Tacking Into the Wind
SD : ?
N : 572

Cardassia - základna hnutí odporu. Vyšší důstojnící zrovna rozebírají akci, při níž se podařilo hnutí odporu zničit Jem'Hadarskou loď.

"Tady. Přesně tady," ukazuje Kira na monitoru. "Exploze začala v mezichladící matrici. A při tom bylo naplánováno, že nálože umístíte sem, na sekundární plasmové vedení," a prstem poklepe na úplně jinou část lodi.
"Jaký je v tom rozdíl? Loď byla přece zničena," namítá Rusot.
"Mezichladiče jsou nejčastějším cílem sabotáží, bezpečnostní kontrola mohla bomby objevit a zneškodnit dřív než loď opustila orbitu," vysvětluje Garak jako by byl zkušený terorista (asi tomu tak bude).
"Oni je ale nenašli," odmítá jeho názor Rusot.
"A v tom to práve je," vysvětluje nazlobeně Kira. "Vaši muži ignorují své příkazy i výcvik."
"Podívejme se na fakta, musíte uznat, že mise byla úspěšná," brání Rusotův názor Damar.
"Byla úspěšná, protože bezpečnost Jem'Hadarů polevila a my měli štěstí. Převelte ty muže na rutinní průzkum, " dožaduje se Kira.
"Je to mých pět nejlepších lidí," odmítá Rusot. "Bronak je jedním z nejzkušenějších mužů, jaké jsem kdy ...."
Kira se jenom chytne za hlavu a Garak zvedne hlas, aby ho zastavil. "Bylo ti to řečeno už nekolikrát. Žádná jména!"
Kira začne znovu unaveně vysvětlovat jako malému děcku. "Každá buňka musí být izolována od buňky nad ní i pod ní. Jestli budu znát jména vašich mužů a budu chycena, pak..."
Rusot znuděně přikyvuje. "Ano, to už jsem slyšel..."
"Tak proč vám to pořád musím připomínat," zvedne hlas Kira.
Rusot už se k ní naklání, ale Damar ho přeruší. "Byl to dlouhý den. Co kdybychom si dali pauzu."
"Dobrý nápad. Aspoň se to tu uklidní," souhlasí Rusot a pomalu ochází.
"Nemůžete s ním něco udělat?" ptá se Kira Damara, když je rusot z doslechu.
"Mohu. Dávám mu svoji podporu," odpoví jí Damar.
Kira se na něho zadívá. "Dobře."
Damar odejde a vzápětí se objeví Odo,který informuje Kiru o akci, z které se právě vrátil. "Útok na Tivokské loděnice byl úspěšný. Pronikl jsem do operačního centra, vyřadil bezpečnostní protokoly, a zbytek teamu sabotoval dilithiové zásobníky. Stanice vybuchla krátce po našem odletu."
Kira na něm vidí, že je unavený. "Měl by sis trochu odpočinout."
"To zní dobře," souhlasí Odo.
"Je někdo ve velké místnosti?" zeptá se Kira Garaka.
"Ne."
Kira se podívá na Oda. "Je tvoje." Odo si to zamíří do velké místnosti. "A Odo, dobrá práce," řekne mu Kira ještě.
"Díky."

Odo leží na posteli - je na něm vidět, že je nemocný - na jeho oblečení jsou skvrny a těžce dýchá.

Do místnosti tiše vejde Garak, že Oda skoro vyděsí (teď je vidět, že má i obličej popraskaný. "Přesně se ti to podobá, vplížit se sem bez varování."
Garak to odmítá. "Sice jsem přicházel tiše, ale neměl jsem vůbec v úmyslu se sem plížit a překvapit vás. Omlouvám se. Garak si chvíli nejistě prohlíží Oda ale nakonec řekne: "Jestli se mohu zeptat ..."
"Proč se to zhoršilo tak rychle? V posledních několika týdnech jsem na sebe vzal nejméně tucet různých forem. Zdá se, že čím více měním tvar, tím choroba rychleji postupuje," vysvětluje mu Odo.
"Možná byste měl přestat," navrhne Garak.
"A dělat co?" rezolutně odmítá Odo. "Ležet tady a čekat na smrt? Začal jsem pracovat, práce je to co chci dělat."
"Předpokládám, že komandér Kira nic o vašem skutečném stavu netuší," přeptá se pro jistotu Garak.
"To je pravda," potvrdí mu Odo. "Jste první, kdo mě takto vidí."
"Neřeknu ani slovo," slibuje Garak.
"Dej si pozor, aby ne," upozorňuje ho Odo. "Už takhle má dost starostí, a nechci jí přidělávat další. Nechci ... aby cítila ... bolest."
"Rozumím."
"Máte nějaký důvod proč jste přišel za mnou?" dostane se konečne Odo k důvodu Garakovy návštěvy.
"Potřebujeme kontaktovat Kalvos V, vzpomínám, že jste mi říkal, že znáte někoho..." vysvětluje Garak.
Odo mu to odkýve, pak si ztěžka lehá. "Ano, mohl bych mít pro vás několik jmen. Musím si ale nejprve chvíli odpočinout."
Garak se otočí k odchodu, pak se zastaví. "Odo, doufám, že víte jak moc ..."
Odo ho přeruší. "Když jsem nechtěl soucit od ženy, kterou miluji, proč bych ho měl chtít od tebe." Garak nasadí svůj tradiční úšklebek a odejde.

DS9 - Bashir v laboratoři cosi kutí a přijde k němu O'Brien.

