Blood Oath
SD : neuvedeno
N : 439
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Relativní klid na DS9 je narušen, když na stanici přiletí 3 Klingonští válečníci - ožraný, tlustý Kor, bojovný Koloth a jejich vůdce Kang. Všichni 3 hledají Cursona Daxe, ale jsou překvapeni když se dozví, že již nežije. Kor nemá problém se vyrovnat s novou ženskou podobou Daxe, zatímco Koloth se směje při pomyšlení, že ona je jeho starý přítel Curzon. Ale největší problém akceptovat Jadzii má Kang, protože nalezl Albina, jejich největšího protivníka a teď musí všichni naplnit krvavou přísahu, kterou udělali před mnoha lety, zabít ho!
Jadzia si není jistá, jestli má na sebe vzít přísahu, kterou udělal Curson. Kang ji připomene, že je Trill, a že nemá žádné závazky vůči předcházejícím hostitelům. Ale Dax ví, že klingonská přísaha nesmí být porušena a zmatená jde ke Kiře pro radu a vysvětlí jí oč tu jde : Když Klingoni zvítězili nad Albinem, on na oplátku zabil prvorozené syny Kora, Kolothe a Kanga. Oni tři odpřísáhli krvavou pomstu a Curson Dax, kmotr Kangova zabitého syna, přísahal také. Donucena přísahou, Dax navštíví Kolothe v simulátoru a vyzve ho na souboj. Sice Dax prohraje, ale získala Kolothovu podporu. Ale Kang ji stále odmítá.
Dax potká Kanga u Quarka v baru a použije Curzonovu hlubokou znalost Klingonskýho myšlení a přesvědčí ho. Když už Kang souhlasí, Sisko se dozvídá o jejím plánu od Kiry, naléhá na ni, aby to neděla, že se neslučuje s její službou u Hvězdné Flotily. Dax mu řekne, že musí jít a je připravená nést důsledky svých činů když se vrátí, jestli se vrátí!
Všichni čtyři letí na Albinovu planetu a velmi záhy se Dax a Kang neshodnou ohledně způsobu boje. Kang chce zaútočit přímo, jak se sluší na Klingony, ale Dax navrhuje více utajenou operaci. Když Dax a Kang zůstanou osamoceni, Kang odhalí Dax, že Albino se s ním spojil a dal starým válečníkům šanci, zemřít čestně v boji. Dax však namítá, že by bylo lepší zvítězit ze ctí a navrhla plán, který zvýší jejich šance. Kang s ním nakonec souhlasí.
Boj začal. Všem čtyřem se podaří dostat až ke Albinovi, ale Koloth je zabit a Kor zraněn. Kang je smrtelně zraněn a padne na zem, ale Dax se podaří odzbrojit Albina a zahnat ho do úzkých. Maje už Albinův osud pevně v rukou začne váhat, ale Kang posbírá všechny svoje síly a zasadí Albinovi smrtelný úder, těsně před svou vlastní smrtí. Poté se Dax rozloučí s Korem a vrátí na stanici. Tato zkušenost ji však navždy poznamenala.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]