Opaka

Rasa : Rasa/Pohlaví : Bajoran/Žena
Poslední umístění : Kai na Bajoru
Kai Opaka byla náboženským vůdcem Bajoru po velmi dlouhé období, které zahrnovalo i Cardassianskou okupaci. Byla velice oddaná svému lidu a byla ochotná pro něj obětovat cokoliv. Mimo jiné se po jejím zůstání v Delta kvadrantu se zjistilo, že v jednom případě prozradila Cardassianům polohu jednoho z povstaleckých táborů. V tomto táboře byl její syn, ale přesto ho nevarovala. Věděla, že kdyby Cardassiané nezjistili polohu tábora, tak by zlikvidovali celé údolí, ve kterém byl tábor umístěn. Aby ušetřila desetitisíce lidí, tak obětovala desítky povstalců včetně svého syna.
Po skončení Cardassianské okupace byla jedním z největších příznivců spolupráce s Federací. Přivítala Siska na začátku jeho působení na DS9 a několikrát mu pomohla při plnění jeho povinností. Mimo jiné pomáhal Siskovi s pochopením a porozuměním jeho nové role Emisara.
Při své návštěvě stanice naznačila přání podívat se na červí díru zblízka. Sisko jí vzal na projížďku runaboutem do Delta kvadrantu. Zde však runabout ztroskotal a Opaka při tom přišla o život. Jisté nanotechnologie na této planetě jí však umožnily "povstat z mrtvých". Tyto nanotechnologie jí však znemožnily planetu ztroskotání opustit. I přes nabídku komandéra Siska na pokus o nápravu se rozhodla zde zůstat, protože sama vycítila, že toto je její skutečný osud.

Životopis
2369
(46379.1)
Se poprvé střetává s Cmdr. Siskem a poprvé navštíví stanici DS9.
2369
(467xx.x)
Zůstala v delta kvadrantu. Oficiálně v Delta Kvadrantu zahynula.
2370
(479xx.x)
Bylo odhaleno, že během okupace prozradila Cardassianům polohu jednoho z povstaleckých táborů.

Copyright © 1998 Štepán Luňák