"Dobré ráno," pozdraví ho O'Brien.
"Kolik je hodin?" Přeptá se Bashir.
"0630. Měl by sis odpočinout," doporučí mu Miles.
"Nebudu se s tebou hádat. Nemohu s tím pohnout. Moje integrační teorie DNA je úplně k ničemu," informuje ho Bashir.
"Takže jak jsi daleko?" ptá se Miles.
"Zpět na čtverci jedna,"odpoví mu Bashir. "Ten kdo vyrobil tento virus zakryl všechny stopy, že se nedá zjistit, jak to udělal."
"Juliane, musíš se postavit pravdě," navrhne Miles. "Nedokážeš s tím tady nic udělat. Dokonce ani samotní Zakladatelé, nemohou objevit lék, a to mají všechny zdroje, které má Dominion pod svou správou. Vím, že tohle nechceš slyšet, ale jediný způsob, jak můžeme ten lék získat je v prvé řadě vystopovat toho, který tu věc vytvořil."
"Milesi," řekne znechuceně Bashir, jako by to už několikrát probírali.
"Musíme najít způsob jak se dostat dovnitř Sekce 31," nenechá se přerušit O'Brien.
Ovšem Bashir s ním zamete. "Zkoušeli jsme to. Zkoušeli a zkoušeli, a jediného čeho jsme dosáhli je, že jsme promarnili dva týdny naháněním přízraků odsud až po Vulkan. Chceš se postavit pravdě? Tak se postav téhle. Sekce 31 se dokázala skrývat více jak 300 let. Přece jen tak nezpanikaří jenom proto, že Miles O'Brien a Julian Bashir jí jdou po stopě."
O'Brien se ale nevzdává. "Já si ale stále myslím, že bychom to měli říct kapitánu Siskovi, a nechat ho, aby kontaktoval tajnou službu Hvězdné flotily. Možná potom by se mohli..."
"Jediné co tím dosáhneš je, že se Sekce 31 dovtípí, že jsme jim na stopě. A víš co udělají? Budou se skrývat ještě víc. Takto bychom zničili vše čeho jsme dosáhli. Ne, už žádné intriky. Věda je odpověď. Každá záhada má řešení. Každá nemoc lék. Jenom ho najít. A teď, jestli by jsi mohl laskavě odsud odejít. Mám plno práce," vyprovodí ho Bashir. O'Brien se otočí a odejde.

DS9 - Siskova kancelář - Sisko a Gowron se hádají ohledně bitvy u Aveno VII.

"Martokův útok na Aveno VII byl ostudný," tvrdí Gowron. "Měl výhodu překvapení na své straně. Dominion neočekával, že přejdeme tak brzy po vstupu Breenů do války do útoku. Mělo to být pro něj jednoduché vítězství, ale místo toho nám přinesl hanbu z porážky."
Sisko se jen taktak drží, aby nezvýšil hlas. "Generál Martok a já jsme vás odrazovali od přímého útoku do nitra dominionského území. Byli proti němu v šestinásobné přesile."
"Šest na jednoho. Dobrý velitel by našel způsob jak zničit ty loděnice a ne se za nimi schovávat," prohlašuje Gowron.
Teď už to ale Sisko nevydrží a zvýší hlas. "On se za ničím neschovával. Bojoval usilovněji a déle, než bych na jeho místě vydržel já. Četl jste Worfovo hlášení? Sedm klingonských lodí zničeno. Pět dalších těžce poškozeno. Generál Martok sám v kritickém stavu a leží na ošetřovně."
"Pravděpodobně to přežije," poznamenává Gowron.
Sisko už křičí. "O tom tady nemluvím! Tahle celé operace byla marněním zdrojů, můžů a vybavení. V prvé řadě ten, který tuto misi přikázal, tak ten nese odpovědnost."
Gowronovy se rozšíří zorničky a přistoupí k Siskovy, pak se pousměje. "To je jedna z věcí, které se mi na vás líbí, kapitáne. Vaše loajalita ke svým přátelům."
"Tohle nemá nic společného s loajalitou," odpoví mu teď už klidně ale nebezpečně Sisko.
"Samozřejmě, že ne," souhlasí Gowron. "V tomto případě, nemějte strach, Martok zůstává generálem svých jednotek, a já mu nevezmu velení... prozatím."

Cardassia - velení Dominionu.

"Jak můžete vidět, klingonský výpad na Aveno byl snadno odražen," ukazuje Weyoun na monitoru.
"Více než klingonský útok, mne zajíma Cardassiaská rebélie. Nemůžeme bojovat proti spojeným jednotkám Federace, Klingonů a Romulanů a při tom nechat za svými zády vzrůst povstání," konstatuje Zakladatelka.
"Úplně souhlasím, ale máme situaci pevně v rukou," souhlasí jako vždy Weyoun, ale upozorňuje na pozitivní stránku věci. "Stále máme pod kontrolou cardassianskou armádu a Damar má k dispozici jen několik teroristů. Oba vás ujišťuji, že tato rebélie není žádnou hrozbou."
Breenský generál v místnosti cosi podotkne, ale zní to jako nesrozumitelné zachrchlání.
"Máte pravdu," odsouhlasí Breenův názor Zakladatelka, která mu samozřejmě rozumí. "Také jsi nás ujišťoval, že se Damar nikdy neobrátí proti Dominionu."
"To byla....chyba, jak jsem si jist, ale pochopitelná," vykrucuje se Weyoun. "Kdo by předpokládal, že by se Damar mohl stát teroristou? Povaha Cardassianů je taková, že respektují autoritu, uznávají zákony na zabezpečení pořádku, a to je přesně to co jim Dominion poskytuje."
Breen znovu něco nesrozumitelného zaskučí.
"Přesně," znovu souhlasí Zakladatelka a Weyounův obličej ztuhne. "Kdyby naše klonovací zařízení bylo v provozu, okamžitě bych tohoto Weyouna eliminovala. Damar musí za svou zradu zaplatit. Zdvojnásobujeme odměnu za nalezení jeho ženy a jeho dětí. A chci, abyste začali vyslýchat cardassianské učitele, vědce, místní úředníky. Obyvatelstvo musí konečně jasně pochopit, že útoky nebudou tolerovány. Chci abyste začali přemísťovat cardassianské civilisty na dominionská vojenská zařízení. Pokud Damar zničí další loděnici, bude muset zabít také mnoho svých "krajanů". To by mohlo pomoc přimět jeho vlastní lidi, aby se postavili proti němu."
"Excelentní plán," rychle podlézá Weyoun.
"Na tvůj názor se nikdo neptal," zchladí ho Zakladatelka, pak se podívá na Breena. "Thot Brene, jak víte, chceme znovu zaútočit na přední linii. Proto instalace Breenských zbraní na Dominionské lodě musí být urychlena. Prosím, vydejte rozkazy svým inženýrům."
"Chrchly, chrchly," odchrčí (Breenské označení pro souhlas) jí to Thot Bren a odejde.
"Jak dlouho bude ještě trvat než bude naše klonovací zařízení opět funkční?" zeptá se Zakladatelka.
"Ne dříve jak za několik dní, možná několik týdnů," odpoví jí Weyoun, ale není jasné, jestli to schválně nezdržuje.
Zakladatelce, se to také nějak nezdá. "Informujte mě."

