Schisms
SD : 46154.2
N : 231
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise mapuje oblast velké kulové hvězdokupy. LaForge provádí triangulaci sektorových bodů - snaží se převést energii z warpu přímo do hlavního deflektoru, aby tak zvýšil účinost senzorů na co nejvyšší míru.

Data dnes přednáší své verše. Jsou opravdu skvělé a líbí se celé posádce ...
...Riker jen s maximálním úsilím přemáhá spánek...
...Další báseň - to už se i Picardovi začínají potit ruce. Riker prohrál svůj boj a spí...
...a vypadá to, že se k němu poradkyně brzo přidá.
Později - Riker je na ošetřovně a stěžuje si na únavu a pocit nervozity. V poslední době špatně spí. Dostává úžasný recept - sklenice teplého mléka s medem před spaním.

Data se vyptává LaForge na umělecký zážitek.

Data: "Viděl jsem, že plno diváků nedávalo pozor. Byla má produkce nezajímavá?"

LaForge: "No...bylo to...výborně napsáno, opravdu pocta formě."

Data: "Děkuji. A?"

La Forge: "A co?"

Data: "Evokovalo to emocionální odezvu?"

LaForge: "...No..."
Data: "Tvé váhání naznačuje, že chceš ušetřit mé city. Nicméně já žádné nemám. A prosím, bud upřímný. Umělcův růst závisí na přesné odezvě."

LaForge: "No, tvoje poezie byla...chytrá a ...tvoje haiku bylo chytré ...a tvůj sonet byl...chytrý. Ale jde-li o emocionální odezvu... sss... zcela upřímně ...ne, myslím že ne."

Data: "Mmm, pak jsem neuspěl ve svých snahách."

V nákladním doku 4 najednou senzory registrují silný výbuch plasmy, nicméně jak skladiště tak lidé uvnitř jsou úplně v pořádku. LaForge předpokládá, že chyba vznikla v důsledku rekalibrace senzorů.

Riker je ráno snad ještě unavenější než večer, jakoby celou noc nespal... vypadá vážně hrozně.
Worf jde k holiči a když se k němu přiblíží s nůžkami, Worf na něj málem zaútočí.
LaForge kontroluje struktury vodičů plasmy a najednou má divný pocit a vypadne mu vizor. Doktorka s ním provede reziduální scan a zjistí drobnou infekci kolem datových vstupů. Když se LaForge (asi po devadesáti minutách) vrací do doku k Datovi, ten má pocit jakoby uplynula pouze minuta - jakoby byl jeho vnitřní systém hodinu a půl mimo provoz!
Riker zase sedí u konzole na můstu a najednou má pocit že je v pasti a utíká pryč.

Senzory v doku zachytily subprostorové vysílání částic a Data objeví podivný úkaz ve struktuře vodičových uzlů - tetryonové emise.

Poradkyně bere všechny, kdo si stěžují na podivné pocity do holosimulátoru, aby tady přesně popsali své pocity.

... bylo to chladné a hladké...vyvýšené...byl to dlouhý obdélník..
...Riker si pamatuje na konzoli, Worf na nůžky...
.a svítilo ostré světlo, přímo shora...
...byla tam kovová zábrana - přes hruď ... a takové mlaskavé zvuky ze tmy...Postupně vzniká ponurý obraz.

Riker: "Myslím, že už jsme tady všichni byli..."

Doktorka provádí vyšetření - všichni mají zvýšený obsah serotoninu (jako po sedativech) a Rikerovi byla dokonce odňata a znovu připojena paže!

LaFofge mezitím našel subprostorovou trhlinu, která je zdrojem emisí tetryonových částic. Zdá se že jeho zesílení senzorů upoutalo někoho na druhé straně. Někoho inteligentního...

Další šokující objev - z lodi mizí ve spánku lidé a po návratu začíná jejich krev polymerovat! Navíc se trhlina zvětšuje a hrozí zhroucení trupu lodi.

Riker dostane nápad. Nechá si připnout lokalizační majáček, aby ho po únosu bylo možné v subprostoru najít a na toto místo vyslat gravitonový impulz, který by snad neutralizoval trhlinu.

Riker si bere neurostimulant a jde spát.. a je pryč!

Trhlina se zvětšuje, zbývá maximálně 14 minut. Lokalizace neúspěšná. Konečně! Zbývá 9 minut... 3 minuty, Picard dá příkaz vyslat puls!

Ovšem na druhé straně reagují rychle. Objevují se nové frekvence, které puls neutralizují, trhlina sílí!

Enterprise vysílá sérii velmi silných pulsů, mezitím se Rikerovi podaří uniknout a proskočí trhlinou zpět na loď. Trhlina mizí, ale něco jako sonda proniká do našeho vesmíru a uniká z Enterprise do volného vesmíru...

Co byli zač?

Technologicky velmi schopná rasa, dokázali vytvořit kus našeho vesmíru v jejich dimenzi a pracovali na vytvoření téhož na palubě Enterprise. Ale jaké byli jejich úmysly? Chtěli jen komunikovat???

 

© 2000 by BMC


[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]