeho otec. Rozzuřený Quark se rozhodne udat Ishku na FCA. Rom se ho snaží zastavit, ale jejich konverzace s zvrhne ve rvačku, po které Ishka Ishka prohlásí, že když Quark bude trvat na zveřejnění jejich tajných transakcí, nebude mu bránit.
V Obchodní Věži [Tower of Commernce] Quark čeká před Bruntovou kanceláří, když ho dožene Rom a řekne mu novinku - Ishka se rozdělí o zisk Quarkem fifty-fifty. Tak to se Quarkovi libí a po návratu domů přijímá matčinu nabídku, ale dozvídá se, že si to Rom jenom vymyslel. Rom jich pak oba přinutí, aby si to sami vyříkali. Když jsou sami, Ishka řekne Quarkovi,  protože je on jejím synem, přizná se a vrátí peníze zpět. Nakonec zaplatí Bruntovi reparace, spokojený Quark rozloučí a odejde. Pak Romovi prozradí, že znovu přelstila Quarka i Ferengijské úřady - vzdala se totiž jenom třetiny svých zisků.
Vedlejší děj : Sisko se seznámí s Kasidy Yates.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]