Cardassie - úkryt hnutí odporu.

"Podle našeho informátora na Kalvos IV, Breeni začnou během týdne s instalací svých energii tlumících zbraní na Jem'Hadarské lodě," informuje Kiru, Damara a Rusota Garak.
"Pokročila Federace ve vývinu nějaké obrany proti těmto zbraním?" ptá se Damar.
"Ne, stále mají problém, tuto technologii pochopit," odpoví mu Kira.
"A proč Breenské zbraně nepůsopbí na klingonské lodi?" nechápe Damar.
"To také ještě nevíme," reaguje Kira, pak si ale něco uvědomí. "Ale kdybychom jednu z nich předali Federaci, mohli by přijít na způsob protiobrany."
"Myslel jsem na totéž," souhlasí Garak.
Ale Rusot je opět proti. "Naší hlavní starostí je obrana Cardassie proti Dominionu a ne dělat za Hvězdnou flotilu špinavou práci."
"Jsme v tom všichni společně," nesouhlasí s ním Damar. "Tím že pomůžeme Flotile, pomůžeme také sami sobě."
"V soustavě Kalvos je cardassiaská opravná stanice, že ano?"
Garak to odkýve. "Ano, předpokládám, že máte nápad," domyslí si.
Kira se zamyslí."Nebude to jednoduché, ale kdybychom se dostali na můstek... Dobře, sestavíme team o pěti lidech, my čtyři plus Odo. Garaku, potřebuji vše co víte o Kalvosské stanici." Garak se ale tváří divně. "Děje se něco?"
"Možná," odpoví ji Garak. Podívá se na Damara s Rusotem. "Mohl bych si promluvit pár slov s komandérem?"
Pak odejde s Kirou bokem. "Co se děje?" zajímá Kira.
"Týká se to toho, že chcete na tuto misi vzít i Oda," vysvětluje Garak. "Obávám se, že to pro něj nebude jednoduché. Už po nějakou dobu před vámi tají skutečný stav své nemoci. Jeho stav se povážlivě zhoršil a čím více mění svůj tvar tím je to horší."
"Já vím," reaguje na jeho slova Kira.
"Vy to víte," řekne překvapeně Garak.
"Miluji ho, Garaku, jak bych si toho nemohla nevšimnout," vysvětluje Kira.
"Tak proč ta přetvářka," zajímá se Garak.
Kira začne vysvětlovat. "Protože také vím, že nechce, abych to zjistila. Chce mě uchránit před pravdou. A jestli to tak bude pro něj jednodušší, jestli mu to vlije novou chuť do života, tak budu ignorovat to co s ním děje, až do úplného konce. Ještě něco jiného?"
Garak vypadá překvapeně, ale už k tomu nic nemá. "Ne."
Kira se otočí k Damarovi a Rusotovi a nahlas pokračuje, kde předtím přestala. "Dobře, budeme potřebovat cardassianský raketoplán se současnými bezpečnostními protokoly a schémata Kalvosské stanice..."

K DS9 přiletí Bird of Prey se zraněným Martokem - Worf je s ním na ošetřovně, když mu zavolá Sisko.

"Sisko volá Worfa."
"Tady Worf."
"Přiďte do mé pracovny," rozkáže mu Sisko.
"Už jsem na cestě," odpoví Worf a zamíří k Siskovi.
"Jak je Martokovi," zeptá se Sisko hned, jak přijde Worf do pracovny.
"Doktor Bashir říká, že se plně uzdraví," informuje ho Worf.
"Jsem rád, že to slyším. Pane Worfe, máme tu před sebou velký problém," začne Sisko.
Worf hned pochopí kam směřuje. "Gowron."
"Zdá se, že chce pokračovat v těch útocích bezohledu na to co to bude stát," nechápe Gowrona Sisko.
"Je to velmi arogantní muž," vysvětluje Worf.
"To je možná pravda, ale doufám, že není blázen," vyjádřuje svůj názor Sisko. "Riskuje celou obranou linii. Jakto že to nevidí?"
"Hádám, že kancléř teď nevidí vůbec nic kromě jednoho muže," pokračuje ve vysvětlování Worf.
Siskovy to blikne. "Myslíte Martoka?"
"Kancléř v něm vidí politickou hrozbu," nastiňuje svůj názor Worf. "Tyto útoky proti Dominionu mají za úkol zahanbit generála v očích Impéria. Přinutit ho po své porážce odstoupit."
Sisko tomu nemůže uvěřit. "Chcete říct, že celé je to jen politická msta?"
Worf ho, ale ujišťuje, že tomu tak je. "Nebylo by to poprvé, kdy klingonský kancléř takto jedná "ve jménu dobra". "
"S tím se musí něco udělat," rozhodne Sisko.
"Souhlasím," přikývne Worf. "A měl bych jedno řešení. Ale nebude to jednoduché."
"Udělejte co uznáte za vhodné, pane Worfe," rozkáže mu Sisko. "Ty klingonské lodě tam venku jsou jedinou věcí, kterí stojí mezi námi a Breeny. Gowron riskuje bezpečnost celého Alfa kvadrantu a s to musí přestat!"
"Rozumím," odpoví Worf a odejde.

