The Siege
SD : N/A
N : 423

Důstojníci chtějí zůstat na stanici i napříč tomu, že je jejich komandér uvolnil ze služby. Jsou odhodlaní udržet stanici ve rukou Federace. Evakuace už probíhá. Je však k dispozici jen trojce lodí a Quark v tom vidí možnost slušného zisku, ne všichni se totiž ze stanice dostanou a to mu dáva možnost kšeftovat s lístky. Komunikační kanál na Bajor neexistuje, všechny jsou zablokované. Zůstává jediná možnost - odnést důkaz o tom, že kruh zásobují Cardassiani a že minister Jaro je do toho zapletený, přímo do sněmovny. Jarovy jednotky však budou scanovat každou přilétající loď. Runabout by si s nimi poradil, ale naneštěstí není ani jeden volný. Li Nalas ví kde jsou ukryté podvznětové letouny. Jedna z lodí by tam mohla vysadit Kiru, není však jisté jestli po 10 letech vůbec vzlétnou, ale jeden s dřívějších hostitelů Daxova symbiontu, Tobin, má z těmito systémy svoje zkušenosti, které by se daly skvěle využít. Quark prodal falešné lístky na evakuační lodě a způsobil tím nemalé problémy. Li Nalas však přesvedčí Bajorany, aby zůstali na stanici. Evakuace sa týka jen rodin, dětí a ne-Bajoranů. Na stanici zůstane taky Quark, protože jeho bratr Rom prodal jeho lístek ... k velké Quarkovy "radosti".

Útočné lodě dorazily, stanice vypadá vcelku pustě. Myslí si, že Federace zbaběle utekla, ale generál zůstává ve střehu, protože je mu podezřelé, že zmizeli také bajoranští důstojníci, Li Nalas a Odo.

Dax a Kira zatím našly na lunární základně hledanou stíhačku. Je v hrozném stavu, ale Dax jí dá vcelku do pořádku. Se stanicí se spojí ministr Jaro. Výsadek mu oznámí, že DS9 je pod kontrolou, ale generál doporučí, aby ješte počkal z vyhlášením zajištění Terok Noru. Vnitřní bezpečnostní síť je totiž vyřazená a není si jistý jestli nepřítel vůbec odešel. Některé systémy začnou vypadávat. Sisko, Bashir, O'Brien a další se ukrývají v jefreysových průlezech.

Odo informuje, že pětičlenná skupina pátrá na nákladní palubě.

Tam sa ukrývá Bashir a zajme je.

Kira a Dax sa přibližují k Bajoru, kde na ně začnou útočit Jarovy lodě. Kira vletí do atmosféry, aby nemohli použit impulzní motory, tím se jejich síly značne vyrovnají. Jednoho se podaří zneškodnit, ale druhý jim zasáhne plazmové vedení, a tak musí nouzově přistát.

Hlídka generála Krima najde v holosuitu Siska, Li a O´Briena, je to však jen připravená past. Sisko se spojí se zajatým plukovníkem Dayem a poví mu pravdu o Cardassianech. Plukovník Day však odmítá uvěřit a generála Krima o tom neinformuje.
Major Kira je po havárii vážne zraněná. Vojáci je hledají, ale naštěstí byli vedekové rychlejší a ukryli je ve svém klášteře. Bajorská hlídka se zatím chystá zamořit průlezy anestezinem. Už vědí, že důstojníci se v nich skrývají. Komandér vyšle Liho, aby presvědčil Jarovi vojáky, že bojují na špatné straně.

Kira se probere v bajorském klášteře a hned se převleče do vedeckého roucha, jen tak se může bezpečně dostat až do sněmovny.

Komandér Sisko opět převezme na stanici velení. Dax a Kira ve snemovně předloží důkaz o společné snaze Cardassianů a Jara převzít moc nad Bajorem a nastane přesně stejná situace, jakou měla Kira ve své vizi. Rokování je odloženo.

Plukovník Day se pokusí zastřelit generála, ale do dráhy mu skočí Li Nalas a zachrání ho, on sám však umírá. Evakuační lodě sa vracejí a vše se pozvolně vrací do zajetých kolejí.

Copyright © 2001 Hati & Ben Sisko

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]