Realm Of Fear
SD : 46041.1
N : 228
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise je vyslána zjistit, proč se neozývá průzkumná loď Federace, která měla za úkol zkoumat plazmové pole. Loď je pohlcena v plazmě, zdá se že na palubě není posádka. Nereaguje na komunikaci. Protože není bezpečné vysílat do proudu plazmy raketoplán, rozhodne kapitán použít transportéry. Reginald Barclay doporučuje, aby se využilo i transportérů lodi k zajištění bezpečnějšího přenosu. Riker, La Forge, Data a Reginald se mají přenést, ale Reginald zbaběle utíká - trpí fóbií z transportu, kterou se mu až dosud dařilo tajit.
Se svou obavou se svěří poradkyni - ta mu doporučí, aby zkusil potlačit svůj strach a ukáže mu techniku Betazoidů, která mu má pomoci. Reg se úspěšně přenese na cizí loď.
Je nalezeno několik mrtvých, ale část posádky se stále pohřešuje. Jak se zdá výzkumníci se pokusili přenést na palubu transportérem vzorek plazmy, ale z nějakého důvodu došlo k výbuchu. Při přenosu zpět na Enterprise se Reginaldovi zdá, že vidí v proudu energie nějaké organismy a jeden z nich ho kousne do ruky. Nikomu se nesvěří - nikdo podobný prožitek neměl a tak to Reg přikládá transportní psychóze. Doktorka Beverly Crusherová zatím zkoumá mrtvé tělo a to se z nějakého důvodu začne hýbat.
Regův stav se zhoršuje, nemůže to vydržet, proto nasimuluje stejné podmínky a zkusí opakovat transport. Opět vidí totéž co předtím - a tentokrát své zjištění oznámí vyšším důstojníkům.
Po průzkumu (LaForge s Datem zkusí přenést do konterjneru chráněného silovým polem trochu plasmy z proudu a následně ho oscanovat - dojde k výbuchu) se zjistí, že v proudu energie pravděpodobně žijí nějaké druhy mikroorganismů a Reg je infikován. LaForge navrhuje, aby se opakoval transport a během něj se spustil scan a následný biologický filtr. Jediná nevýhoda je, že by Reginald musel v proudu zůstat minimálně čtyřicet vteřin a přitom se mohl poškodit jeho vzorec - to by znemožnilo návrat zpět. Barclaymu se to sice nelíbí, ale souhlasí.
Když je v proudu, všimne si, že tvorů je větší množství a nezdají se mu agresivní. Zkusí jednoho chytit a když je transport ukončem a je zpět na palubě - drží v náručí živého člena posádky průzkumné lodi.
Vypadá to, že průzkumníci měli stejný nápad s biofiltrem, ale nedokázali ho dovést do konce a zůstali uvěznění v proudu, přičemž plazma uchovala jejich vzorce. Posádka je záchráněna, Reginald je hrdina.

© 2000 by BMC


[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]