Cardassia - základna hnutí odporu.

Rusot přijde ke Kiře a hodí ji pod ruce PADD. "Moji muži zabezpečili raketoplán. Setkáme se s ním na těchto souřadnicích."
"Dobře," odpoví mu Kira a položí PADD bokem.
"Bavíte se dobře? Nechat vykonávat Cardassiany vaše příkazy, vám musí dělat neskonale dobře," pokračuje ale naštvaně Rusot.
Kira mu věnuje jenom málo pozornosti. "Nemám teď zrovna čas, Rusote, co kdybyste si našel někoho jiného s kým si budete hrát?"
"Můžete oklamat Damara, aby uvěřil, že bojujete proti Dominionu, ale já vím, proč jste skutečně tady," nenechá se odehnat Rusot.
Kira se na něj obrátí. "To by mohlo být zajímavé," povídá tónem jako by očekávala nějaké odhalení.
"Během okupace jste zabila stovky Cardassianů, a teď máte šanci v tom pokračovat," vysvětluje Kiře svou teorii Rusot. "To je proč jste tady, že ano? Pověsit si pár dalších Cardassianských obratlů ke svému pasu. Ale pamatuj si, Kiro. Nebudeš spokojená, dokud všichni nebudeme mrtvi."
Kira už pochopila, kam směřuje. "Aha, ale na tohle opravdu nemám čas..."
Rusot ji chytne pod krkem, ale Kira mu odrazí ruce a úderem do hrudníku a pak do zad ho složí na konzoli. Pak ho sama zezadu chytne pod krkem. "Už se mě nikdy nedotýkej."
Rusot nemá zrovna nejpohodovější výraz tváře. "Myslím, že jste mi přiskřípla nerv."
Kira s ním cukne a něco na krku stiskne. "Ne tohle je přiskříplý nerv. Přestaň se o mě starat, nebo zjistíš, kolik vlastně těch nervů ve svém ubohém těle máš."
Kira pustí Rusota a ten se postaví proti Kiře. "Až tohle všechno skončí a Dominion bude poražen..."
"Nebudeš mít žádný problém mě najít," doplní Rusotovu myšlenku Kira.
Rusot odejde a Kira odechuje. Ze stínu nad ní se ozve hlas. "S ním jste měla něco udělat už dávno, komandére."
Kira se podívá do stínu, odkud vystoupí Garak. "Díky, za tvou pomoc," konstatuje ironicky Kira.
"Zdálo se, že máte vše pod kontrolou," omlouvá se Garak.
"Skutečně?"
Garak pokračuje jako zkušený psycholog (kterým bezpochyby je)."Navzdory jeho tvrzení, Rusot nebude čekat až do konce války. Navrhuji, abyste nečekala. Zabijte ho, dříve než zabije on vás."
Kira nevypadá příliš překvapeně, když jí to řekne.

DS9 - nemocnice - Worf se baví s Martokem.

Martok nechce o souboji ani slyšet. "Vyzvat Gowrona uprostřed války? To se rovná velezradě."
"Gowron nás všechny vede do záhuby," odporuje mu Worf. "Je tvojí poviností ho vyzvat. Chránit impérium."
Ale Martok se na jeho důvody vůbec nedívá. "Copak mohu chránit impérium porušením své přísahy, prolitím krve klingonského bratra jako svého nepřítele. Kde je v tom nějaká čest?"
Worf to nevzdává. "Obětuje naše jednotky z malicherných důvodů, kde je v tom nějaká čest?"
"Ty jednotky jsou jeho," nesouhlasí s Worfem Martok. "Nemusí se zodpovídat za to jak jedná, dokud není předložen přesvědčivý důkaz. "
"Ty mě neposloucháš," konstatuje Worf.
"Slyšel jsem každé slovo, které jsi řekl," řekne nesouhlasně Martok a popisuje, co chce Worf udělat. "Chceš, abych se stal kancléřem. Já. Řekni mi, Worfe, jak si myslíš, že by reagovali členové Vysoké rady na příchod prostého muže, muže bez vznešené krve ve svých žilách, do jejich čela?"
"Sám Kahless nebyl vysokého původu," odporuje mu Worf.
"Kahless byl slavný," řekne Martok zbytečně.
"Tvoje jméno je známo i mimo impérium," zvýší Worf hlas. "Jestli nastoupíš do vedení, každý válečník odtud až po Kronos ti bude přísahat věrnost. A s touto podporou nebude mít Vysoká rada jinou možnost než tě akceptovat jako kancléře."
"Mluvíš jako Romulan," řekne Martok tiše.
To Worfa příliš nepotěší."Víš, že mám pravdu."
"Ano," přizná nakonec Martok. "Byl jsem loajálním vojákem Impéria. Raději bych zemřel, než bych zneuctil svou uniformu. Ale vztáhnout ruku na svého kancléře v době války, tím bych zostudil vše, za co jsem bojoval, vše v co jsem věřil."
"Generále," přeruší ho Worf.
"Už jsem se rozhodl," ukončí diskuzi Martok. "Už o tom nikdy přede mnou nemluv."

Runaboat na cestě na Kalvos IV...

