The Alternate
SD : 47391.7
N : 432
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Odo odhaluje jeden z Quarkových podvodných obchodů týkající se prodeje ostatků, když se neočekávaně setkává v jeho baru se svým "nevlastním otcem", Bajoranským vědcem doktorem Mora Polem. Doktor Mora je vědec, který Oda zkoumal po jeho nálezu a později byl odpovědný za jeho výchovu. Odo byl původně ve svém přírodním želatinovém stavu a teprve ve vědeckém institutu se pod dozorem Mory naučil napodobovat lidi a komunikovat s nimi.

Důvodem proč Mora přijel na stanici je nález Bajoranské sondy, která našla v Gama kvadrantu planetu na které zachytila vzorek DNA který se velmi podobá Odově DNA a mohlo by to znamenat nález Odova rodiště. Mora žádá prostřednictvím Oda od Siska zapůjčení runaboutu na cestu do Gama kvadrantu, protože žádost o loď na Bajoru by trvala celé měsíce.
Mora, Odo, Dax a ještě jeden vědec Dr. Weld letí do Gama kvadrantu, transportují se na planetu mezi ruiny starobylé kamenné budovy ve které je uprostřed sloup s cizími nápisy. Weld nalézá živý organismus, který se podobá hmotě ze které je Odo. Při transportu sloupu k pozdějšímu prozkoumání na stanici dojde k zemětřesení a ze země vytryskne jedovatý vulkanický plyn. Všichni se začnou dusit kromě Oda, na kterého plyn nepůsobí a transportuje je všechny zpět na runabout.
Na stanici leží všichni tři kromě Oda v bezvědomí přiotráveni na ošetřovně, ale budou v pořádku. Odovi jak se zdá jedovatý plyn neublížil. O´Brien se neúspěšně snaží s pomocí počítače identifikovat nalezenou hmotu a na noc ji uzavírá do silového pole.

Druhý den je vědecká laboratoř nalezena zdemolována a hmota je pryč. Rozeběhne se pátrací akce a O´Brien při prohledávání potrubí hmotu najde, ale je už mrtvá.

Bashir analyzuje s Dax ( ta je už v pořádku ) zbytky hmoty a zjišťuje, že zemřela asi na nedostatek kysličníku uhličitého a mohla mít na svědomí i zničení laboratoře. Jak se zdá, celá záležitost je uzavřena. Po odchodu Dax zaslechne Bashir z ošetřovny kde ještě leží Dr. Mora podezřelé zvuky. Jde se tam podívat co se děje a je napaden neznámou kreaturou. Brání se laserovým skalpelem a kreatura se stáhne zpátky do větracího systému.

Bashir se vzpamatovává z šoku a vypovídá Siskovi co se stalo. Odo s Morou odchází z ošetřovny do laboratoře za Dax. Počítači se ještě nepodařilo rozluštit řetězec DNA a Odo se vrací k sobě do kanceláře. Mora navrhne srovnání vzorku z planety a vzorku z kreatury z ošetřovny - nejsou shodné. Počítači se konečně podaří rozluštit řetězec DNA z ošetřovny, ale srovnání s dalšími rasami bude trvat ještě další tři hodiny. Mora si ho prohlédne s tím, že přijde později až bude identifikován.

Jde za Odem do jeho kanceláře. Sděluje mu že počítač rozluštil vzorek DNA z ošetřovny a Dax provádí srovnání s jinými rasami. Mora: ale já vím už teď o co jde, už jsem to viděl, ten vzorek je totiž z tebe Odo!! Ke zničení laboratoře došlo ve 3 hodiny, k napadení Bashira v 19 hodin, tedy v rozmezí 16 hodin což je doba Odovi regenerace. Odo se začne rozčilovat, protože byl v té době ve své nádobě a tak to nemohl udělat. Mora ho přesvědčuje, že to byl on ale neví o tom a chce aby se sním vrátil na Bajoranskou vědeckou stanici kde mu pomůže. Odo mu nedůvěřuje, začne se hádat, řekne mu že není jeho přítel, přeměnění v kreaturu a mizí ve ventilaci.

Na stanici je vyhlášen poplach. Mora vysvětluje v Ops Siskovi, že kreatura je Odo, ve kterém asi vlivem vulkanického plynu z planety došlo k metamorfické reakci. Mora si povšiml, že i když kreatura vlastně není Odo, uvědomuje si to jeho přítomnost, ve všech případech přeměny byl totiž Mora nějakým způsobem přítomen.

Připraví na promenádě na Oda past a Mora se ho snaží vylákat ze vzduchotechniky. Když vyleze, je zadržen a pomocí silového pole a vrácen zpět do své původní podoby.

Později na ošetřovně se již vyléčený Odo loučí s doktorem Mora se slovy že by chtěli být znovu přáteli.

Copyright © 1999 Mipix

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]