Tattoo
SD : neuvedeno
N : 125
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Během rutinní mise na povrchu planety, při které posádka hledá suroviny potřebné pro let, objeví Chakotay starý indiánský symbol ze Země.

Senzory Voyageru dále zaznamenají známky života na nedaleké planetě, a proto Chakotay navrhuje se zeptat obyvatelů, zda-li neznají něco o původu toho symbolu. Ovšem cizinci žijící na planetě si nepřejí být nijak rušeni a tak znemožní transport výsadkového týmu na planetu.

Chakotay, Tuvok, B'Elanna a Neelix tam letí raketoplánem. Na povrchu objeví Chakotay stavby, které jsou podobné indiánským obydlím na Zemi. Tyto obydlí viděl během výpravy, kterou podnikl ze svým otcem, když mu bylo 15. Brzy nato Neelixe napadne sokol a musí být transportován na loď, na což se rozpoutá vichřice, Tuvok a B'Elanna jsou transportováni, ale Chakotay zůstává na planetě.
Janeway se rozhodne zachránit ho, přikáže, aby Voyager vletěl do atmosféry. Voyager je však chycen do plasmatické bouře, stane se neovladatelným a padá k zemi.
Chakotay se potká z cizinci, kteří mají vytetovaný stejný symbol jako on. Nerozumí jejich jazyku, ale pozná, že je podobný tomu kdysi požívat jeho kmen. Poté co namaluje indiánský symbol na zem, dají mu do rukou překladač a začne s nimi komunikovat. Vysvětlí mu, že před 40000 lety navštívili Zemi a zjistili, že eskymácký kmen si stejně váží země jako oni a dali jim dar řeči. Eskymáci je začali uctívat jako Posly Nebes. Když před několika staletími navštívili Zemi znovu, zjistili že tradice jsou zapomenuty a další obyvatelé Země se chovají barbarsky.

Chakotay jim vysvětlí, že tomu dnes již není. Cizinci to přijmou a zachrání Voyager. Voyager si sice neodnesl suroviny, ale Chakotay v duši opět našel cestu k svému teď již mrtvému otci.
 
 

Vedlejší děj

Katka mluví z "nemocným" Doctorem
Doctor si stěžuje, že pacienti jsou nervózní když s nim jednají a tak si naprogramuje rýmu, aby poznal jaké to je být nemocen. Naprogramoval si ji na 29 hodin, ale po 30 hodinách rýma neustupuje. A Doctor začíná být nervózní. Kdyby každý věděl, řekne mu Kes, kdy se vyléčí, tak by nikdo nebyl nervózní a přizná se, že ona prodloužila trvání jeho nemoci.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]