Dramatis Personae
SD : 46922.3
N : 418

Valeriáni žádají o povolení přistát na stanici. Major Kira naléhá na Siska, aby žádost zamítnul, protože v době okupace zásobovali Cardassiany dolamidem - surovinou na výrobu zbraní. Kira sa obává, že by domlamid mohli pašovat pořád, avšak nemá žádné důkazy o tom, že by se tak dělo. Komandér tedy navrhne, aby nahromadila dostatek důkazů a on zakročí.
Z červí díry vylétá loď. Je to klingonská loď Toch´Kat, měla se však vrátit až za měsíc. Z ničeho nic exploduje. Dax zjistí, že se těsně před výbuchem někdo transportoval - byl to klingonský důstojník. Je však vážně popálený a doktor mu už nedokáže pomoci.
Hvězdné datum 46922.3. Identifikovali mrtvého Klingona, jmenoval se Hon´til a na Toch´Katu byl prvním důstojníkem. Príčina jeho smrti a výbuchu jeho lodě není zatím známa. Toch´Kat byl v gama kvadrantu na bežné bio expedici, aspoň tak to tvrdí Nejvyšší klingonská rada. Odo se pokusí vyzvídat u Quarka a dozví se, že posádka předtím než odešla, říkala, že z gama kvadrantu přivezou něco, z čeho budou mít nepřátelé Klingonské ríše hrůzu. Odo je spokojený a odchází, když najednou dostane jakýsi záchvat. Probere se až na ošetřovně, kde se už cítí dobře.
Kira získala nějaké důkazy, Sisko však nemíní nic dělat. Je mezi nimi cítit ostré napětí. Kira zajde za Odem do kanceláře - žádá spolupráci. Chce, aby prohledal valeriánskou loď za Siskovými zády. Odo to odmítne, ale Kira dodá: „Až si bude třeba vybrat, pamatujte, kdo jsou vaši přátelé“.
Hvězdné datum 46923.1. Našli část klingonského deníku - podrobně popisuje vzpouru na palubě, je však třeba ješte zrekonstruovat chybějící části. Dax popíjí u Quarka “Modela aperitiv“. Přisedne si k ní Kira. Lichotí jí a je jasné, že se snaží něco naznačit. Mluví o Siskovi a Valeriánech. Chce, aby Dax přemluvila Siska jelikož je jeho důvěrná přítelkyně. Quark je chvíli poslouchá, ale Kira na to přišla. Chytila Quarka pod krkem a hodila ho za bar. Quark je zraněný, o všem co slyšel z rozhovoru informuje Oda a vyvozuje z toho jediný možný závěr - Kira připravuje vzpouru. Chtěla přesvedčit Dax, aby se k ní přidala proti Siskovi. Odo už delší čas tuší, že něco není v pořádku, všichni důstojníci jsou jako vyměnění, Sisko byl na schůzi znuděný jako kdyby ho osud stanice vůbec nezajímal a Bashir se zase přehnaně znepokojuje kvůli staniční politice. Ještě k tomu staví Sisko jakési zvláštní sluneční hodiny. Odo si chce všechno prověřit. Major se pokusí také jeho zlákat na svou stranu.
Rekonstrukce deníku je konečně hotová. Odo se z něj dozví, že Klingoni zkoumali nějakou planetu, jestli je vhodná pro založení kolonie. Našli však jen energetické sféry, které jsou jakýmsi telepatickým archivem. Sféry vylíčili dávnou válku, která zničila civilizaci zvanou "Saltah´na". Odo hned všechno pochopil. O’Brien se spolu se Siskem pokoušejí dostat ze stanice. Odo zajde za doktorem, který právě dokončil pitvu Klingona, našel sloupcové buňky v jeho mozku, což naznačuje souvislosti s telepatií. Klingoni totiž zkoumali telepatické archivy starodávné civilizace. Odo je presvedčený, že klingonský důstojník přenesl matrici na stanici, čímž nainfikoval všechny v OPS. Odův systém je však nepřijal, nemá totiž humanoidní mozek.
Jeden z Kiřiných lidí se pokusí odstranit Siska. Strhne se boj, Kira zasáhne, ale O’Brienovi a Siskovi se podaří transportérem utéct. Spoléhají se na to, že jim Odo pomůže dostat se na loď. Odo jim sice pomoc přislíbil, ale musí hrát na obě strany. Majoru poví, že ruší silové pole, aby mohl dostat Siska do pasti. Všechny nasměruje do hangáru 4 a spustí interferenční signál tak, aby zasahoval do frekvence telepatického pole a dostal ho ven ze všech postižených. Podaří se mu to, otevvře vzduchový uzávěr a vypustí pole do vesmíru.
Hvězdné datum 46924.5. Protože sa telepatická matrice neměla kde udržet, rozptýlila se do vesmíru a všichni jsou opět v pořádku. Major i když si uvědomuje, že nikdo z nich nebyl zodpovědný za svoje činy, se omluví komandérovi za své chování.

Copyright © 2001 Hati & Ben Sisko

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]