Man Of The People
SD : 46071.6
N : 229
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Dopravní loď napadená poblíž Recag-Ceronie (roztržky znepřátelených stran ohrožují tuto obchodní trasu)
Loď je pronásledována dvěma válečnými plavidly, které se po zpozorování Enterprise dávají na ústup.

Z lodě jsou transportováni dva pasažéři - velvyslanec Alcar a jeho matka (trochu paranoidní a dost nesnesitelná ženská )

Velvyslanec má docílit mír mezi oběma skupinami a proto se zdráhá pokračovat v cestě na ozbrojené lodi (Enterprise), což mu je ovšem nakonec doporučeno (přikázáno přímo admirálem Hvězdné flotily).

Poradkyně se dost sblíží s velvyslancem přes intenzivní nenávist jeho matky.
Matka umírá - co je zvlášní doktorka není schopná určit příčinu smrti. Jako už tolikrát - v těle je množství neurotransmitéru (copak se asi děje...)
Poradkyně se účastní pohřební meditace a v jejím průběhu se stane něco podivného a poradkyně se začne chovat zvláštně!
Myslím že to začíná být jasné každému . Začíná dokonce flirtovat s velvyslancem, ale ten hlupák ji odmítá!
Troi je dost nadržená a zřejmě se vyspí s nějakým nižším důstojníčkem a je načapaná Rikerem. Hned po něm vyjede, ale ten zůstává chladný (uražená ješitnost, to je jasné)
...vypadá dobře co?
Deanna začíná být docela nesnesitelná, obléká se čím dál víc vyzívavě (klasická ženská ...) , a dokonce se začíná chovat jako Alcarova matka (stejné urážky, necitelné chování apod.)
Začne svádět Rikera, ale ten radši uteče.

Deanna začíná být čím dál podobnější Alcarově matce, začíná být hysterická, situace už je neudržitelná. Alcar se chystá transportovat na planetu, když do transp. místnosti vtrhne poradkyně (už s úplně bílými vlasy) a s nožem a zraní kapitána, který se ji snaží zadržet.

Kapitán konečně svolí k pitvě a co se nám ukáže? Alcarova matka nejen že není jeho matka, ale navíc její orgány odpovídají třicetileté ženě. Zato Troi nám pěkně stárne...

Kapitán si promluví s Alcarem a je to jasné - velvyslanec přenáší všechny svoje temné myšlenky a negativní emoce na "schránky" a protože jeho bývalá schránka bohužel nevydržela, vypůjčil se naši poradkyni (mrzák jeden).
Začne hned něco o dobru které přinesl celým národům a co je proti tomu život jednoho člověka a nemíní poradkyni přestat zneužívat. Kapitán mu řekne co si o něm myslí a chce ho přenést na loď, ale velvyslanec s ním vybabrá.

Ovšem naše skvělá doktorka dostane skvělý nápad jak poradkyni pomoct - prostě ji zabít! (pokud to nebude trvat déle než třicet minut podaří se ji přece oživit...) a Alcar si mezitím bude muset najít jinou schránku.

Troi je mrtvá a Alcar si zatím hledá jinou oběť. Provádí meditaci a doktorka zatím dekontaminuje neurotransmitéry v poradkyni.
Ty začínají klesat a zdá se že dochází k opačnému procesu - zatímco Deanna se vrací do původního stavu...
...velvyslanec stárne (jeho imunitní systém si neví rady s přívalem negativních emocí, které se mu vrací od Troi) ...
...což šťastně vrcholí jeho smrtí...

... a následuje slaďoučký Happy End.

© 2000 by BMC


[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]