Kira sleduje Oda - ten si toho nemůže nevšimnout. "Opět se na mě díváš."
"Promiň," omlouvá se mu Kira. "Já ... mám jen o tebe strach. "
"Pak se ho zbav," uklidňuje ji Odo. "Bude to možná trvat ještě dlouho, než se symptomy projeví na povrchu. A tehdy, jak doufám, bude doktor Bashir schopen nalézt lék."
Kira to přijme. "Dobře. Můžeš převzít kormidlo? Chci si jít dozadu pro nějaké ragtajino." Zvedne se a jde dozadu k replikátoru - tam si všimne, že Garak a Damar jsou neobvykle zamlklí. "Co se stalo?"
Do vysvětlování se pustí Garak. "Jedna z našich odposlouchávacích stanic zachytila zprávu. Dominion uspěl v pátrání po Damarové rodině."
Damar se přestane dívat na PADD a začne se dívat do prázdna. Začne mluvit hlasem, který je zcela bez emocí. "Jsou mrtví. Nebyli částí této rebélie. Dominion to věděl. Zakladatelka to věděla. Weyoun to věděl. A zabil jí i mého syna. Ta zbytečná brutalita. Promarnění života. A stát toleruje vraždu nevinné ženy a dětí. Co je to za lidi, kteří vydávají takové rozkazy."
"Ano, Damare, co je to za lidi, kteří vydávají takové rozkazy," řekne tiše Kira a připomene mu tak co udělal Ziyal. Damar si stoupne blíž k ní, vypadá to, že něco řekne, ale pak beze slova odejde.
Kira zavře oči, když si uvědomí, co právě udělala. "Ja jsem ale pitomá."
Garak to vše potichu sleduje. "Ani ne," řekne jí. "Damar si trochu svou minulost idealizoval. Taková slova mu mohou být jen k dobru."
"Vybrala jsem si na to špatnou chvíli," odporuje mu Kira.
"On má být mužem, který povede novou Cardassii, mužem, ve kterého doufáme, že ji povede," vysvětluje jí Garak. "Nicméně bolest z té zprávy ho donutila více naslouchat tomu co jste řekla."
Odo se v řídící místnosti podívá na monitor. "Přibližujeme se místu setkání." Runaboat vystoupí z warpu a Odo pokračuje. "Raketoplán je tady."
Ze zadní místnosti vyjde Rusot, Garak a Kira. Rusot se postaví k zadní konzoli. "Přesně na čas, jak jsem slíbíl," konstatuje.
"Damar volá raketoplán," zapojí se do hovoru Damar. "Vypněte štíty abychom se mohli přenést na loď."
"Rozumím," ozve se okamžitě odpověď. Pak se podívá na Oda. "Pojďme."
Všichni zamíří k transportérům.

DS9 - u Quarka v baru sedí Worf a Ezri.

Worf vysvětluje Ezri situaci. "Chápu jeho postoj. Je poviností každého vojáka podporovat během války svého vůdce. Požádat Martoka, aby se postavil proti Gowronovi, byla nerozumná chyba."
"A co tedy budeš dělat?" zajímá se Ezri.
"Pokusím si přesvědčit Gowrona, aby v těch útocích nepokračoval," odpoví jí Worf. Pak se podívá na Ezri. "Moc jsi toho neřekla."
Ezri si povzdechne. "Podívej, jen si nejsem jistá jestli ti vůbec mohu poradit, co v této situaci dělat. Je to klingonská záležitost."
Worf se podívá někam dolů, jako by to co řekne vyvolávalo vzpomínky. "Jsi stále členem Martokova Domu."
"To je poprvé co o tom slyším," vypadá překvapeně Ezri.
"Generál a já jsme o tom mluvili před několika týdny. Oblíbil si tě. A soudí o tobě, že jako nástupce Jadzie jsi žena hodna té cti. Stejně jako já," vysvětlí to Worf.
"To je od něj milé," řekne s úsměvem Ezri.
Worf vypadá překvapeně. "Milé?"
Ezri si uvědomí, co řekla. "To není moc klingonské slovo, že ne?"
"Ne."
"Je to velmi čestné," opraví se Ezri.
"Lepší," odsouhlasí jí to Worf. Pak pokračuje. "Teď mi řekni co si o tom myslíš."
"Dobře, ale nejsem si jistá, jestli se ti to bude líbit," varuje ho Ezri.
"Povídej," pobízí ji Worf.
"Myslím, že celá situace kolem Gowrona je pouze příznakem velkého problému," začne Ezri. A pak pokračuje ve velkém stylu. "Klingonské Impérium zmírá. A myslím, že si zaslouží zemřít."
Worf je ohromen. "Máš pravdu. Tohle se mi nelíbí."
Ezri se ho snaží uklidnit. "Nechápej to špatně, jsem dojata, že mne pořád považuje za člena Martokova Domu. Ale pociťuji vzhledem ke Klingonskému impériu trochu více skepticismu než Curzon a Jadzia. Já vidím společnost, která sama sebe požírá. Mluvíme tu o valečnické kultuře, která je hrdá na to, že udržuje tradice cti a bezúhonosti staré stovky let. Ale ve skutečnosti toleruje korupci na nejvyšších místech."
"To trochu přeháníš," nesouhlasí s ní Worf.
Ale Ezri se nedá hned tak zahnat do kouta."Skutečně? Jak se jmenoval poslední vůdce, kterého jsi respektoval? Existuje alespoň jeden? A kolikrát jsi byl přinucen skrýt zločiny klingonského vůdce, protože ti bylo řečeno, že je to pro dobro Impéria. Vím, že to zní tvrdě, ale pravdou je, že chceš podporovat vládu, o které víš, že je zkorumpovaná. Gowron je toho posledním příkladem." Podívá se Worfovy do očí a pak řekne myšlenku dne. "Worfe, ty jsi nejčestnějším mužem, jakého jsme kdy poznala. A jestliže ty chceš tolerovat muže jako je Gowron, co potom zbytek Impéria."

Cardassianský raketoplán přilétá ke stanici Dominionu.

