Maneuvers
SD : 49208.5
N : 127
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na VOY :"State of Flux"...(Kazon timeline)
Kazoni zautočí na Voyager, způsobí trhlinu ve štítech, přes kterou proletí malý transportér, který narazí do Voyageru a pronikne pláštěm. Jeho posádka se tím dostane na palubu Voyageru a ukradou kontrolní obvod umožňující transportování.
 
Souběžně s tím se Kazonský První Maje Jal Culluh klanu Nistrim se snaží přesvědčit První Maje jiných klanů - Jal Harona(Relora), Jal Loraha (Hobii), Jal Surata (Mostral), Jal Valeka (Oglama), aby společně dobili Federální loď. Překvapivě, vedoucí osobností za Kazonským plánem je poradce z Cardassianskými, Makitskými, taktickými zkušenosti Hvězdné Flotily - nikdo jiný než Seska (nyní majíc už takřka Cardassianské vzezření) , zrádce a bývalá Chakotayova láska. 
Když se Chakotay dovídá o úloze Sesky v Kazonském pláně, vydává se sám v raketoplánu porušujíc předpisy a protokol zkřížit její plány. Kazoni jsou však o kroku vepředu, a proto je Chakotay brzy zajat (těsně předtím zničí ukradený transportní modul) a posléze brutálně vyslýchán. Posádka Voyageru se rozhodne zachránit svého prvního důstojníka a vydává se vstříc několika Kazonským lodím. B'Elanna vypracuje způsob jak přenést Chakotay i před zvednuté štíty. Voyager je napadnut Kazonskými loděmi, ale B'Ellaně se nedaří zaměřit Chakotaye, ale místo toho přenese všechny vůdce Kazonských klanů, kteří jsou pak nuceni kapitulovat.
Nakonec si Janeway pozve Chakotaye na kobereček a šeredně mu vytkne co udělal. A jako by to nebylo pro Chakotaye málo, volá Seska. Oznámí mu, že si vzala jeho vzorek DNA a může se připravit na to, že bude otcem.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]