Whispers
SD : 47581.2
N : 434
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Po návratu z mise v systému Parada, O'Brien zjišťuje, že všichni na stanici se spolčili proti němu.Jeho žena Keiko se chová tak, aby byla co možná nejdál od něho a tajně se střetává se Siskem, praporčíku DeCurtisi bylo nařízeno Siskem, aby přestavil staniční bezpečnostní síť bez toho, aby o tom O'Brien věděl. Věci se začnou zhoršovat, když Dr. Bashir provede na O'Brienovi velmi zdlouhavé a neobvyklé lékařské vyšetření, které mu nařídil Sisko. O'Brien jde za Siskem do jeho kanceláře a Sisko se ho ptá na jeho zkušenosti s Paradňany, které by mohli být prospěšné, když přijedou Paradňané na mírové rozhovory, které se budou odehrávat na stanici. Na konci rozhovoru je O'Brien překvapen, když mu Sisko nařídí spravit horní 3 pylony, namísto toho, aby pracoval na zaručení bezpečnosti na stanici po příjezdu Paradňanů.
Později, praporčík DeCurtis odmítne zpřístupnit O'Brienovi místnost, kde budou ubytováni Paradňané s odůvodněním, že jenom major Kira má přístupové kódy. O'Brien předstírá, že odchází k své práci, ale v tom vidí jak DeCurtis vejde pro místnosti Paradňanů, bez bezpečnostních kódů majora Kiry. Při večeří s Keiko má takový dojem, že ho chce otrávit. A tak dospívá k názoru, že to není jeho žena.
Když odejde Keiko spát, začíná Miles hledat pomocí počítače nějaké anomální jevy a zjišťuje, že má zablokovaný přístup do staničních deníků po svém návratu na stanici. Dále zjišťuje, že jeho deníky byly analyzovány ostatními členy posádky. Ráno se vrátí Odo s Bajoru a O'Brien se mu snaží vysvětlit situaci a naklonit si ho na svoji stranu. Později ho Odo zavolá do své pracovny, aby ho informoval o tom co zjistil. Ale O'Brien brzy zjišťuje, že už ani Odo není na jeho straně. V okamžiku když chce odejít tam vejde Sisko, Kira a Bashir a míří na něj s phaserem. Ovšem v rychlosti vezme Kiře phaser a uteče. Po honičce po stanici se nakonec O'Brien dostane na runabout a unikne ze stanice. Zavolá admirálu Rollman (žena) a řekne jí o spřísahání na DS9, ale ona mu jenom řekne a ať se vrátí na DS9, že se mu nic nestane. A tak s úvahou, že všichni ve flotile jsou nepochopitelně proti němu vletí do červí díry a zamíří do systému Parada.
Stíhán jiným runaboutem, se O'Brien dostane do systému Parada a schová se v magnetickém poli jednoho z měsíců. Senzory mu indikují, že na Paradu II se transportovali tři osoby a tak jde za nimi. Pod povrchem najde místnost, kde ho již očekává Sisko, Kira a Coutu (velitel vzbouřeneckých sil na Paradě).V podezření chce O'Brien zasáhnou Coutu s phaserem, ale hlídka ho zasáhne dřív. Umírající O'Brien je však šokován, když za dveřmi uvidí jiného O'Briena s Dr. Bashirem! Coutu vysvětlí, že to je pravý O'Brien, který byl unesen a zadržován během jeho mise na Paradě. O'Brien, který se vrátil na stanici, byla kopie naprogramovaná, aby během rozhovorů někoho zabila. Falešný O'Brien umírá konečně znajíc pravdu.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]