Otevřou se dveře a vstoupí Garak, hned za ním jde spoutaná Kira. Garak zamíří ke Cardassianovi stojícímu proti dveřím. "Máme tu vězně pro Vortu, který velí této lodi," řekne Garak a podá Cardassianovi PADD.
Cardassian si ho prohlédne. "Všechno vypadá v pořádku, ale budete tu muset nechat své zbraně."
Garak vypadá překvapeně. "Proč?"
"Mé rozkazy pocházejí od Velení Dominionu," vysvětluje Cardassian. "Na žádné Jem'Hadarské lodi nesmí být ozbrojený cardassianský voják."
"To zní jako by nám už nevěřili," řekne Garak a podívá se přitom na vedle stojícího Jem'Hadara.
"Tak by se mohlo zdát," odpoví mu Cardassian. "Je mi líto, ale mám své rozkazy."
"To není vaše chyba," řekne mu Garak a podívá se na Rusota a Damara. "Udělejte jak říká. My tři bychom přece měli být schopni uhlídat jednu bajoranskou ženu."
Když mu odevzdávají zbraně podívá se Cardassian na Jem'Hadara. "Vezmi je na můstek."
Jem'Hadar otevře dveře a odejde. Když odevzdává zbraň Damar Cardassian ji přidrží, pak se na něho podívá. "Hodně štěstí ... legáte Damare."
Když procházejí průchody Kira se na chvíli zastaví a sundá si pouta - ty spadnou na zem a Kira pokračuje v cestě. Pouta vzápětí změní tvar na kapalinu, která se prosákne podlahou - je to Odo. Na můstku zrovna mluví Vorta (žena) k někomu na druhé straně komunikační linky. "První zkušební střelbu provedeme za 2 hodiny 14 minut. Souhlasim. Souřadnice pošlete našemu operačnímu důstojníkovi."
Na můstek vejde naše skupina. "Co se tu děje?" diví se Vorta.
"Máme vězně," odpoví jí Garak.
"To vidím," řekne naštvaně Vorta. "Proč jste ji přivedli ke mě?"
Garak se pustí do vysvětlování. "Toto je komandér Rotah, zástupce velitele tajné služby pro celý tento sektor. Myslel jsem, že ji budete chtít okamžitě vyslechnout."
"O tomto jsem nebyla informována," odpoví mu Vorta.
Garak se ale nedá a obkecává to jak může. "Nepřekvapuje mne, že jste ještě nedostala hlášení, přivezli jsme komandéra teprve včera. Byli jsme ve spojení..."
Vortu to nějak zvlášť nezajímá, podívá se na Jem'Hadara, který přistoupí se zbraní v ruce. "Ukažte mi své rozkazy," řekne pak Vorta Garakovi.
"Samozřejmě," odpoví Garak a podá jí PADD.
V tom okamžiku vstoupí do místnosti žena-měňavec - vůdce Dominionu. Vorta se ukloní. "Zakladatelko, jsem poctěna vaší přítomností. Netušila jsem, že jste v tomto sektoru."
"Mé pohyby nejsou vaší starostí," zchladí Vortu Zakladatelka.
"Ne," souhlasí samozřejmě Vorta.
Pak se Zakladatelka podívá na Kiru. "Už jste začala s výslechem tohoto vězně?"
"Ještě ne," odpoví jí Vorta.
"Dobře, provedu ho sama."
"Jak si přejete," ukloní se Vorta.
Zakladatelka se podívá na zbraň Jem'Hadara. "Aa.. to jsou ty vylepšené plasmové pušky? Mohu se podívat?" Jem'Hadar jí samozřejmě zbraň ihned podá. Když si zakladatelka prohlíží zbraň Damar s Rusotem se na sebe podívají.
"Aha, vynikající zbraň," pochválí zakladatelka. Pak se podívá na Garaka. "Co si o tom myslíte vy?" zeptá se hodí mu pušku. Garak si pušku s úsměvem vezme a vzápětí s ní postřílí všechny na můstku.
Jakmile jsou všichni mrtví dají se ostatní do pohybu. "Zabezpečte tamty průchody," rozkáže Kira a ukáže které.
Zakladatelka se promění v Oda, který se zděšeně rozhlíží po mrtých. Pak se okamžitě vydá ke Garakovi. "Bylo nutné je zabít všechny?"
"Nemůžeme se teď zatěžovat s vězni," odpoví mu Garak.
"Promluvíme si o tom později," přeruší je Kira. "Připravte se vypustit do všech palub od můstku dolů neurozin. Uveďte warpové motory do provozu. Nastavte kurs k Federaci."
Garak ji ale zchladí. "Komandére, oni ještě nedokončili instalaci breenské zbraně. Nemůžeme odletět."
Odo se podívá na Kiru, pak se zeptá Garaka. "Za jak dlouho dokončí tu instalaci?"
"Nemůžeme tu čekat," protestuje Rusot.
"Bez té zbraně neodletíme," rozhodne Kira.
Garak mezitím poskytne informace, které chtěl Odo. "Jsou tu tři, ne 4 Breeni pracující ve strojovně. Podle diagnostiky odhaduji, že k dokončení práce jim zbývá 30 až 45 minut."
"Tolik času nemáme," křičí nervózně Rusot.
Kira už má co dělat, aby po Rusotovi nevyjela - drží se konzoly a odpovídá mu jak nejklidněji může. "Ale máme. Nikdo neví, že jsme na můstku. Vše so musíme udělat je sedět, odpovědět na všechny žádosti a čekat, dokud Breeni nedokončí svou práci. "
Rusot se podívá na Damara hledaje u něj podporu. "Damare, to je šílenství. Všechny nás to může zabít."
Jeho žvanění přerusí Garak. "Mám tu příchozí zprávu. Chtějí mluvit s Vortou."
Kira se nadechne, pak si dojde pro vizor, který měla Vorta. "Vypněte vizuální rozhraní," dá příkaz Garakovy. "Jaké bylo její jméno? Dělej!"
Garak něco mačká. "Hledám. Aha. její jméno bylo Luaren. "
Kira nasadí ten typický nadřezený hlas Vortů. "Tady je Luaren, bohužel vás nemohu vidět, máme tu menší problény s naším komunikačním systémem. Co chcete? Moment." Podívá se na Damara. "Jaký je stav na navigaci?"
"Mám to," řekne Odo a zamíří ke konzoli.
"Ta data právě posíláme k vám," řekne Kira, když začne Odo bušit do klávesnice. "Skvělé. Budeme opravovat náš komunikační systém ještě nejméně hodinu. Budu vás kontaktovat, jakmile budeme hotovi," informuje pak Kira toho na druhé straně. "Luaren končí."
"Co když vám nebudou věřit," ptá se zbytečně Rusot.
"Pak jsme mrtví," informuje ho Kira.

