Past Tense, Part II
SD : neuvedeno
N : 458
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část...
Sisko převzal na sebe úlohu Gabriela Bella - maximálně se snaží chránit rukojmí a hlavně uklidnit vedoucího povstání, který si říká B.C. Bashir poznamenává Siskovi, že Bell zemřel na konci tohoto povstání. Dax uvidí povstání v televizi a tak se již definitivně rozhodne, že musí zachránit Siska a Bashira. Mezitím ve 24. století se Kira a O'Brien marně snaží zjistit čas, kam se výsadková tým přepravil.
Zpět do centra : Sisko navrhne a prosadí svůj plán mezi vzbouřenci, aby výměnou za rukojmí se zavřeli všechny rezervace a otevřeli úřady práce. Ten kdo má promluvit do počítačové sítě bude Webb, který je decentní muž s rodinou a jeho tvář se hodí pro takové vyhlášení. Ovšem jeho prohlášení do sítě zablokují a na monitoru se objeví policejní detektiv Preston, která chce vidět rukojmí a navrhne, aby se Webb s ní setkal osobně. Sisko a Webb jdou před bránu, kde si mají promluvit s detektivem. Zde přednesou svoje požadavky a ona přislíbí, že je přednese senátorovi. O den později jim oznámí rozhodnutí senátora, s kterým však Sisko ani Webb nemůžou souhlasit, protože jeho rozhodnutí, by k ničemu nevedlo. Mezitím Kira a O'Brien opět zvolili nesprávné časové období (tentokrát 60té léta).
Sisko z historie ví, že vzbouřencům se podařilo zpřístupnit síť, kde každý mohl nechat svůj životní příběh. A tak se o to Bashir snaží, zatím neúspěšně. Mezitím se Dax podařilo dostat do rezervace, kde ji našli gimmové zavedli ji do centra. Dax informuje Siska, že má přítele, který by jim mohl zajistit přístup do sítě, kdyby se ji podařilo ho přesvědčit. Poté co našla svůj ztracený komunikátor, se Dax vrátila do vnějšího světa. Přesvědčí Chrise, a tak můžou obyvatelé tábora říct svoje příběhy do sítě. Senátor je však neoblomný a vyšle jednotky do tábora. Mezitím se Kiře a O'Brienovi podařilo najít správný čas a kontaktovat Dax.
Výsadkové jednotky obsadí centrum, s rozkazem zabít všechny, protože že prý všichni rukojmí jsou mrtví. Jeden z vojáků, chce zabít jednoho z rukojmích, ale Sisko skočí, před něho a zachrání ho. Když výsadkové jednotky opustí centrum, ten zachráněný rukojmí, vymění identifikační karty dvou mrtvých mužů za Siskou a Bashirovu a pustí jich. Časové linie se vrátila zpět do svého původního stavu. A Siskova fotografie je na místě Gabreila Bella v databázi Federace.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]