The Magnificent Ferengi
SD : neuvedeno
N : 534
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Velký Nagus Zek kontaktuje Quarka a oznámí mu, že jeho Ishka (Quarkova matka) byla zajata Dominionem, když letěla na Vulkan. Zek si získá Quarka, když mu nabídne za její záchranu 50 prutů zlatem raženého latinia. Quark přesvědčí Roma, aby se k němu připojil a řekne mu, že budou lhát o odměně,a by si víc mohli nechat pro sebe. Potom oba získají Noga pro jeho odborné znalosti z Hvězdné Flotily. Quark chce sestavit čistě Ferengijský team a proto dalšího, kterého je kontaktují je profesionální vrah Leck. Dále letí Quark na základnu 173, kde složil kauci za svého bratrance Galia (naposledy jsme ho viděli DS9: "Business as Usual"). Posledním členem teamu se stal ex-likvidátor Brunt (byl vyhozen z FCA po událostech v DS9:"Ferengi Love Songs"), kterého sice Quark ze začátku nechce, ale když Brunt odhalí, že má loď, Quark změní postoj a přijme ho do teamu.

 
Později všech Nog trénuje zbylých 5 na bojovou akci v simulátoru. Výsledek je katastrofální - Rom, Gaila a Brunt v panice utečou, jen co uvidí Jem'Hadary, Quark sice bojuje, ale je simultánně zabit Jem'Hadary. Jediný kdo projevuje částečnou připravenost do akce je Leck, ale ten všemu nasadí korunu poté, co střelí Ishku místo Jem'Hadarů.
Po tom zjevném neúspěchu Quark zjišťuje, že nemůžou pracovat Jem'Hadarskými, ale po svém : obchodem a jednáním.
Za značného přispění Majora Kiry, která si vzpomenula, jak ji předčasem Quark dostal z vězení na Terok Nor, doporučila Federaci a Siskovi, aby poskytla Quarkovi Keevana, Vortu, kterého Sisko zajal, když ztroskotal na planetě hluboko v Cardassianském prostoru na začátku války. Quark ho pak vymění za svou matku.
Výměna se má konat na Empok Noru, opuštěné Cardassianské stanici, ale Keevan varuje Quarka, že ho Dominion chce zabít a pak nepochybně i Ferengi team. Quarkův team se opevní na ošetřovně na Empok Noru a očekávají přílet zástupců Dominionu.
 
Během odpočinku se podaří Keevanovi utéct do raketoplánu, ale díky bezpečnostní kódům při stratu raketoplánu, které tam dal Rom, se Keevanovi nepodaří odstartovat a je opět zadržen. Později přiletí Vorta jménem Yelgrun (hraje ho Iggy Pop!) s celou legií Jem'Hadarů.
 
Quark, Rom a Nog se střetnou s Yelgrunem, který je doprovázen dvěma Jem'Hadary. Quark je velmi zneklidněn tím, že tucty Jem'Hadarů na něj pořád míří, a tak začne požadovat, aby mu Yelgrun splnil požadavky. Musí poslat zpět všechny Jem'Hadary na jejich loď poslat je warpem 9 zpět do Cardasiie. Výměna proběhne za 1/2 hodiny.
Během čekání se Ferengijové pohádají o výši odměny, protože Quark jim před akcí, řekl, že odměna je pouze 20 prutů, ale Rom se nyní prokecl, že je to 50. Gaila se naštve a chce zabít Quarka, ale ten se uhne a nešťastnou náhodnou zasáhne Keevana. Keevan řekne: "Nenávidím Ferengi" a mrtvý zkolabuje na zem. Nechtěje odejít bez Ishky, Nog dostane nápad. Připevní k Keevanovi neuro-transmitéry, které vysílají do končetin impulsy a tak se Keevan může hýbat.
Vlastní výměna proběhne nedaleko vzduchového zámku 3 (aby to měl Quark nejblíže k lodi). Vše probíhá hladce, Yelgrun pustí k Quarkovi Ishku a Quark pustí Keevana, kterého na dálku jako loutku řídí Nog. Keevana chůze není zrovna normální, Yelgrunovi se to nelíbí, ale zatím nezasahuje. Až když Ishka se dostane ke Quarkovi a Keevan narazí do zdi Yelgrun si všimne, že něco není v pořádku a nařídí dvou Jem'Hadarům, kteří do doprovázejí, aby zahájili palbu. Ovšem Ferengijové překvapí Jem'Hadary a oba je zlikvidují. Pak Ferengi team zajme již bezbranného Yelgruna.
Quark se klidně vrátí na DS9 s novým vězněm pro Hvězdnou Flotilu a jeho matka je opět svobodná.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]