DS9 - Bashirova laboratoř

Bashir něco kutí, když přijde O'Brien. "Keiko něco upekla. Ona ... totiž my jsme si mysleli, že budeš hladový."
Bashir si vezme koláč. "Díky, vám oběma. A o tom včerejšku ..."
"Zapomeň na to," přejde hádku Miles. "Jak jsi pokročil?"
"Stále vězím na prvním čtverci," informuje ho žvýkající Bashir.
"Co kdybych se tě na něco zeptal," ptá se O'Brien. "O 31."
Bashir potřese rezignovaně hlavou. "Pokračuj."
"Kdyby jsi objevil lék, a oni se o tom dozvěděli," teorizuje Miles. "Co by udělali?"
"Byli by velmi znepokojeni, zničilo by to jejich plány proti Zakladatelům," odpoví mu Bashir. "A nepřekvapilo by mne, kdyby Sloan, nebo jiny operátor, přiletěl na stanici, aby zlikvidoval moji práci. Na co jsi přišel?"
"Myslím, že by jsi měl poslat zprávu na lékařské velení Flotily a říct, že jsi nalezl lék," navrhuje O'Brien.
Bashir už pochopil na co myslí. "Chceš se pokusit nalákat sem někoho ze Sekce 31?"
"Ano," souhlasí Miles.
Bashir však uvažuje prakticky. "A co se stane, až jsem přijde?"
"Chytíme ho, a pokusíme se z něj dostat ty informace," povídá Miles, ale jeho výraz tváře říká, že si moc nevěří.
"Ale on přece nemusí o té nemoci vůbec nic vědět," odporuje mu Bashir.
"Možná ne," souhlasí O'Brien. "Ale je tu možnost, že bude. Co si o tom myslíš?"
"Myslím, že máme plán," odkýve mu to Bashir. "Velmi dobrý plán."
"Doufejme, že to klapne a vyléčíme Oda, to je vše o co se musíme starat," uzavře O'Brien.

DS9 - poradní místnost, velitelé klingonských sil a Worf poslouchají Gowrona.

Gowron ukazuje na mapě. "Náš další cíl. Sobidien V!"
"Sobidien, to je velící středisko celých dvanacti sektorů," namítá Martok.
Govron ale vysvětluje dál. "Ano, nejprve poletíte s 15 bitevními křížníky třídy Vor'Cha, aby jste rozptýlili jejich obranu. Pak generál Turok..."
"Kancléři," přeruší ho znovu Martok. "Tato planeta je jednou z nejvíce opevněných stanic v celém Cardassianském impériu. 15 bitevních křižníků jejich obranu stěží poškrábe."
Gowron si to zamíří kolem stolu k Martokovi. "Jestli chceš bojovat jen jednoduché bitvy, potom by jsi měl raději odejít do své postele."
Martok se postaví přímo proti Govronovy. "Budu bojovat v jakékoli bitvě. Kdekoli." Pak se pomalu posadí. "Pro Impérium."
Gowron se na něho chvílí dívá. "To jsi řekl jako pravý válečník." Pak se otočí a zamíří k mapě. "Poté co Martok oslabí jejich obranu." Během těchto slov už ovšem vstává ze svého místa Worf, který se na to nemůže dívat.
Přeruší Govrona. "Ne. Nemůžeme zaútočit na Sobidien."
Gowron se zastaví a podívá na Worfa. "Já rozhoduji, co může a nemůže být uděláno."
Worf se ale nenechá odradit. "Rozhodujete nemoudře a beze cti. Nikdo jak tady sedí by ti toto neřekl, ale já ano. Marníš naše lodě a naše životy, jen kvůli žalostnému aktu odplaty."
Gowron se netváří zrovna nadšeně. "Měl jsem vědět, že ti nemám znovu věřit," skoro zasyčí. "Kdyby jsi byl opravdovým Klingonem, na místě bych tě zabil. Naštěstí pro tebe, ta dětská uniforma, kterou nosíš tě chrání od zákonité záhuby."
Worf se na něho chvíli dívá, pak si sundá komunikátor. "To co řeknu teď, řeknu jako člen Domu Martokova, ne jako důstojník Hvězdné flotily," pokračuje a odhodí komunikárot na stůl. "Zneuctil jsi sám sebe i Impérium a nejsi hoden vést tuto Radu. "
Gowron ho sleduje a poslouchá jeho slova. "Na tohle existuje pouze jediná odpověď!" Sundá si plášť a prudce ho mrskne na stůl.
Oba dva si jdou pro bath'lety, když si Worf vezme svůj, chytne ho Martok za ruku. "Worfe, to je šílenství!"
Worf ho ale neposlouchá a stoupne si proti Govronovi.
Worf odrazí dvě Govronovy rány a pak ho tupou stranou srazí na zem. Následnou ránu s rozpřahem však Gowron vykryje. Stoupne si a zatlačí Worfa. Pak následuje několik ran a úhybů. Worf odhodí Gowrona na stůl, ale když ho chce udeřit shora Govron uhne a vzápětí mu vyrazí bath'let z ruky a ten se zlomí. Worf ale odhodí Gowrona na zem a rychle zvedne zbytky bath'letu. Těmi se pak kryje před dalšími Gowronovými ranami. Pak se najednou dostanou těsně k sobě a Govron využije své převahy a prohodí Worfa skrz skleněnou stěnu. Worf dopadne a zůstane ležet.
Gowron přeskočí střepy a rozpřáhne se, aby ho dorazil, ale Worf se prudce zvedne a zarazí mu zbytek bath'letu do boku.
Gowron se překvapeně posadí a z posledních sil pronese svá poslední slova. "Dnes nezvítězíš..." Pak spadne dozadu a Worf k němu přiklekne zvedně mu víčka a zařve.
Martok přijde k Worfovi a položí mu na ramena Gowronův plášť. "Pozdravte Worfa, vůdce Impéria."
Klingoni začnou skandovat. "Worf! Worf! Worf! Worf! Worf! Worf!"
"Počkejte," řekne udýchně Worf.
Ale klingoni skandují dál. "Worf! Worf!"
Worf se nadechne a zařve, aby je překřičel. "Poslouchejte mě!!"
Martok Klingony utiší a pak promluví Worf. "To co jsem udělal, bylo pro Impérium. Pro naše lidi musí začít nové dny. Já nejsem tím mužem, který by ty dny mohl slíbit. Ale je tu mezi námi muž, který může." Worf se podívá na Martoka a sundá si plášť.
Martok zastaví jeho ruku. "Worfe, nemohu přijmout velení."
Worf s ním, ale nehodlá diskutovat. "Kahless řekl 'Velcí muži moc nepřijímají, ti si jí vynucují.' Pozdravte Martoka, vůdce Impéria, vůdce osudu." Martokův obličej nevyjadřuje zrovna nadšení, že bude politikem.

