Cold Fire
SD : neuvedeno
N : 126
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na epizodu VOY:"Caretaker"...
Voyager přilétá k stanici, která má stejnou konfiguraci jako ta, ve které žil Ochránce (The Caretaker), ale je 10x menší. Na stanici žijí Ocampové, kteří před několika staletími opustili rodnou planetu. Vedoucím komunity je Tanis, který nejdřív neuvítá Voyager nejvlídněji (střelbou torpéd), ale poté co uvidí Kes na můstku Voyageru změní svoje stanovisko.

Po první schůzce s Janeway nabídne Kes, že zlepší její telepatické a telekinetické schopnosti. Z Tanisovou pomocí se Kes naučí pohybovat hrnky, vařit v nich vodu a později při ukázce svých mentálních schopností Tuvokovi částečně mu vyvařit krev.
Další Tanisovo cvičení se uskutečňuje v místnosti, kde Kes pěstuje květiny. Během tréninku je Kes šťastná, ale nakonec svoji mentální silou zahubí všechny květiny, což ji velmi mrzí. Tanis ji nabídne, aby žila na stanici, kde by si mohla rozšiřovat svoje mentální schopnosti. Mezitím Tanis vysvětlí posádce, že stanice je chráněná družkou Pečovatele, která se jmenuje Suspiria a rasa Pečovatelů se nazývá Nacine. Taky souhlasí, že zavede Voyageru k Suspirii a Janeway doufá, že by jim mohla pomoct vrátit se zpět domů. Naneštěstí pro Janeway a posádku se Suspiria domnívá, že Voyager zabil Pečovatele a pak zničil i jeho stanici.
Voyager se dostaví na místo setkání se Suspiriou, která vnikne do strojovny a vyřadí všechny techniky uvnitř i bezpečnostní tým, který stačí oznámit, že Suspiria je ve strojovně. Janeway jde do strojovny a tam uvidí Suspirii v podobě malé holčičky. Mezitím se však Kes pomocí telepatických schopností dozvídá, že Suspria a Tanis nemají čisté umysly. Vycítí, že Suspiria se velmi hněvá a chce zničit loď. Kes obrátí svoje schopnosti nejdřív proti Tanisovi a pak proti Suspirii, čímž částečně neutralizuje jejich síly a umožní Janeway s Tuvokem se vzpamatovat a uzavřít Suspirii do silového pole.

Janeway se snaží vysvětlit, že oni nezabili pečovatele a na znamení, že jsou mírumilovní, vypne silové pole. Suspiria je nechápe a uteče, Tanis se vypaří taky.
Schopnosti Kes se vrátí do normálu (byly totiž podporované Tanisem) a večer s Tuvokem zase cvičí Vulkanské telepatické techniky.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]