The Nagus
SD : N/A
N : 411

Komandér Sisko navhne Jakovi, aby si spolu vyjeli na výlet, ale Jake odmítne, protože už má něco domluveno s Nogem. Quark mezitím dosává vzácnou návštěvu - sám Velký Nagus Zek s zastavil v jeho baru a chce se bavit.

Zek je nejvyšším obchodním představitelem Ferengů, ale Quark jeho návštěvou není vůbec nadšený, protože Zek nikdy nezaplatí útratu.

Keiko O'Brien je pořád ještě na Zemi a tak za ní musí zaskakovat její manžel Miles. Nog neudělal domácí úlohu, ale hned si vymyslel omluvu - Vulkanci v baru mu ukradli sešit a vyzývavě při tom pohlédne na Jaka, který mu to musí chtě nechtě dosvědčit. Miles tuší, že to není pravda a proto informuje Siska. Nog prý má na Jaka šatný vliv. Na druhou stranu Zek je zase proti tomu, aby Nog chodil do školy Federace.
Quark se pak konečně dozvídá pravý důvod Zekovy návštěvy. Ferengové mají v úmyslu začít obchodovat s gama kvadrantem a Zek na Deep Space Nine svolal konferenci, kde se má volit nový Nagus. Zatímco se Ferengové slézají na stanici, je Odo ve střehu. Když se Nog opět sejde s Jakem, pohádají se kvůli škole. Na konferenci Zek vyhlásí svého nástupce - k všeobecnému překvapení a odporu se jím stane ... Quark.

Quark je samozřejmě nadšen, ale být Nagusem není tak snadné a za chvíli má spoustu problémů.

Zajde proto za Zekem pro radu, ale během rozhovoru Zekovi klesne hlava a Quark zjistí, že je mrtvý. Odo chce okamžitě předat Zekovo tělo doktorovi Bashirovi k pitvě, ale to je v rozporu s ferengskými zvyky. Tělo Ferenga, tak vysokého postavení, musí být vysušeno a rozprodáno jako cenná relikvie. Když se Jake s Nogem opět setkají na Promenádě, najdou zase společnou řeč a usmíří se.
Quark uvidí ve svém baru na zemi minci, projeví se jeko lakota a on na ní stoupne, aby ji mohl zvednout. Sehne se, ale v tom mu nad hlavou proletí feromony naváděná bomba. Jejím naprogramovaným cílem byl samozřejmě Quark, a kdyby v poslední sekundě nesklonil hlavu... Komandér Sisko i Odo chtějí samozřejmě Quarkovi pomoct nalézt atentátníka.
Jake přijde pozdě domů, a jeho otec, který toho má právě dost, mu přikáže, že odteď bude alespoň večer chodit domů včas. Vůbec se mu nelíbí přátelství jeho syna s Nogem. Druhý den Jake opět nepřijde domů včas a Dax poradí Siskovi, aby ho vyhledal a sám dovedl domů. Najde ho v nákladním doku 14, jak sedí s Nogem na přepravkách a učí ho číst. Ben musí uznat, že se mýlil a je na syna patřičně hrdý.
Quark se jako nový Nagus chystá na návštěvu gama kvadrantu. Jeho bratr Rom a Zekův syn Krax ho provázejí k dokovacímu prstenci. Když ale otevřou přechodovou komoru, zjistí, že tam žádná loď nečeká. Krax je tím atentátníkem a když Quarka uvězní v přechodové komoře, chystá se otevřít vnější dveře... ale v tom se za ním zjeví Zek. Vysvětlí, že jmenoval Quarka Nagusem, jenom proto, aby mohl sehrát svoji smrt a přesvědčit se o odpovědnosti svého syna a zda je schopen jednou nastoupit na jeho místo. Krax ale selhal a Zek tak nadále zůstane velkým Nagusem.

Copyright © 2001 Hati & Anry
Obrázky poskytl Ben Sisko

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]