Kalvos IV - na dominionské lodi.

Kira přejde neklidně ke Garakovi. "Jak dlouho ještě?"
"Nejsem si jistý, vypadá to, že mají problémy s propojením sekundárního vedení," odpoví jí Garak.
Odo těžce dýchá a opírá se o sloup. "Odo, jsi v pořádku?"
Je vidět, že Odo s něčím těžce bojuje. "Ano, neměj starost." Pak sebou trhne a padne vedle sloupu na zem - ztratil kontrolu nad podobou a vypadá teď dokonce hůř než zakladatelka. Kira k němu přiklekne. "Omlouvám se," povídá Odo.
Kira ho drží. "Tady není nic za co by ses musel mlouvat." Odo sebou trhne. "Jen se mnou zůstaň, Odo. Zůstaň se mnou. Dostaneme se odtud, vydrž to ještě chvíli."
Zpoza Kiry se ozve hlas. "Je konec."
"Zavři hubu, Rusote," oboří se na Rusota Kira.
Rusot ale pokračuje. "Měňavec už je zbytečný. Celý plán se nám rozpadá, musíme se odsud okamžitě dostat."
"Vrať se na své místo," rozkáže mu Kira.
Ale Rusot se už rozhodl. "Ne. Už ne. Odlétáme hned!" Na ta slova zvedne pušku a namíří na Kiru.
"To by nebylo moudré," ozve se za Rusotem Garakův hlas a u hlavy se mu objeví phaser.
"Jsi stále Cardassian, Garaku," přesvědčuje ho Rusot. "Nemůžeš přece zabít jiného Cardassiana kvůli bajoranské ženě."
"Jak málo mi rozumíš," řekne Garak a postaví se přímo za něj.
Do diskuze se naštvaně vloží Damar s namířenou zbraní na Rusota. "Odložte okamžitě své zbraně, oba dva!"
Rusot začne přesvědčovat Damara. "Chceš, aby byla mrtvá, Damare, vím, že chceš. Ale jsi vůdce rebélie, a nemůžeš zabít někoho, kdo nosí uniformu Hvězdné flotily. Nech mě to udělat za tebe."
Ozve se zapípání, Damar se podívá na tím směrem. "Dokončili instalace tlumící zbraně," informuje je.
"Tak už se sakra konečně dostaňme odsud," řekne Kira.
Rusot se s tím ale nehodlá smířit. "Ty ne," řekne, znovu zamíří na Kiru a prst na spoušti mu zacuká.
"Jsem stále za tebou, Rusote," informuje ho Garak.
Rusot začne přesvědčovat klíčovou osobu - Damara. "Damare, zastřel ho. Můžeme je zabít oba dva, a získat Breenskou zbraň jenom pro nás." V Damarově tváři se zračí vnitřní souboj. "Věřím ti, Damare. Vím, že jsi ten pravý muž, který je schopen vrátit staré Impérium, kterému jsme tak loajálně sloužili, a které jsme milovali. Společně můžeme opět naše lidi přivést k velikosti. Jen zamiř a vystřel." Poslední slova už Rusot říká s rozechvělým hlasem.
Damar zamíří a vystřelí. Rusot padne mrtev na zem.
I Garak vypadá značně překvapeně. Damar si stoupne nad Rusotovu mrtvolu. "Byl to můj přítel. Ale stará Cardassie je mrtvá, nemůžeme ji vrátit zpět." Podívá se na Kiru - ta ho konečně pochopí.
Kira si stoupne. "Vypusťme konečně ten plyn," rozhodne.
Přejde na velící post a nasadí si visor. "Uvolnit dokovací svory. Zadní rakety na plný výkon."
Jem'Hadarská loď se odpoutá a po chvíli zmizí ve warpu. "Máme volnou unikovou cestu," informuje ostatní Garak.
Odo sedí u sloupu a těžce dýchá. Kira se podívá na Damara. "Převezměte kormidlo." Pak přejde k Odovi.
"Pravděpodobně jsi naštvaná," řekne chraplavě Odo.
"Proč?"
"Že jsem skrýval svůj skutečný stav," pokračuje Odo.
"Odo, já už to vím dlouho," říká tiše Kira. "Ale ještě není konec. Julian pravděpodobně pracuje na léku ..."
Odo ji přeruší. "Nerys, ne. Jen se mnou zůstaň."
Kira ho přitiskne k sobě.

Copyright © 1999 Anry & Skullman

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]